Galingiausios Niujorko mafijos bosas J.Gotti jaunesnysis išėjo į laisvę

Bandymas nuteisti legendinį mafijos bosą žlugo. Tai jau ketvirtas kartas, kai teisėjai paleidžia Johną Gotti jaunesnįjį, nes prokurorai nesugeba įrodyti jo kaltės.

Atsidūrė aklavietėje

„Jis sumušė savo tėvo Johno Gotti, taip pat žinomą kaip „Tefloninis Džonas“, rekordą. Pastarajam ketvirtas teismas tapo lemiamas ir jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos“, - rašo JAV spauda.

Manhatano teismas savo verdiktą - „paleisti už užstatą“ - paskelbė vakar 15 val. vietos laiku. Sprendimas buvo priimtas po to, kai prisiekusieji teisėjui Kevinui Castelui pranešė savo paskutinę išvadą. Joje buvo sakoma, kad jie atsidūrė aklavietėje. „Gerbiamas teisėjau, mes negalime pasiekti vienbalsio sprendimo“, - pasakė prisiekusieji. Šeši iš jų buvo už tai, kad J.Gotti būtų pripažintas kaltu, penki - prieš, o vienas - susilaikė.

Išgirdęs teismo žodžius kiek sulysęs po kalėjime praleistų beveik vienerių metų J.Gotti pasilenkė apkabinti savo advokatą. Su laimėjimu ji taip pat pasveikino šeimos nariai ir draugai, kurie sėdėjo pirmoje eilėje. Kai kurie jų negalėjo sulaikyti džiaugsmo ašarų. Šios akimirkos ypač laukė paparacai, kurie taip pat pasistengė užfiksuoti išteisinto mafijos boso ir jo motinos susitikimą. J.Gotti apsikabinimą su motina nufotografavo daugybė paparacų.

Paspaudė ranką

„Dabar aš ketinu nuvažiuoti ir pamatyti savo vaikus, - sakė už 2 mln. JAV dolerių (apie 4,6 mln. litų) užstatą paleistas J.Gotti. - Aš padarysiu jiems pusryčius ir vieną dieną leisiu jiems neiti į mokyklą.“ Šešių vaikų tėvas taip pat pasiryžęs lydėti juos į mokyklą, kaip tai darydavo anksčiau. „Bandysiu pradėti viską nuo pat pradžių“, - teigė jis.

45 metų J.Gotti, kuris po šio teismo gavo „Tefloninio sūnaus“ pravardę, buvo kaltinamas dėl turto prievartavimo. Jis taip pat siejamas su dviems žmogžudystės bylomis bei vienu pasikėsinimu nužudyti.

Nors, jo kaltės įrodyti nepavyko, prokurorai nenuleidžia rankų. „Dar nenuspręsta ar kelti jam penktą bylą, ar ne“, - sakė prokuroras Elie Honigas, kuris po verdikto paskelbimo paspaudė buvusiam kaltinamajam ranką ir pasveikino jį. Kaltintojas taip pat palinkėjo J.Gotti sėkmės. Taip ar šiaip J.Gotti bent jau kuriam laikui išvengė kalėjimo iki gyvos galvos.

Strategija pasiteisino

Palankus J,Gotti verdiktas, kaip manoma, buvo priimtas dėl jo advokatų pasirinktos strategijos. Nuo pat bylos nagrinėjimo pradžios Gambino šeimos galva tvirtino, jog su mafija baigta. „Taip aš buvau susijęs su mafija, bet mano tėvo likimas privertė mane persigalvoti ir aš nutraukiau visus ryšius“, - sakė jis.

Tačiau tokie atviravimai neįtikino kaltintojų. Prokuroro padėjėjas Jamesas Tazevantas mano, kad jis vėl sugrįžo iš karto prie savo ankstesnės veiklos. „Jis niekada nepaliks mafijos“, - sakė jis. Tuo įsitikinęs ir buvęs geriausias J.Gotti draugas. Pradėjęs bendradarbiauti su teisėsauga Johnas Alite, kuris buvo J.Gotti sesers meilužis savo buvusį draugą apibūdino žodžiu „sugadintas“. J.Gotti neliko skolingas ir išvadino J.Alite „panku“ ir „šunimi“.

„Tiesiog šeima“

Anksčiau buvęs nuteistas už kyšio davimą, nelegalių azartinių žaidimų organizavimą, įbauginimą ir smurtavimą J.Gotti pakartojo, kad baigė su mafija ir prie teismo susirinkusiems žurnalistams. „Kaip tik prieš teismą dar būdamas kameroje išgirdau per radiją dvi savo tėvo mėgstamiausias dainas. Be to, man jį priminė laikas. Maždaug prieš mėnesį buvo jo gimimo dieną. Seniai supratau, kad nenoriu praleisti likusį gyvenimą už grotų, todėl palikau mafiją“, - sakė jis.

J.Gotti sesuo Victoria, kuri dabar dalyvauja realybės šou „Užaugink Gotti“ po teismo sakė: „Mes sugniuždyti, mes sumušti, bet mes nepalūžome“. Paklausta apie penktojo teismo galimybę, ji atsakė: „Tebūnie. Mes nesame nusikaltėlių šeima. Mes tiesiog šeima. Tai viskas“.

 

 


Šiame straipsnyje: John GottiNiujorkasGambino

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių