Europoje susirūpinta žaislų sauga

Europos Komisija (EK) susirūpino žaislų sauga. Ketvirtadienį už vartotojų reikalus atsakinga EK narė Meglena Kuneva netoli Briuselio įsikūrusioje žaislų parduotuvėje pasirašys susitarimą su mažmeninių prekiautojų žaislais ir žaislų importuotojų atstovais.

Šiuo susitarimu žaislų pramonei atstovaujančios šalys (sąrašas pateikiamas straipsnio pabaigoje) sutiks imtis veiksmų žaislų saugai gerinti, taip pat susijusių su saugos standartų srities švietimu ir mokymu, ypač daug dėmesio skiriant pigesnių prekių rinkos segmentams, nes juose aptinkama daugiausia saugos reikalavimų neatitinkančių žaislų.

Be to, mažmeninės prekybos ir importo lygmenimis bus siekiama užtikrinti visų svarbių šios srities ES ir nacionalinių teisės aktų laikymąsi. Ketinama parengti aiškias visoje žaislų pramonėje taikytinas saugos gaires, kuriose būtų apibūdintos sistemos ir tvarka nustatytų standartų laikymuisi užtikrinti.

Susitariančiosios šalys taip pat įsipareigotų toliau bendradarbiauti su EK įvairių pramonės suinteresuotųjų šalių forume, siekdamos įgyvendinti Komisijai atlikus faktų nustatymo tyrimą parengtas rekomendacijas. Šių metų pradžioje EK pasirašė panašų susitarimą su Europos žaislų pramonei atstovaujančia grupe „Toy Industries of Europe“.

Pramonei tenka itin svarbus vaidmuo užtikrinant patikimą žaislų saugą ES. Vadovaujantis ES teisės aktais, pagrindinė atsakomybė už rinkai teikiamų gaminių saugą tenka gamintojams, platintojams, mažmeniniams prekiautojams ir importuotojams. 2007 m. pabaigoje (po plačiai nuskambėjusių įvykių, kai iš rinkos teko atšaukti nesaugius gaminius) Komisijai atlikus gaminių saugos peržiūrą paaiškėjo, kad, nepaisant sąžiningų įmonių pastangų užtikrinti gaminių saugą, į ES rinką vis dar patenka pavojingų prekių, taip pat žaislų. Pagrindinė priežastis dažnai yra tai, kad pigesnių prekių rinkos segmentuose nepakankamai griežtai laikomasi saugos užtikrinimo tvarkos.

Be to, smulkesniems ekonominės veiklos vykdytojams (tiek Europoje, tiek prekybos partnerių šalyse) sunkiau laikytis saugos reikalavimų, nes, be kitų priežasčių, jie nėra pakankamai susipažinę su taisyklėmis, neturi tinkamų darbuotojų, taiko ne tokias patikimas kokybės valdymo sistemas ir mažiau kontroliuoja tiekėjus. Todėl labai svarbu, kad ES mažmeniniai prekiautojai ir importuotojai įsipareigotų propaguoti žaislų saugą ir iš esmės imtųsi būtinų veiksmų saugai užtikrinti.

Šiame savanoriškame susitarime numatytais veiksmais (vieni iš jų – mokymai, skirti tiems, kuriems trūksta šios srities žinių, ir aiškios saugos gairės) bus padedama įtvirtinti saugos standartus visoje žaislų gamybos ir tiekimo grandinėje, ir saugoti Europos vartotojus nuo nesaugių žaislų. Komisija toliau glaudžiai bendradarbiaus su šiomis suinteresuotosiomis šalimis ir stebės visų ekonominės veiklos vykdytojų veiklą, siekdama užtikrinti, kad visoje ES būtų laikomasi pačių aukščiausių saugos standartų.

Susitariančiosios šalys įsipareigoja toliau bendradarbiauti su Komisija ir įgyvendinti išsamesnes Komisijos rekomendacijas, parengtas Komisijai atlikus faktų nustatymo tyrimą „Verslo saugos priemonių vertinimas žaislų tiekimo grandinėje“.

Savanorišką „Saugos paktą“ pasirašys šios šalys:

- Richard Durieu (mažmeninės, didmeninės ir tarptautinės prekybos sektorių organizacija „EuroCommerce“),
- Paul Skehan (mažmeninės prekybos sektoriaus organizacija „European Retail Round Table“),
- Patrick Politze (asociacija „European Promotional Products Association“),
- Helga Stübler (prekiautojų žaislais asociacija „Toy Traders of Europe“).


Šiame straipsnyje: žaislaisaugaEuropos KomisijaEK

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių