ES ragina gerbti valdžios pasikeitimą Egipte

Europos Sąjunga Egipto prezidento rinkimus pirmadienį pavadino „svarbiu žingsniu“, bet paragino gerbti demokratinio persitvarkymo procesus, kai iki šiol šalį valdę kariškiai suteikė sau naujų įgaliojimų.

Po savaitgalį vykusių prezidento rinkimų, kuriuose nugalėjo Musulmonų brolijos kandidatas Mohammedas Mursi, ES atstovė spaudai patvirtino, kad rinkimai vyko „taikiai ir tvarkingai“.

„Prezidento rinkimai yra svarbus žingsnis Egipto perėjime į demokratiją“, - sakė ES išorės politikos vadovės Catherine Ashton atstovė Maja Kocijančič.

Egipto karinė vadovybė pirmadienį pažadėjo iki birželio 30 dienos perduoti šalies valdymą rinkimų nugalėtojui su visais prezidento įgaliojimais, nors anksčiau ėmėsi veiksmų, kuriuos šalies aktyvistai pavadino „perversmu“.

Šaliai ruošiantis prezidento rinkimams, Egipto ginkluotųjų pajėgų Aukščiausioji Taryba įvedė karo padėtį de facto, suteikdama sau teisę kontroliuoti parlamentą ir valstybės biudžetą, taip pat teisę vetuoti naują šalies konstituciją, kurią rašo tų pačių kariškių parinkti ekspertai.

„Neseniai iškilo klausimų dėl parlamento statuso ir konstitucinio proceso, kurie gali suvaržyti iki šiol pasiektą pažangą, - sakė M.Kocijančič. - Susirūpinimą kelia teisinė ir institucinė padėtis, ir tai reikia kuo skubiau išspręsti skaidrumo ir sutarimo dvasioje“.

„Viena yra aišku: jokių klausimų negali kilti dėl demokratinių procesų, - kalbėjo atstovė. - Perėjimo metu reikia gerbti Egipto žmonių siekius bei orumo, demokratijos ir laisvės reikalavimus“.


Šiame straipsnyje: Egiptas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių