Ekvadoras sprendimą dėl J.Assange'o priims su „absoliučia atsakomybe“

Ekvadoras skirs sau laiko nuspręsti, ar suteikti politinį prieglobstį „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui dėl nuogąstavimų, kad Jungtinėse Valstijose jo gali laukti mirties bausmė, trečiadienį sakė Ekvadoro prezidentas.

J.Assange'as, dramatiškai bandydamas išvengti išdavimo Švedijai dėl įtariamų lytinių nusikaltimų, antradienį atėjo į Ekvadoro ambasadą Londone.

Jis tvirtina, kad jam metami kaltinimai yra politiškai motyvuoti ir kad Švedija deportuos jį į Jungtines Valstijas, kur jis bus teisiamas dėl WikiLeaks" paskelbtų daugybės JAV slaptų dokumentų.

„Skirsime sau tiek laiko, kiek bus būtina, nes tai - labai rimtas reikalas, kurio imamės su absoliučia atsakomybe“, - trečiadienį interviu Pietų Amerikos kabelinei televizijai „Telesur“ sakė prezidentas Rafaelis Correa.

Ekvadoro užsienio reikalų ministras Ricardo Patino anksčiau savo puslapyje „Twitter“ pranešė, jog vyriausybė nagrinėja J.Assange'o teiginius, kad jis gali būti teisiamas dėl politinių priežasčių ir gali būti nuteistas mirti.

„Ekvadoras skelbia, kad gins žmogaus teisę į gyvenimą ir raiškos laisvę“, - sakė R.Patino. Jis pridūrė, kad J.Assange'o prašymui suteikti politinį prieglobstį „reikia nuodugnios analizės“.


Šiame straipsnyje: Julianas AssangeWikiLeaks

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nusmukusi Assange gumytė

Nusmukusi Assange gumytė portretas
Nusmukusi Assange gumytė, 2010 12 27 11:06 Švedijos išduotas Julian Assange arešto orderis – tai šyvos kumelės briedas, dabar dar ir dangstomas naujais kliedesiais. Visa istorija – Julian Assange 2010 rugsėjo mėn.lankėsi Švedijoje Krikščionių socialdemokratų partijos aktyvistės ir radikalios feministės Annos Ardin kvietimu. Feministės buvo seksovos. Anna Ardin, nusitempė jį į lovą. Vėliau, šiai kažkur išlėkus, į lovą nusitempė jau ir kita – Sofia Wilen. Paskui abi pasigyrė viena kitai, baisiai supyko ir kreipėsi į policiją, kaltindamos WikiLeaks vadą išprievartavimu. Byla buvo užvesta, bet greitai uždaryta – teisėsauga nusprendė pasiųst tas panas velniop. Panos nenurimo – byla buvo pratęsta vėl – esą, su viena iš jų besitratinant, Julianas buvo užsimovęs gumytę, bet vėliau ji suplyšo ir jie dar tratinosi be gumytės, todėl tai yra išprievartavimas. Radau istoriją, kai Anna Ardin apkaltino savo studentą seksualiniu priekabiavimu, nes tas neskyrė jai pakankamai dėmesio ir žiūrėjo pro langą. Pasak Annos tai yra “moters žlugdymas rodant savo vyrišką dominavimą”. Juokingiausia, kad netgi studentui atsiprašius, ji pateikė naują seksualinį priekabiavimo pareiškimą dėl to, kad pastarasis “naudodamasis savo vyriškuoju dominavimu bandė pasinaudoti jos moteriškąja, gailestingąja puse”. Man tai atrodo marazmas. Aišku, normalus žmogus nepatikėtų, kad tokios nesąmonės įmanomos, o pamatęs – imtų tyčiotis. Bet pažįstu tokių veikėjų, kurie rimtu veidu teigia, kad čia viskas normalu ir tokiems urviniams žmonėms kaip aš, laikas suprasti, kad pasaulis keičiasi… Deja, Švedijoje normalios seksualinės orientacijos baltiesiems vyrams jau atimtos beveik visos teisės… Dabar švedų valdžiažmogiai sugalvojo paaiškinimą – arešto orderis esąs tik tam, kad apklausti Julianą (lyg be arešto apklausti negalima) ar jis nesirgo prieš kelis mėnesius kokiomis nors venerinėmis ligomis (tos mergos ir taip pasitikrint galėtų, ką tai bendro turi su išprievartavimu, būtent kuriuo visvien lieka kaltinamas Assandžas?). Išlindo ir įdomesnė informacija – viena iš panų, Anna Ardin, netiesiogiai buvo susieta su CŽV – per kažkokią Kubos disidentų rėmimo organizaciją. Išlindo ir informacija, kad JAV tariasi su Švedija dėl Assandžio išdavimo, nors jis dar net pačiai Švedijai nėra išduotas. Taigi, net jei jis kažkuo ir kaltas per kur nors dėl ko nors, vaizdelis nekoks…
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių