Į JAV skrendantiems keleiviams - griežtesnė patikra

JAV pareigūnai sekmadienį pranešė sugriežtinę saugumo priemones visuose lėktuvų reisuose į Jungtines Valstijas ir perspėjo, jog keleiviai, skrendantys iš 14 "su terorizmu siejamų" šalių arba pakeliui per jas, bus tikrinami dar kruopščiau.

Apie naująsias priemones buvo paskelbta po gruodžio 25 dieną mėginto įvykdyti sprogdinimo JAV oro bendrovės "Northwest Airlines" laineryje, skridusiame iš Amsterdamo į Detroitą. Dėl to išpuolio daugelis oro uostų sugriežtino jau ir anksčiau taikytas nuodugnias keleivių patikras.

Į Jungtines Valstijas iš užsienio skrendantys keleiviai bus pagal atsitiktinę tvarką atrenkami privalomam patikrinimui, arba bus taikomas "nuo grėsmės lygio priklausomos" patikros, sakoma JAV Transporto saugumo administracijos (TSA) pranešime.

Be to, agentūra pabrėžė, kad "kiekvienas asmuo, skrendantis į JAV iš bet kurios pasaulio vietos, keliaujantis iš terorizmą remiančių ar kurių nors kitų šalių (arba per jas), privalės būti dar kruopščiau tikrinamas".

Šios sugriežtintos saugumo taisyklės įsigaliojo nuo pirmadienio vidurnakčio vietos (7 val. Lietuvos) laiku. Jos tapo atsaku į nesėkmingą ataką, kurią mėgino įvykdyti 23 metų Nigerijos pilietis, neseniai lankęsis Jemene ir palaikęs ryšius su tarptautiniu teroristų tinklu "al Qaeda".

Pranešama, kad įtariamasis Umaras Faroukas Abdulmutallabas išskrido į JAV iš Amsterdamo Schipholo oro uosto, į kurį atvyko iš Nigerijos sostinės Lagoso.

JAV Valstybės departamentas šiuo metu terorizmą remiančiomis šalimis oficialiai laiko tik Kubą, Iraną, Sudaną ir Siriją.

Tačiau vienas aukšto rangos Vašingtono administracijos pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP, kad privalomos sugriežtintos priemonės, tarp jų kūno apieška ir kiti kruopštesnės patikros metodai, bus taikomi visiems keleiviams, norintiems skristi į JAV iš (arba per) 14 šalių. Tarp tų šalių buvo įvardytas Afganistanas, Libija, Nigerija, Pakistanas, Somalis ir Jemenas.

Pareigūnas atsisakė nurodyti keturias kitas šalis, tačiau dienraščiai "The New York Times" ir "The Washington Post" citavo kitus vyriausybės pareigūnus, kurie sakė, jog tos šalys yra Alžyras, Libanas, Saudo Arabija ir Irakas.

Olandų pareigūnai sakė planuojantys per tris savaites įvesti oro uostuose viso kūno skenavimą, o Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas sekmadienį nurodė, kad britų oro uostuose taip pat bus palaipsniui bus pradėta naudoti tokia įranga.

"Pripažinome, kad esama naujų "al Qaeda" naudojamų ginklų atmainų, todėl privalome atitinkamai reaguoti", - pabrėžė G.Brownas.

Sausio 28 dieną Londone vyks aukšto lygio konferencijoje, kurioje bus svarstoma iš Jemeno sklindanti terorizmo grėsmė.

JAV prezidentas Barackas Obama, kuris pažadėjo skubiai užlopyti bet kokias šalies saugumo spragas, dėl pastarojo išpuolio "Northwest Airlines" lėktuve apkaltino Arabijos pusiasalio "Al-Qaeda" (AQAP), kurios būstinė yra Jemene.

Kilus įvairių klausimų dėl JAV saugumo, B.Obamos vyriausiasis patarėjas kovos su terorizmu klausimais Johnas Brennanas sakė, jog nebuvo jokios informacijos, kuri būtų padėjusi greičiau išaiškinti planuojamą išpuolį.

"Nebuvo jokio rūkstančio pistoleto. Nebuvo jokių žvalgybos duomenų, kurie rodytų, jog tas vaikinas yra teroristas ir kad jis mėgina pateikti į lėktuvą... Visiškai jokių, - J.Brennanas pareiškė sekmadienį, duodamas interviu televizijai "Fox News". - Nesugebėjimas suvienyti informacijos fragmentų buvo nesėkmė".


Šiame straipsnyje: patikralėktuvaiskrydžiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių