Į karalių miestą - piligrimų traukinys

Šiandien, maždaug 7 valandą ryto gedulinga procesija su pirmosios Lenkijos poros palaikais iš Varšuvos arkikatedros iškeliavo į Okencio oro uostą, o iš ten į Krokuvą. Į paskutinio poilsio vietą Lechą ir Mariją Kaczynskus palydėjo šimtai tūkstančių lenkų.

Paskutinė kelionė

Kelionė iš arkikatedros iki oro uosto truko maždaug 2 valandas, mat procesija vis sustodavo su L.Kaczynskio gyvenimu susijusiose vietose - Senatorių gatvėje, Banko aikštėje, šalia Rotušės. Toliau kolona keliavo Solidarumo alėja, apkasų gatve, stabtelėjo prie Varšuvos Sukilimo muziejaus, kuris yra L.Kaczynskio prezidentavimo sostinėje simboliu.

Piligrimai taip pat aplankė Zavišos aikštę ir Viguros gatvę. Šiose gatvėse nuo pat ryto buriavosi miesto gyventojai ir svečiai. Prezidentas su žmona į karalių miestu tituluojamą Krokuvą iškeliavo lėktuvu. Iki vakar vakaro nebuvo aišku, ar tai bus įmanoma dėl vulkaninių pelenų debesies, pakibusio virš Lenkijos. Tačiau oro transporto specialistai patikino, kad žemiau skraidantiems lėktuvams grėsmės užkišti variklius pelenais nėra ir skraidyti galima. Be to, naktį meteorologai pranešė, kad pelenų debesis šiandien nutols nuo Lenkijos.

Traukiniai į Krokuvą - pilni

Tuo metu didžioji dalis norinčių į paskutinę kelionę palydėti prezidentą ir jo žmoną vyko traukiniais. Norinčiųjų tikrai netrūko. Lenkijos geležinkelių bendrovė „PKP Intercity“ specialiai šiai progai prailgino į Krokuvą vykstančių traukinių sąstatus, ant bėgių buvo pastatyti tik darbo dienomis kursuojantys bei du papildomi traukiniai. Visi jie buvo užpildyti.

Vienai dienai gerokai atpigo ir visi bilietai į karalių miestą. Sekmadienį kelionė iš Varšuvos į Krokuvą ir atgal tekainavo 50 zlotų. Normali greitojo traukinio bilieto kaina siekia apie 100 zlotų į vieną pusę.

Vos traukiniui pajudėjus konduktorius visiems keleiviams išdalino juodo kaspino formos plastmasines sages. Didžioji dalis keleivių tuoj pat jas įsisegė.

Maždaug 300 km. atstumą tarp Lenkijos sostinės ir Kelionė greitasis traukinys įveikė per 2,5 valandos. Daugelis keleivių visą kelią tylėjo, pasikeisdami tik nereikšmingomis replikomis, vyresni žmonės meldėsi, kiti miegojo. „Tyliau, mes čia ne vieni, gal žmonės tokia proga nori susikaupti“, - maždaug 12 metų vaiką sudrausmino motina.

Lenkai sumanė užsidirbti

Nepaisant Lenkijoje tvyrančios rimties ir susikaupimo atmosferos neapsiėjo be skandalų.

Šeštadienį keliuose interneto aukcionų portaluose pasirodė siūlymai pirkti bilietus į prezidento laidotuves. Jų kaina svyravo nuo 50 iki 1000 zlotų.

„Parduodu bilietus į pirmosios šalies poros laidotuves (18.04.2010), Prekybos aikštėje (Rynek), 50 metrų nuo bažnyčios (Kościół Mariacki). Kaina - tūkstantis zlotų“, - rašoma viename tokių skelbimų. Tiesa, šie aukcionai per keletą valandų iš interneto buvo pašalinti.

„Prekyba bilietais ir jų padirbinėjimas yra labai neetiška veikla, kuri prieštarauja iškilmių rimčiai ir rodo nepagarbą mirusiesiems“, - pareiškė Krokuvos miesto prezidento kanceliarija.

Bilietai į Prekybos aikštę iš tikrųjų buvo dalinami nemokamais. Tiesa, jų pagaminta tik 10 tūkst. Dėl jų Krokuvos gyventojai ir miesto svečiai eilėse rikiavosi šeštadienį dar prieš aušrą. Pasak Krokuvos prezidento kanceliarijos, visi bilietai parduoti per porą valandų.

Saugiausias miestas pasaulyje

Beje, taip pat kaip ir šeštadienį sostinėje, sekmadienį Krokuvoje galioja draudimas nešioti bet kokius ginklus ir pardavinėti alkoholinius gėrimus.

Kaczynskis ir jo žmona giminaičių valia šiandien bus palaidoti Vavelio pilyje Krokuvoje.
Sprendimui pritarė ir Krokuvos prezidentas (miesto administracijos vadovas) Jacekas Majchowskis bei aukščiausi šalies dvasininkai.

Gotikinėje Vavelio pilyje yra kelių Lenkijos karalių kriptos, įžymių poetų ir maršalo Jozefo Pilsudskio kapai. Taip pat Lenkijos vyriausybei tremtyje per Antrąjį pasaulinį karą vadovavęs generolas Wladyslawas Sikorskis, žuvęs per iki šiol galutinai neišaiškintą lėktuvo katastrofą prie Gibraltaro.

Prieš savaitę, šeštadienio rytą rengdamasis tūpti Smolensko Šiaurės oro uoste sudužo Lenkijos prezidento lėktuvas. Žuvo visi 96 jo skridę keleiviai - šalies prezidentas su žmona, juos lydėję vyriausybės nariai ir įgula.


Šiame straipsnyje: Lenkijos prezidento žūtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių