Gruzijos karių maišto lyderiai nubausti ilgomis įkalinimo bausmėmis

Gruzijos teismas pirmadienį skyrė ilgas įkalinimo bausmes trims aukštiems kariškiams, kurie pernai organizavo maištą viename šalies tankų ir šarvuočių batalione siekdami nuversti šalies prezidentą Michailą Saakašvilį ir jo vyriausybę.

Maištą Muchrovanio karinėje bazėje, esančioje už keliasdešimt kilometrų nuo Tbilisio, buvo mėginta sukelti gegužės 15 dieną.

Bazės vadai paskelbė, kad nepaklūsta valdžiai, bet po ilgų derybų sutiko sudėti ginklus. Remiantis oficialia versija, grupė karininkų ketino atvesti kariuomenę į Tbilisį ir įvykdyti perversmą.

Didžiausią bausmę Tbilisio miesto teismas skyrė buvusiam Nacionalinės gvardijos bataliono vadui Kobai Otanadzei - jis buvo nuteistas kalėti 29 metus dėl maišto ir mėginimo įvykdyti perversmą, taip pat dėl neteisėto ginklų turėjimo ir nepaklusimo valdžiai.

Buvęs žvalgų bataliono vadas Levanas Amiridzė, kurio dalinys, dislokuojamas viename Tbilisio rajonų, anot kaltintojų rėmė maištą Muchrovanyje, buvo pripažintas kaltu dėl maišto, siekiant nuversti vyriausybę, taip pat dėl nepaklusimo valdžiai. Jis pasiųstas už grotų 28 metams.

Šota Gorgiašvilis, buvęs Muchrovanio tankų ir šarvuočių bataliono vadas, buvo pripažintas kaltu dėl panašių nusikaltimų, kaip ir L.Amiridze, ir nuteistas 19 metų laisvės atėmimu.

Dar vienas teisiamasis, buvęs Nacionalinės gvardijos vadas ir "Generolų klubo" lyderis Koba Kobaladzė, kuris, prokuratūros nuomone, buvęs vienas nusikaltimo organizatorių, buvo pripažintas nekaltu dėl maišto ir paleistas teismo salėje.

Per posėdį Tbilisio miesto teismo teisėjas Džemalas Kopalianis nepatenkino prokuratūros reikalavimo ir pripažino K.Kobaladzę nekaltu.

Drauge teisėjas paliko galioti pareikštą kaltinimą jam neteisėtu šaunamojo ginklo laikymu ir nešiojimusi, bet pažymėjo, kad atitinkamą aštuonių mėnesių bausmę K.Kobaladzė jau atliko, todėl yra paleidžiamas teismo salėje.

Be to, du karininkai - Kacha Kobaidzė ir Davidas Sulchanišvilis pripažinti kaltais dėl to, kad jie žinojo apie maištą, bet nepranešė to valdžiai. Jie nuteisti atitinkamai trejų metų laisvės atėmimu ir trejų metų laisvės atėmimu lygtinai.

Remiantis proceso susitarimu, buvo paleisti du teisiamieji Davidas Sulchanišvilis ir Zaza Sandodzė. Kiti teisiamieji gavo laisvės atėmimo bausmes nuo trejų iki 15 metų.

Kaip jau pranešta, iš pradžių byloje dėl maišto figūravo 41 kaltinamasis. Vėliau pusė jų sutiko bendradarbiauti su tyrimu ir pripažino savo kaltę mainais už bausmės sušvelninimą.

K.Otanadzės, L.Amiridzės ir Š.Gorgiašvilio advokatai sakė Gruzijos televizijai, kad tie nuosprendžiai bus skundžiami aukštesnės instancijos teismui, nes teisiniai gynėjai nepripažįsta kaltinimų dėl mėginimo įvykdyti perversmą.

Teismo nutartyje buvo atkartota prokurorų versija, kad tas maištas buvo mėginimas nuversti vyriausybę ir kad tai nebuvo paprastas kelių karininkų nepaklusnumo atvejis.

Pareigūnai iš pradžių tvirtino, kad tą maištą sukurstė Tbilisio pagrindinė priešininkė Rusija, su kuria Gruzija trumpai kariavo 2008 metų rugpjūtį. Vėliau nuo tokių kaltinimų buvo atsiribota.

Opozicijos atstovai, savo ruožtu, pareiškė, jog įvykius Muchrovanyje galėjo organizuoti pati šalies valdžia, kad nukreiptų visuomenės dėmesį nuo tuo metu Tbilisyje vykusių protesto akcijų.


Šiame straipsnyje: maistaskarių maištas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių