ES sako esanti „labai susirūpinusi“ dėl J.Tymošenko

Europos Sąjunga (ES) ketvirtadienį išreiškė didelį susirūpinimą dėl Ukrainos buvusios premjerės Julijos Tymošenko situacijos jai pradėjus bado streiką ir, kaip pranešama, patyrus fizinį smurtą.

ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton yra „labai susirūpinusi dėl Julijos Tymošenko, Ukrainos buvusios premjerės, situacijos“, sakoma jos sekretoriato pareiškime.

Ukrainos ombudsmeno įstaiga patvirtino, kad 51 metų J.Tymošenko „patyrė fizinį smurtą“, kai balandžio 20 dieną iš savo kameros buvo perkeliama į ligoninę, sakoma pareiškime.

C.Ashton „primena Ukrainos pareigą skubiai ir nešališkai ištirti visus skundus dėl kankinimo ar kitokio žiauraus, nehumaniško ir žeminamo elgesio“.

„Vyriausioji įgaliotinė yra rimtai susirūpinusi dėl p.Tymošenko sprendimo pradėti bado streiką siekiant atkreipti tarptautinės bendrijos dėmesį į situaciją Ukrainoje“, - sakoma C.Ashton sekretoriato pareiškime

Ukrainos opozicijos lyderė, kuri spalio mėnesį buvo nuteista septynerius metus kalėti už piktnaudžiavimą įgaliojimais dirbant premjero poste, pareiškė, kad prieš nuvežant ją į valstybinę ligoninę, „trys stiprūs vyrai“ užmetė ant jos paklodę ir kumščiu smogė jai į pilvą.

Ukrainos prokurorai tuojau pat paneigė šį J.Tymošenko pareiškimą ir apkaltino ją rengiant politinę provokaciją, kurios tikslas - toliau pakenkti dabartinės šalies valdžios santykiams su Europos Sąjunga.

Trečiadienį Kijevas paprašė Vokietijos atsiųsti gydytojų komandą J.Tymošenko, kuri jau dvejus metus kovoja su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, gydyti.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle užsiminė, kad Ukraina savo kvietime nustatė tam tikras sąlygas ir kad Berlynui reikia jį geriau išstudijuoti.

Jis pridūrė, kad ankstesnis jo vyriausybės pasiūlymas gydyti J.Tymošenko kokioje nors Vokietijos klinikoje, kurį Ukraina kategoriškai atmetė, vis dar galioja.

Ukrainos premjero pavaduotojas Valerijus Choroškovskis, kaip atrodo, neatmetė derybų galimybės ir sakė, kad jo vyriausybė galėtų priimti įstatymo pataisą, pagal kurią J.Tymošenko galėtų būti gydoma kitoje valstybėje, - jeigu Briuselis užbaigs derybas dėl politinio ir prekybos susitarimo.

C.Ashton paragino Ukrainos valdžią užtikrinti „visišką pagarbą p.Tymošenko teisei į adekvačią medicininę pagalbą tinkamoje institucijoje“.

Ji taip pat paragino Kijevą leisti J.Tymošenko nevaržomai bendrauti su advokatais, o jos artimiesiems - ją lankyti.


Šiame straipsnyje: Julija TymošenkoUkrainateismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių