ES diplomatinėje tarnyboje dominuoja senbuvės šalys ir vyrai

Belgai, olandai, italai, prancūzai, vokiečiai vyrai – būtent jie sudaro didžiąją dalį ES ambasadorių užsienio šalyse.

Tokius duomenis paskelbė Lenkijos tarptautinių santykių institutas, praneša euobserver.com.

Šio tyrimo paviešinimas sutampa su prasidėsiančiu nauju įdarbinimo į Europos išorės veiksmų (diplomatinę) tarnybą turu.

Penkios senbuvės Europos Sąjungos (ES) narės kartu sudėjus turi 66 delegacijų vadovų postus. Iš viso Europos Sąjungos diplomatinių misijų užsienio šalyse yra 115.

Didžioji Britanija ir Ispanija, šalys, kurios įstojo į ES vėliau, turi 20 postų. Tuo tarpu šalys, kurios įstojo į ES 2004 metais, turi tik du postus.

Dabartinis diplomatinių pareigūnų užsienio šalims postų paskirstymas atspindi senuosius kolonijinius ryšius.

Portugalija ir Ispanija vadovauja penkioms Europos Sąjungos ambasadoms Lotynų Amerikoje.

Tačiau didžiausias disbalansas yra moterų atžvilgiu: tik 11 iš 115 ambasadų vadovauja moterys. Tai yra mažiau nei 10 proc., nors moterų, dirbančių Europos Komisijoje, skaičius siekia 52 proc., o Komisijos tarptautinių santykių departamente – 37 proc.

„Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad netgi tai, jog turiu puikų išsilavinimą, nepadeda gauti posto. Postuose tiesiog dominuoja vokiečiai, prancūzai, italai ir belgai vyrai“, – teigia Ana (tikrasis vardas pakeistas), aplikavusi dirbti į Europos Sąjungos Komisiją. Ši moteris išlaikė visus egzaminus, tačiau vietos jai vis nerandama.

Tyrimas, atliktas Lenkijos tarptautinių santykių instituto, yra viešinamas pačiu laiku: netrukus prasidės naujas pareigūnų į Europos išorės veiksmų (diplomatinę) tarnybą rekrutavimas.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrė Catherine Ashton keletą kartų buvo pažadėjusi įdarbinti daugiau pareigūnų iš Rytų Europos ir, apskritai imant, daugiau moterų.

Pirmasis pareigūnų rekrutavimo turas (konkursas 31 aukščiausiam diplomatijos postui) prasidės rugsėjo mėnesį. Šiuo metu postams užimti yra atrinkti 65 kandidatai.

Antrasis rekrutavimo turas, kurio metu bus paskirti pareigūnai vadovauti ES ambasadai Baltarusijoje, 79 kiti pareigūnai, delegacijų vadovai visam likusiam pasauliui, pasibaigs spalį ir lapkritį.

C. Ashton tuo metu paskirstys ir apie 20 svarbiausių postų į Europos išorės veiksmų (diplomatinę) tarnybą Briuselyje.


Šiame straipsnyje: Europos Sąjunga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių