Europos Komisija nurodė 12 ES šalių, kurių ekonomika kelia nerimą

Europos Komisijos vicepirmininkas ir Europos Sąjungos (ES) ekonomikos reikalų komisaras Olli Rehnas (Olis Renas) antradienį Strasbūre paskelbė, jog parengtas pirmasis pranešimas apie Europos makroekonominių disbalansų prevencijos ir korekcijos mechanizmą (Alert Mechanism Report).

„Šis pranešimas yra tikrinimo įtaisas, mūsų pagrindinis stebėjimų instrumentas, leidžiantis nustatyti potencialių pavojų ir makroekonominių disbalansų sankaupą tokiose srityse kaip konkurentiškumas, eksporto veikla, banko sąskaitos, privatus įsiskolinimas ar nekilnojamojo turto rinka“, - sakė jis.

O.Rehnas paminėjo 12 šalių, kurių makroekonominė būklė reikalauja nuodugnesnės analizės. O.Rehno nuomone, tai leis nustatyti pavojaus lygį ir suteiks galimybę Europos Komisijai pateikti rekomendacijas, kaip pagerinti padėtį.

Tos 12 šalių tai - Belgija, Bulgarija, Danija, Italija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Prancūzija, Slovėnija, Suomija, Švedija ir Vengrija.

O.Rehnas pažymėjo, kad Airijai, Graikijai, Latvijai, Portugalijai ir Rumunijai tokios analizės nereikia, nes jų ekonomika ir taip yra atidžiai kontroliuojama sąryšyje su tarptautinės pagalbos programomis.

EK pareigūnas nurodė, jog šis makroekonominių disbalansų prevencijos ir korekcijos mechanizmas yra ES naujos ekonominio valdymo sistemos dalis, įeinanti į šešių Eurokomisijos iniciatyvų paketą, kuris įsigaliojo 2011-ųjų gruodį.

OP.Rehnas pabrėžė, kad šiuo pirmuoju pranešimu nesiekiama „įvardinti ir sugėdinti“, kaip jau stebima kai kuriose žiniasklaidos priemonėse. Siekiama nustatyti pavojingus, per kelerius metus susikaupusius disbalansus kai kuriose ES šalyse ir padėti juos ištaisyti, kad jos pajėgtų atlaikyti ekonomikos sukrėtimus ateityje, sakė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių