Haityje žemės drebėjimo aukų skaičius pasiekė 200 tūkst.

Haitį nuniokojusio stipraus žemės drebėjimo aukų skaičius padidėjo iki 200 tūkst., trečiadienį paskelbė premjeras Jeanas Maxas Bellerive'as, o griuvėsiais užverstose gatvėse skambėjo pikti protestai dėl lėtai teikiamos humanitarinės pagalbos.

Praėjus daugiau nei trims savaitėms po 7 balų žemės drebėjimo, J.M.Bellerive'as sakė, kad jo mažytę Karibų jūros valstybę nusiaubė "planetos masto katastrofa", taip pat patikslino šios nelaimės nusineštų gyvybių skaičių.

"Esama daugiau nei 200 tūkst. žmonių, kurie buvo aiškiai įvardyti žuvusiais", - premjeras sakė duodamas interviu naujienų agentūrai AFP.

J.M.Bellerive'as pridūrė, jog dar 300 tūkst. sužeistųjų buvo suteikta medicinos pagalba. Požeminiai smūgiai sugriovė 250 tūkst. namų, taip pat prarasti 30 tūkst. verslo subjektų.

Daugybei žmonių griūvantys pastatai sutraiškė galūnes, todėl atlikta mažiausiai 4 tūkst. amputacijų. Dėl tokio didelio sunkiai sužalotų žmonių skaičiaus šią skurdžią šalį daugeliui metų prislėgs papildoma našta.

J.M.Bellerive'as sakė pasiūlęs Haityje suformuoti "krizės vyriausybę", kuri imtųsi spręsti pastarosios nelaimės sukeltas problemas, tačiau taip pat tvirtino, kad pareigūnai, kurių gretos taip pat smarkiai išretėjo, "tebekontroliuoja padėtį".

Haityje vykdoma didelio masto tarptautinė humanitarinės pagalbos operacija, tačiau dėl prasto koordinavimo ir milžiniško nelaimės masto stringa gyventojų aprūpinimas maistu ir vandeniu, todėl įtampam tarp maždaug milijono be namų likusių žmonių didėja.

"Haičio vyriausybė dėl mūsų nieko nenuveikė. Ji mums neparūpino jokio darbo. Ji neparūpino maisto, kurio mums reikia", - rūsčiai kalbėjo Sandra Baptiste (Sandra Batist), trečiadienį išėjusi iš savo palapinės dalyvauti įpykusių žmonių demonstracijoje.

Įtampa smarkiai sugriautoje sostinėje Port o Prense labai padidėjo, o apie 300 žmonių susirinko prie mero biuro buvusiame prabangiame priemiestyje Petjonvilyje.

"Jeigu policija į mus šaudys, mes viską sudeginsime", - šaukė vienas iš protestuotojų, iškėlęs virš galvos betono luitą.

Dar apie 200 protestuotojų nužygiavo prie JAV ambasados, prašydami maisto ir pagalbos.

Humanitarinės pagalbos operacijai JAV skyrė daug išteklių ir apie 20 tūkst. karių, tačiau trečiadienį vienam aukštam JAV Tarptautinio vystymo agentūros (USAID) pareigūnui teko atsakyti į daugelį klausimų apie haitiečius, nepatenkintus dėl pagalbos teikimo tempo.

"Suprantama, kad jie taip jaučiasi po tokio masto katastrofos, - sakė USAID direktoriaus pavaduotojas Anthony Chanas. - Darome viską, ką galime".

Tačiau humanitarinės pagalbos agentūros perspėjo, kad nukentėjusiems Haityje paaukota gerokai mažiau nei 2004 metais Aziją nuniokojusio cunamio aukoms, kai žuvo apie 220 tūkst. žmonių.

Prancūzijos Raudonojo Kryžiaus vadovas Jeanas Francois Mattei sakė, kad jo organizacija nukentėjusiems Haityje surinko 11,5 mln. eurų, o 2004 metų cunamio aukoms buvo paaukota dešimt kartų daugiau.

Tarptautinis Raudonasis Kryžius cunamio aukoms surinko 3 mlrd. JAV dolerių, tuo tarpu Haičiui, kurį ištiko didžiausia gamtinė nelaimė per abiejų Amerikos žemynų istoriją, paaukota tik 555 mln. dolerių.


Šiame straipsnyje: Haitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių