Grupės „Pussy Riot“ narės laukia Rusijos teismo sprendimo

Maskvos teismas penktadienį paskelbs nutartį trims merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narėms, atkreipusioms į save viso pasaulio dėmesį nesitaikstymu su Rusijos valdžia ir išjuokusioms prezidentą Vladimirą Putiną per protesto akciją maldos namuose.Šios grupės šalininkų organizuoja mitingus prie Rusijos atstovybių daugelyje miestų, pradedant Paryžiumi, baigiant Sidnėjumi ir Niujorku.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos dainininkas Paulas McCartney tapo viena iš tarptautinių žvaigždžių, išreiškusių palaikymą „Pussy Riot“ narėms.

Buvęs grupės „The Beatles“ narys prieš paskelbiant teismo nutartį pareiškė, kad „daugeliui žmonių civilizuotame pasaulyje leidžiama reikšti savo nuomones“ ir paragino Rusijos pareigūnus paleisti visas tris merginas, iš kurių dvi turi vaikų, tačiau nei viena nėra vyresnė nei 30 metų.Prokurorai reikalauja skirti kaltinamosioms trejus metus pataisos darbų, kaltindami jas chuliganizmu, motyvuotu religinės neapykantos.

Vasario 21 dieną šios trys „Pussy Riot“ narės, dėvėdamos megztas kaukes ir trumpus ryškiaspalvius drabužius, įsiveržė į Kristaus Išganytojo katedrą Maskvoje ir prie jos altoriaus sudainavo „Pankų maldą“, kurios priedainyje Dievo Motina prašoma „išvaryti Putiną“.

Teismo posėdis prasidės 11 val. Grinvičo (14 val. Lietuvos) laiku, laikantis griežto saugumo. Tikėtina, kad teisėjai greitai pripažins merginas kaltomis ir kelias valandas skaitys bylos medžiagą, kol galiausiai paskelbs nuosprendį.Ši nutartis bus paskelbta tą pačią savaitę, kai sukako 100 dienų nuo V.Putino trečiosios kadencijos Kremliuje pradžios.

Rusijos vadovas šią savaitę taip pat pasiūlė nustatyti naujas baudas ir apribojimus protestuotojams bei politinėms nevyriausybinėms organizacijoms, gaunančioms lėšų iš užsienio.

Buvusio Sovietų Sąjungos KGB agento grįžimą į postą Kremliuje, kuriame dirbdamas 2000-2008 metais jis padidino valdžios centralizaciją, lydėjo didėjanti įtampa tarp Rusijos ir Vakarų šalių vyriausybių, nuogąstaujančių dėl žodžio laisvės ateities šioje šalyje.Neįprasta „Pussy Riot“ byla taip pat ar kartą pademonstravo glaudžius Rusijos Ortodoksų Bažnyčios ryšius su politine valdžia oficialiai sekuliarioje valstybėje. Tačiau tokia Bažnyčios pozicija gali atgrasyti jaunimą, kurio palaikymas yra svarbus ortodoksų bendruomenės ateičiai.

Apklausos rodo, kad visuomenė dabar tvirtai palaiko dainininkes, nors anksčiau pritarė pasiūlymui skirti joms septynerius metus laisvės atėmimo - griežčiausią įstatymų numatomą bausmę už jų nusižengimą.Merginos jau penkis mėnesiu praleido kardomajame arešte, kuris buvo kelis kartus pratęstas, teisėjai nusprendus, kad jų paleidimas sukeltų pavojų visuomenės saugumui.

„Nepriekaištauju dėl laikymo kalėjime, - grupės narė Nadežda Tolokonikova rašo laiške, kurį jos advokatas paskelbė socialiniame tinkle “Twitter„ teismo nutarties paskelbimo išvakarėse.“Tačiau politiškai esu įtūžusi, - pridūrė ji. - Mūsų kalinimas yra aiškus ir nedviprasmiškas ženklas, kad laisvė atimama iš visos šalies.

"Netgi kai kurie Bažnyčios pareigūnai dabar pripažįsta, kad dvasininkams turbūt būtų išmintingiau nedemonstruoti griežto priešiškumo pirmajam po Sovietų Sąjungos subyrėjimo koordinuotam protesto judėjimui, iškilusiam praeitą žiemą, kai buvo paskelbta apie planuojamą V.Putino grįžimą į prezidento postą.

„Ekstremizmo balsas dabar laikomas pačios Bažnyčios balsu“, - už reformas pasisakantis arkidiakonas Andrejus Kurajevas rašo savo tinklaraštyje.Žiemą įsiplieskusių protestų lyderiai, tokie kaip prieš korupciją kovojantis tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas ir populiarus rašytojas Borisas Akuninas, žada dalyvauti mitinguose prie teismo rūmų, reikalaudami nedelsiant paleisti „Pussy Riot“ nares.


Šiame straipsnyje: Pussy RiotRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių