Geriausia juosta, kurios pasaulis galėjo ir nepamatyti

Nei rekordinis biudžetas, nei pasaulinis pripažinimas nepadėjo kino stebuklu vadinamam "Įsikūnijimui" pelnyti geriausio filmo titulo. Prestižinį „Oskarų“ apdovanojimą iš James'o Camerono nugvelbė jo buvusi žmona.

Išsiskyrusiųjų mūšis

Filmas apie Irako karą "Išminuotojų būrys" sekmadienį vykusioje 82-ojoje JAV Kino meno ir mokslo akademijos ceremonijoje susižėrė šešis "Oskarus", tarp jų - geriausio filmo kategorijoje.

Režisierės Kathryn Bigelow įtempto siužeto filmas apie Bagdade dirbančią JAV armijos išminuotojų komandą smarkiai pranoko pagrindinį varžovą - Jameso Camerono "Įsikūnijimą", kuris gavo tik tris "Oskarų" statulėles.

Buvusių sutuoktinių K.Bigelow ir J.Camerono filmų dvikovą kritikai praminė "Išsiskyrusiųjų mūšiu". Prieš "Oskarų" apdovanojimus "Įsikūnijimas" Auksinį gaublį geriausio filmo kategorijoje, bet "Išminuotojų būrys" nušluostė jam nosį per Britų kino ir televizijos meno akademijos apdovanojimus.

Dviejų filmų varžybos netgi buvo nuėjusios per toli, kai "Išminuotojų būrio" prodiuseris Nicolas Chartier'as išsiuntinėjo Kino meno ir mokslo akademijos nariams tokio turinio elektroninius laiškus: "Laimėti turi nepriklausomi filmai, tokie, kokius darau aš ir jūs. Jeigu kiekvienas pasakys tai vienam ar dviem savo draugams, laimėsime mes, o ne filmas už 500 mln. dolerių."

Šie elektroniniai laiškai įžiebė skandalą, ir N.Chartier'ui buvo uždrausta dalyvauti "Oskarų" apdovanojimų ceremonijoje.

Kino industrijos užkulisiai

"N.Chartier'as pažeidė Akademijos taisykles, bet sunku pernelyg piktintis tuo, kad nepriklausomas prodiuseris bando prastumti savo filmą, kurio biudžetas sudaro tik 15 mln. dolerių, varžydamasis su galinguoju "Įsikūnijimu", - rašė Didžiosios Britanijos laikraštis "The Independent".

Kritikai jau seniai pastebi didžiulę prarają tarp stambių Holivudo kino studijų ir nepriklausomų prodiuserių. Geriausio filmo kategorijoje nominuotų juostų biudžetai skiriasi keliasdešimt kartų.

Sprendžiant pagal mūsų laikais uoliai renkamą filmų uždirbamų sumų statistiką, vos 12,6 mln. JAV dolerių Šiaurės Amerikos rinkoje už parduotus bilietus uždirbęs "Išminuotojų būrys" tapo kukliausios komercinės sėkmės sulaukusiu filmu, pelniusiu "Oskarą" geriausio filmo kategorijoje.

500 mln. dolerių kainavusi įspūdinga mokslinės fantastikos drama "Įsikūnijimas" už pasaulyje parduotus bilietus surinko rekordinę daugiau nei 2,5 mlrd. dolerių sumą.

Stambioms kino studijoms paprasta išgarsinti savo kūrinius visame pasaulyje. Nepriklausomiems prodiuseriams dažnai tenka laukti stebuklo, kad kino industrijos milžinai susidomės jų juosta ir sutiks ją platinti.

Kino kritikai pripažįsta, kad apie "Išminuotojų būrį" pasaulis išvis galėjo neišgirsti, jeigu per 2008 m. Toronto filmų festivalį jo nepastebėtų JAV kino studija "Summit Entertainment".

Tuo tarpu "Įsikūnijimui", laimėjusiam vos tris statulėles, vis tiek garantuotas garbingas įrašas kino istorijoje. Tiek prieš, tiek po "Oskarų" ceremonijos jis sulaukė daugiausiai dėmesio ir pelnytai gali būti laikomas garsiausiu 2009 m. filmu.

„Tegu jie saugiai grįžta“

Nepaisant nuožmios konkurencijos, K.Bigelow ir J.Cameronas, kurie gyveno santuokoje 1989-1991 m., per apdovanojimų ceremoniją Los Andželo "Kodak" teatre sėdėjo vienas netoli kito, šypsojosi ir juokavo.

J.Cameronas kartu su kitais svečiais audringai plojo atsistojęs ir sakė "Taip, taip", kai buvo paskelbta, jog "Oskaras" atiteko K.Bigelow. Režisierė savo ruožtu pridūrė, kad buvęs vyras teikė jai įkvėpimo per visą jos karjerą.

"Manau, Jamesas yra labai įkvepiantis. Manau, jis įkvepia kino kūrėjus visame pasaulyje. Galvoju, kad jų visų vardu galėčiau pasakyti: esame labai dėkingi", - sakė K.Bigelow, tapusi pirmąja moterimi, pelniusia "Oskarą" už geriausią režisūrą.

Gautą apdovanojimą K.Bigelow dedikavo moterims ir vyrams kariuomenėje, kurie kasdien rizikuoja savo gyvybėmis Irake ir Afganistane bei visame pasaulyje.

"Tegu jie saugiai grįžta namo", - pridūrė ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių