Graikijoje miręs Rusijos mafiozas – nelaimingo atsitiktinumo ar mafijos karų auka?

Graikijos policija narplioja paslaptingą įtakingo nusikaltėlio mirtį. Jis keršijo Rusijos mafijos tėvu vadinamo Viačeslavo Ivankovo, dar žinomo pravarde Japončikas, žudikams.

Mirė nuo krešulio?

Lavrentijus Čolakidis mirė Salonikuose antradienį, būdamas 35-erių. Pirminiais duomenimis, mirties priežastis buvo atitrūkęs trombas, bet medikai dar tikrins šią versiją, nes vyras buvo sveikas.

L.Čolakidis gimė Gruzijoje, bet turėjo Rusijos pilietybę ir buvo registruotas Stavropolio krašte, kur kontroliavo prekybą ginklais ir prostituciją. Nuo praėjusio dešimtmečio pabaigos jis gyveno Graikijoje. Čia jis turėjo legalų verslą – degalinių tinklą ir autobusų įmonių.

L.Čolakidis artimai bičiuliavosi su Aslanu Usojanu, kriminaliniame pasaulyje žinomu kaip Senis Chasanas.

Priglaudė saviškius

"Savo laikais, turėdamas autobusų ir plačių korupcinių ryšių Graikijoje, jis atvežė čia ir paslėpė kai kuriuos Rusijos nusikalstamo pasaulio autoritetus, – Rusijos naujienų agentūrai "Interfax" pasakojo šaltinis šios šalies teisėsaugos institucijose. – Jis taip pat turėjo kelias žudikų brigadas, kurios šalino Tarielo Onianio, pravarde Taro, klano atstovus."

Gruzinų kilmės mafijos vadeiva T.Onianis, siekdamas Rusijos nusikalstamo pasaulio kontrolės, prieš keletą metų pradėjo tikrą karą su Seniu Chasanu.

Teisėsauga įtaria, kad L.Čolakidžio samdomi žudikai likvidavo ne vieną T.Onianio bendrą, įskaitant neseniai Graikijoje nužudytą Malchazą Kitiją, kuris, kaip manoma, organizavo Japončiko žmogžudystę.

Pats T.Onianis šiuo metu laikomas Maskvos tardymo izoliatoriuje. Jis kaltinamas verslininko pagrobimu ir turto prievartavimu stambiu mastu. Aktyviausi jo bendrai suskubo pasprukti iš Rusijos, dauguma jų slapstosi Europos šalyse.

Mafija įsisiautėjo

Pastaraisiais metais Europoje dažnai liejosi Rusijos mafiozų kraujas. Pastaroji garsi žmogžudystė buvo įvykdyta Graikijoje gegužės 10 d., kai samdomi žudikai sušaudė 46 metų M.Kitiją.

2010 m. kovo 18 d. Prancūzijoje buvo nužudytas 39 metų Vladimiras Džanašija, pravarde Lado. Paskutinius mėnesius šis Rusijos mafiozas gyveno tarsi apsiaustyje, nes iš karto po Japončiko mirties 2009 m. samdomi žudikai praėjo jį medžioti. Jis pasikeitė vardą ir įsikūrė mažame namelyje Marselio priemiestyje.

Lado atrodė visiškai užspeistas į kampą ir beveik neišeidavo iš savo slėptuvės. Tačiau samdomas žudikas vis dėlto sugebėjo patykoti ir susidoroti su juo. Žudikas iš pistoleto į auką paleido septynias kulkas. Sužeistasis buvo nuvežtas į ligoninę, bet ten mirė. Tai buvo trečias pasikėsinimas į Lado per kelis paskutinius jo gyvenimo mėnesius.

Europos šalių policija, susidūrusi su siautėjančiais Rusijos nusikaltėliais, irgi nesnaudė. Vos prieš kelias dienas iki V.Džanašijos žmogžudystės Ispanijoje buvo sulaikytas jo pikčiausias priešas – įteisintas vagis Kachaberas Šušanašvilis. Policija ketino sulaikyti ir jo brolį Lašą, kuris slapstėsi Graikijoje, bet jam pavyko pasprukti. Manoma, kad pasislėpti jam padėjo šią savaitę paslaptingai miręs L.Čolakidis.

Imperijos dalybos

Rusijos mafijos vadeivų priešprieša prasidėjo dar 2006 m., kai Ispanijos teisėsauga suėmė įteisintą vagį Zacharijų Kalašovą, ir kilo klausimas, kas vadovaus jo kriminalinei verslo imperijai. Senis Chasanas nusprendė, kad tai turėtų daryti L.Šušanašvilis, bet T.Onianis tam prieštaravo. Ambicingas krikštatėvis, Ispanijoje praradęs verslą ir grįžęs į Rusiją, norėjo karaliauti dviejose šalyse vienu metu.

Pirmieji šūviai šiame kare nuaidėjo 2008 m. lapkričio 17 d., kai du kaukėti žudikai Maskvoje mirtinai sužeidė 47 metų Gelą Cercvardzę, artimiausią T.Onianio sąjungininką. 2009 m. buvo nužudyti du įteisinti vagys, glaudžiai susiję su Seniu Chasanu.

Japončiko žmogžudystė

2009 m. liepos 28 d. Maskvoje buvo pasikėsinta į Rusijos mafijos tėvu vadinamą V.Ivankovą, kuris per grupuočių konfliktą palaikė Senį Chasaną. Mafijos vadeiva atvažiavo pavakarieniauti į Maskvos restoraną "Taiskij slon". Kai jis išėjo į lauką, pasigirdo snaiperio šūvis. Kulka pataikė V.Ivankovui į pilvą, ir vyras griuvo ant žemės. Bendrai suskubo įnešti sužeistąjį atgal į restoraną.

V.Ivankovui buvo atliktos kelios sudėtingos operacijos, bet gydytojų pastangos buvo bevaisės. Praėjusių metų spalio 9 d. pacientas mirė.

Rusijos mafijos krikštatėvis buvo palaidotas Maskvos Vagankovo kapinėse, kuriose ilsisi daugybė iškilių Rusijos žmonių. Visuomenėje kilo didelis pasipiktinimas dėl to, kad V.Ivankovui buvo pademonstruota tokia pagarba. Atsisveikinti su velioniu buvo suvažiavęs visas Rusijos nusikalstamo pasaulio elitas.

Mafijos nuosprendis

Teisėsaugai nepavyko išnarplioti V.Ivankovo žmogžudystės, bet kriminaliniame pasaulyje nuosprendis buvo paskelbtas iš karto. Senio Chasano šalininkai nusprendė, kad šį pasikėsinimą galėjo organizuoti T.Onianio bendrai – įteisintas vagis Merabas Džangveladzė ir V.Džašanija.

Snaiperio pareigas atliko asmuo, anksčiau dirbęs Rusijos specialiosiose tarnybose ir tarnavęs karštuosiuose taškuose. Teisėsaugai pavyko nustatyti šio vyro tapatybę, bet jis paslaptingai dingo. Vieni šaltiniai teigia, kad jis slapstosi, kiti – kad mafija rado jį anksčiau už teisėsaugą ir susidorojo.


Šiame straipsnyje: Rusijos mafijarusų mafija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių