Į civilius afganus šaudęs JAV karys išgyveno dėl draugo sužeidimo

Amerikiečių karys, kaltinamas 16 civilių afganų nužudymu, dieną prieš tą kruviną išpuolį matė, kaip per sprogimą nutraukiama jo draugo koja, ketvirtadienį sakė jo advokatas iš Sietlo.

Pasak Johno Henry Browne'o, jo kliento šeima teigia, kad jis buvo šalia draugo, kai įvyko tas sprogimas. Dėl tarnybos draugo sužeidimo išgyveno visi toje atokioje bazėje dislokuoti JAV kariai, pridūrė advokatas.

Be to, kaltinamas vyresnysis puskarininkis, 38 metų vedęs vyras ir dviejų vaikų tėvas, kuris šiuo metu laikomas Kuveite, nenorėjo vykti tarnauti į Afganistaną ir anksčiau jam buvo pasakyta, kad po trijų tarnybos periodų Irake jis ten nebus siunčiamas, sakė advokatas.

Tačiau 2001 metų gruodį jis buvo dislokuotas Afganistane su 3-iąja šarvuočių „Stryker“ brigada, o vasario 1 dieną buvo paskirtas dalyvauti „kaimų stabilumo operacijoje“.

J.H.Browne'as jį pavadino daugeliu medalių apdovanotu kariu ir sakė, kad kartą jis buvo nominuotas Bronzinei žvaigždei, nors jos ir negavo.

Tas karys per ankstesnius tris tarnybos periodus Irake buvo du kartus sužeistas ir, visų pirma, išvis nenorėjo vykti į Afganistaną, pabrėžė J.H.Browne'as.

Irake tas karys per bombos sprogimo sukeltą automobilio avariją buvo patyręs galvos traumą, o dėl sužeidimo, patirto per kovos veiksmus, jam teko daryti operaciją ir pašalinti dalį pėdos.

Prieš pakartotinį dislokavimą po galvos traumos gydytojai buvo patikrinę jo sveikatą, sakė advokatas. Jis nežinojo, ar jo klientas kentė nuo potrauminio streso, bet sakė, kad šis klausimas teisme gali būti svarbus, jeigu ekspertai nustatys, kad tai galėjo turėti reikšmės.

J.H.Browne'as ir jo kolegė Emma Scanlan sakė, jog susitiko su kliento žmona ir kitais šeimos nariais, be to, J.H.Browne'as pats trumpai telefonu pasikalbėjo su tuo kariu, kurį apibūdino kaip priblokštą ir santūrų.

„(Šeima) visiškai sukrėsta, - sakė advokatas. - Jis niekada nėra pasakęs nieko priešiška apie musulmonus. Apskritai jis yra labai švelnaus būdo“.

J.H.Browne'as sakė, jog nedaug ką žino apie šaudymo faktus, bet abejojo pranešimais, kad karys pratrūko dėl alkoholio, streso ir šeimos problemų.

Pasak advokato, šeima nieko nežinojo apie jokias problemas dėl alkoholio, o jo santuoką vadina pasakiška.

Advokatas atsisakė nurodyti savo kliento pavardę - dėl susirūpinimo jo šeima, kuri šiuo metu saugoma netoli Takomos esančioje jungtinėje Lewiso ir McChordo bazėje. Nerimaujama dėl šeimos saugumo ir galimų keršto išpuolių.

Tačiau advokatas nurodė, kad minimas karys turi du mažamečius vaikus, trejų ir ketverių metų amžiaus.

Pasak advokato, įmanoma įtariamąjį teisti kariniame teisme Lewiso ir McChordo bazėje, esančioje į pietus nuo Sietlo. Šiai bazei įtariamasis buvo priskirtas per visą savo karjerą armijoje.

Jis gali būti teisiamas ir bet kokioje kitoje didelėje JAV bazėje ar net kariniame teisme ne JAV teritorijoje, tačiau - ne Afganistane.

„Nežinau, ar jis bus teisiamas Artimuosiuose Rytuose, ar ... bazėje Jungtinėse Valstijose. Šiuo metu tai nėra aišku“, - sakė J.H.Browne'as ir pridūrė: „Manau, kad Afganistanas visiškai nesvarstomas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Okupantai

Okupantai portretas
JAV ir NATO " demokratijos ir " krikščioniškų vertybių" nešėjai jau XXI a. Afganistane, Irake, Libijoje nužudė ŠIMTUS TŪKSTANČIŲ žmonių... NATO ir JAV išgamos, bombomis ir raketomis sėdami „demokratines ir krikščioniškas vertybes“ musulmoniškuose kraštuose - stiprinate ne tik radikalų musulmoniškąjį judėjimą. Negi taip sunku įžvelgti - tuo pačiu steroidais šeriate iš tamsybių prisikėlusius nacius pačioje Europoje. Ir viskas dėl to, kad saujelė išrinktųjų vagių ir išnaudotojų dar labiau praturtėtų, o bepročiai politikieriai susikrautų politinį kapitalą? Turime tam kategoriškai pasipriešinti. Esame Europos gyventojai, kurių vardu jie žudo Afganistano, Irako ar Libijos vaikus ir moteris. Todėl turime visas teises viešai pareikšti: ginklais barškinantys bepročiai, - gana už mūsų pinigus spręsti savo asmenines problemas! Nesileiskime kvailinami J.Gebelso metodais veikiančios ES ir JAV propagandinės mašinos. Puikiai žinome kieno ji išlaikoma, kieno interesus atstovauja ir kiek kartų iki ausų apsimelavo. Visi silpnapročiai, mūsų resursus naudojantys ne mūsų gerovei kelti, o Afganistano, Irako, Libijos vaikų ir moterų žudynėms, visiems laikams turi būtų pašalinti iš politinės arenos. Visi išgamos, dirbtinai sukūrę pretekstą ir užpuolę niekam negrasinusią Libiją,- Tarptautinio tribunolo turi būti teisiami kaip karo nusikaltėliai. Šalin purvinas kanopas nuo Afganistano, Irako, Irano, Libijos!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių