Elizabeth II karūnavimo jubiliejaus proga - žvaigždžių koncertas

Minint Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) deimantinį valdymo jubiliejų pirmadienį visame pasaulyje bus įžiebta daugiau nei 4,2 tūkst. švyturių, iš kurių paskutinį žvaigždžių koncerto Bakingamo rūmuose metu uždegs pati karalienė.

Pirmasis švyturys Elizabeth II karūnavimo 60-mečio proga įsižiebė Marlbore, Naujojoje Zelandijoje, o po jo ir kitose Sandraugos šalyse 22 val. vietos laiku.

Australijos premjerė Julia Gillard (Džulija Gilard) įžiebė švyturį Kanberoje, o Tongoje grupė skautų padegė aukštą laužą.

„Mes ruošėmės įžiebti 2 tūkst. 12 švyturių, šis skaičius būtų didžiausias tokia proga, - sakė akcijos organizatorius Bruno Peek (Brunas Pikas). - Tai, kad šis skaičius padvigubėjo, atspindi pagarbą karalienei ir susižavėjimą ja šalyje bei visame pasaulyje“.

Paskutinį švyturį turėtų uždegti pati Elizabeth II per įspūdingą koncertą, kuris vyksta priešais Bakingamo rūmus ir kuriame pasirodė seras Eltonas Johnas (Eltonas Džonas), seras Paulas McCartney (Polas Makartnis), dama Shirley Bassey (Širli Beisi), seras Cliffas Richardas (Klifas Ričardas), seras Tomas Jonesas (Tomas Džounsas), Stevie Wonder (Stivis Vonderis) ir jaunesnės kartos atlikėjai.

Koncertas vyksta trečią iš keturių karūnavimo jubiliejaus minėjimo dienų po to, kai sekmadienį Elizabeth II vadovavo tūkstančio laivų paradui Temzės upėje.

Eltonas Johnas sakė, kad yra „sujaudintas“ galėdamas čia pasirodyti ir išreiškė viltį, jog su šiuo jubiliejumi „Britanijai prasidės neįtikėtina vasara“, kurios kitu akcentu taps Londone liepos 27 dieną prasidedančios olimpinės žaidynės.

Koncerto organizatoriai žada „vaizdingai“ panaudoti ir pačius rūmus, nuo kurių stogo grupė „Madness“ turėtų atlikti savo populiarią devinto dešimtmečio dainą „Our House“.

Tačiau 12 tūkstančių minios ir televizijos žiūrovų dėmesio centre vis tik išliks apvali scena, pastatyta priešais rūmus prie paminklo karalienei Victoriai.

Koncerte, kuriame nuskambėjo specialiai šia proga grupės „Take That“ nario Gary Barlow (Gario Barlou) ir kompozitoriaus Andrew Lloydo Webberio (Andriu Loido Veberio) sukurta daina, taip pat pasirodė Kylie Minogue (Kaili Monoug) ir kinų pianistas Lang Lang.

Prieš koncertą maždaug 10 tūkst. koncerto žiūrovų, laimėjusių bilietus burtų keliu, taip pat dalyvavo Bakingamo rūmų sode rengiamame piknike, kurį šefavo „Michelin“ žvaigždėmis įvertintas virtuvės šefas Hestonas Blumenthalis (Hestonas Bliumentalis).

Svečiai buvo vaišinami rūkytos škotiškos lašišos, agurkų ir mėtų, sūrio ir sausainių užkandžiais, įvairiais krepšeliais bei trupiniuočiais su braškėmis.

Sekmadienį daugiau nei milijonas žmonių, nepabūgę prasto oro, susirinko Temzės krantinėse pažiūrėti įspūdingos laivų flotilės.

Karalienė plaukė aukso ir raudona spalvomis dekoruotoje karališkojoje baržoje „Spirit of Chartwell“, drauge su visa valčių, garlaivių, buksyrų ir kitokių laivų bei laivelių procesija. Elizabeth II vilkėjo baltos ir sidabro spalvų paltą, kurį sukūrė Angela Kelly (Andžela Keli), tos pačios dizainerės suknelę ir derančią baltą skrybėlę.

Susirinkusieji džiaugsmingai sveikino 86 metų karalienę, kuri yra tik antroji britų monarchė po Victorios (Viktorijos), švenčianti savo valdymo 60 metų jubiliejų.

Laivų parado - didžiausio Temzėje per 350 metų - priekyje plaukė barža su aštuoniais aidinčiais Jubiliejaus varpais, o paskui ją - irklinė barža „Gloriana“, kurios įguloje buvo olimpinis irklavimo čempionas Steve'as Redgrave'as (Stivas Redgreivas) ir sužeisti kariai. Paradas truko kelias valandas, o jo maršrutas driekėsi 11 kilometrų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių