Graikijos pasitraukimas iš euro zonos būtų „suvaldomas“ , bet brangus

Graikijos pasitraukimas iš euro zonos būtų „suvaldoma“, tačiau labai brangi procedūra, kuri sukeltų didelį nedarbą, žiniasklaida pirmadienį citavo vieną aukštą Europos centrinio banko (ECB) pareigūną.

Per interviu dienraščiui „Frankfurter Rundschau“ Vokietijai ECB valdyboje atstovaujantis Joergas Asmussenas buvo paklaustas, ar skolų prislėgta Graikija gali būti priversta palikti euro zoną.

„Pirma, mano pasirinkimas aiškus: Graikija turėtų likti euro zonoje. Antra, nuo Graikijos priklauso, ar ji tai pasieks. Trečia, Graikijos pasitraukimas būtų suvaldomas. Ketvirta: pasitraukimas nebūtų toks tvarkingas, kaip kai kurie įsivaizduoja“, - atsakė jis.

J.Asmussenas aiškino, kad Atėnams nusprendus atsisakyti euro, smuktų Graikijos ekonomikos augimas, padidėtų nedarbas, o šis sprendimas būtų „labai brangus. Graikijai, Europai ir Vokietijai“.

Šie J.Asmusseno komentarai nuskambėjo prasidėjus Graikijai itin svarbiai savaitei, Atėnams mėginant įtikinti partnerius Europoje pervesti tolesnę anksčiau suteiktos tarptautinės paskolos išmoką, kad šalies ekonomika išliktų gyvybinga, o Graikija liktų 17 narių turinčiame vieningosios ES valiutos bloke.Graikijos premjeras Antonis Samaras penktadienį dalyvaus derybose Berlyne su Vokietijos kanclere Angela Merkel, o kitą dieną tarsis su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u.

Graikijos užsienio reikalų ministras Dimitris Avramopulas pirmadienį Berlyne susitiks su Vokietijos diplomatijos vadovu Guido Westerwelle, ruošiantis šioms deryboms.Šiuo metu visi laukia svarbios Graikijos tarptautinių kreditorių, žinomų kaip „trijulė“, ataskaitos, kuri turėtų būti paskelbta rugsėjį.

Šioje ataskaitoje bus įvertinta Graikijos pažanga įgyvendinant reformas, kurios privalo būti įvykdytos, kad šalis gautų apie 31,5 mlrd. eurų (108,8 mlrd. litų), turinčių apsaugoti Atėnus nuo bankroto.

Per savo vizitą užsienyje A.Samaras tikriausiai tarsis dėl galimybės pratęsti suplanuotų taupymo priemonių įgyvendinimo laikotarpį dar dvejais metais.Berlynas iki šiol tvirtino, kad Atėnai privalo laikytis numatyto tvarkaraščio ir vykdyti reformas mainais į lėšas pagal tarptautinį finansinės pagalbos planą.

Tačiau Vokietijos dienraštis „Bild“ pirmadienį pranešė, kad Graikijai gali būti suteikta kai kurių nuolaidų dėl šių priemonių įgyvendinimo laiko.


Šiame straipsnyje: euro zonaeurasgraikijos krizė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių