„Hezbollah“ vadovas kreipėsi į protestuotojus Beirute (papildyta)

Libano islamistų judėjimo „Hezbollah“ vadovas Hassanas Nasrallah per retą viešą pasirodymą pirmadienį kreipėsi į tūkstančius protestuotojų pietų Beirute, kad pasmerktų Amerikoje sukurtą islamą išjuokiantį filmą.

„O, Pranaše, mes mirsime už Tave, mano siela, mano kraujas - Tau“, - prabilo galingo Libane šiitų judėjimo lyderis, ragindamas minią kartoti jo žodžius kartu, kad visas pasaulis išgirstų.

H.Nasrallah sekmadienį paragino visoje šalyje savaitę protestuoti dėl JAV sukurto mažo biudžeto filmo, kurį pavadino „didžiausiu visų laikų išpuoliu prieš islamą“.

„Amerika turi suprasti... JAV turi suprasti, kad išleidus tokį filmą atgarsis visame pasaulyje bus pavojingas, labai pavojingas“, - sakė jis.

„Visi mūsų žmonės ir vyriausybės turi spausti tarptautinę visuomenę, kad būtų priimti tarptautiniai ir valstybiniai įstatymai, laikantys trijų pasaulinių religijų įžeidimus nusikaltimu“, - nurodė jis, turėdamas omenyje krikščionybę, islamą ir judaizmą.

„Pasaulis nesupranta pažeminimo dvelksmo, - sakė jis, - Pasaulis turi suprasti mūsų ryšių su Pranašu gilumą“.

Šiitų lyderio šalininkai buvo apimti ekstazės, kai H.Nasrallah netikėtai pasirodė prieš juos maždaug 15 minučių.

„Visa tai nėra trumpalaikis judėjimas ar susitelkimas nuleisti garo, o pradžia tokio mobilizavimo, kuriuo turi sekti visa musulmonų visuma “Ummah", - pabrėžė jis.

Šis viešas judėjimo lyderio pasirodymas šiais metais yra penktas ir pirmoji kalba, kurią jis asmeniškai pasakė tūkstančiams savo rėmėjų nuo 2008 metų.

H.Nasrallah, laikomas vienu pagrindinių Izraelio slaptųjų tarnybų taikinių, slapstosi nuo 2006 metų, kai jo vadovaujamas Libano šiitų judėjimas kovėsi su Izraeliu 33 dienas trukusiame kare.

Pirmadienį pietinėje Beiruto dalyje tūkstančiai šio judėjimo šalininkų išėjo į gatves protestuoti prieš pasipiktinimo bangą visame musulmoniškame pasaulyje sukėlusį islamą išjuokiantį filmą.

„Amerika yra didysis Šėtonas!“, „Mirtis Izraeliui! Mirtis Izraeliui!“ - skandavo protestuotojai jūroje spalvingų galingojo šiitų judėjimo ir su juo susijusio judėjimo „Amal“ vėliavų.

"Amerika, terorizmo motina, - iškėlę į dangų kumščius šaukė susirinkusieji. - Mes aukojamės tau, Muhammadai!

„Amerika, paklausyk mūsų, tu negali žeminti mūsų religijos!“, - sakė jie.

„To filmo aš nemačiau, bet žinau, kad Pranašas jame vaizduojamas kaip kraujo ištroškęs žmogus, galvojantis tik apie savo aistras“, - sakė vienas 29-erių metų protesto dalyvis.

„Atėjau atsiliepdamas į Pranašo šaukimą..., bet laukiau, kol bus surengtas organizuotas protestas, kad nesugadintumėme musulmonų įvaizdžio“, - pridūrė jis.

Nuo praėjusios savaitės per protestus ir smurto protrūkį jau žuvo 18 žmonių, tarp jų - JAV ambasadorius Libijoje ir trys JAV diplomatinio korpuso nariai.

Libano šiauriniame Tripolio mieste penktadienį protestuotojai padegė greitojo maisto restoraną, per saugumo pajėgų ir protestuotojų susirėmimus žuvo 25-erių metų vyras.NAUJAUSI KOMENTARAI

argi

argi portretas
neaišku, kad filmas buvo specialiai paviešintas, kad būtų pretekstas kelti neramumus ir žudynes. Tas baisus alacho sureikšminimas net 21 amžiuje rodo, kad tai yra pretekstas žudyti kitatikius. Tie islamistai ir visokie kitokie kažkodėl patys nesisprogdina, bet siunčia kvailius, atseit, už alachą žūti. Ar girdėjote, kad į ataką kiltų kito tikėjimo žmonės, jei kas ir pasijuoktų iš jų dievo? Visi ramiai sureaguotų, bet tik ne musulmonai. Tai jau yra isterija, proto liga ir juos reikia "pagydyti" nuo tokio nepamatuoto kerštavimo.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių