Eitynėse prieš V.Putiną dalyvauja per 100 tūkst. žmonių (atnaujinta)

Daugiau nei 100 tūkst. protestuotojų antradienį susirinko į eitynes prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną Maskvos centre, pranešė šios akcijos organizatorius - kraštutinių kairiųjų pažiūrų aktyvistas Sergejus Udalcovas.

„Čia daugiau nei 100 tūkst. žmonių“, - S.Udalcovas sakė per demonstraciją „Milijonų žygis“.

Tuo tarpu policija pareiškė, kad šiose eitynėse dalyvauja tik apie 18 tūkst. žmonių.

Rusijoje protestuotojai, sunerimę dėl policijos reidų jų lyderių namuose, antradienį susirinko į masines eitynes prieš prezidento Vladimiro Putino valdymą, nepabūgę už tai gresiančių baudų, prilygstančių jų metiniam atlyginimui.

Pliaupiant smarkiam lietui, šimtai žmonių susirinko Maskvos centrinėje Puškino aikštėje, kur turi prasidėti eitynės į mitingą, pasak organizatorių, pritrauksiantį apie 50 tūkst. žmonių ir tapsiantį didžiausiu nuo kovą vykusių prezidento rinkimų, užtikrinusių V.Putinui istorinę trečiąją kadenciją.

Šūkis „Visi į Pušką (Puškino aikštę) 12 val.“ antradienio rytą sklandė socialinio tinklo „Twitter“ rusiškose svetainėse, o protestų lyderiai skelbė nuotraukas, kuriose matoma, kaip jų sąjungininkai atvyksta į privalomas policijos apklausas, paskirtas prieš pat šios akcijos pradžią.

„Žmonės vis tiek išeis protestuoti. Nesuprantu, kodėl valdžia mėgina kovoti su protestais jėgos metodais, - opozicijos įstatymų leidėjas Dmitrijus Gudkovas sakė radijui “Echo Moskvy„. - Manau, kad šįkart viskas praeis taikiai.“

Policija pirmadienį atliko kratas kylančios kovos su korupcija žvaigždės - tinklaraštininko Aleksejaus Navalno bute, taip pat glamūrinės garsenybės Ksenjos Sobčak, neseniai prisidėjusios prie V.Putino kritikų, apartamentuose.

Kitų pirmadienį surengtų reidų taikiniu tapo Sergejus Udalcovas, garsėjantis kraštutinėmis kairiosiomis pažiūromis ir reguliariai skelbiantis bado streikus, protestuodamas prieš besikartojančius jo areštus, taip pat nuosaikesnių pažiūrų demokratijos aktyvistas Ilja Jašinas.

A.Navalnas paskelbė savo „Twitter“ svetainėje nuotrauką, kurioje I.Jašinas ir K.Sobčak matomi besišypsantys ir laukiantys apklausos Tiriamajame komitete, prieš pat prasidedant mitingui.

„Tyrėjai ketina išsiaiškinti jų vaidmenį organizuojant (gegužės 6 dieną vykusią) masinę demonstraciją“, - sakė Tiriamojo komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

Tuo tarpu S.Udalcovas paskelbė žinutę, kad ketina nedalyvauti šioje apklausoje ir ateiti į mitingą, nes jis esantis pagrindinis organizatorius, atsakingas už saugumą.

Antradienio eitynės rengiamos minint 1990 metais paskelbtą Rusijos nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos valdymo.

Kai kurie nepriklausomi Rusijos naujienų portalai antradienį tapo nepasiekiami, Maskvoje prasidedant masinei protesto akcijai prieš prezidento Vladimiro Putino trečiąją kadenciją Kremliuje.

Radijo „Echo Moskvy“ tinklalapis išsijungė apie pusė valandos prieš protestuotojams pradedant rinktis centrinėje Puškino aikštėje, iš kurios turi prasidėti eitynės į mitingą, kuris, pasak organizatorių, turi pritraukti apie 50 tūkst. žmonių.

Televizijos „Dožd“ ir opozicijos laikraščio „Novaja gazeta“ interneto svetainės taip pat nebuvo pasiekiamos, kai ši demonstracija oficialiai prasidėjo 8 val. Grinvičo (11 val. Lietuvos) laiku.

Tuo tarpu pagrindinių Rusijos žiniasklaidos kanalų, tarp jų Kremliaus politiką palaikančių dienraščių ir valstybinių televizijų, portalai buvo pasiekiami ir veikė be sutrikimų.

Vienas „Dožd“ žinių pranešėjas sakė, kad jų tinklalapis tapo paskirstyto atsisakymo aptarnauti (DDoS) kompiuterinės atakos, kurios šaltinis nežinomas, taikiniu.

Vadinamasis „Milijonų žygis“ buvo sušauktas po kruvinų susirėmimų tarp riaušių policijos ir protestuotojų, daugiausiai jaunimo, per demonstraciją Maskvoje, surengtą V.Putino inauguracijos gegužės 7 dieną išvakarėse.

Šiuose neramumus, per kuriuos policija guminėmis lazdomis daužė prie Kremliaus susirinkusius protestuotojus, griežtai pasmerkė Vakarų šalių vyriausybės. Šie protestai tapo skaudžiu politiniu smūgiu V.Putiną, grįžusiam į prezidento postą po ketverius metus trukusio darbo premjero pareigose.

Tačiau Kremlius nusprendė šįkart vėl reaguoti į protestus demonstruodamas jėgą, kurios neretai būdavo griebiamasi per ankstesnes dvi V.Putino kadencijas 2000-2008 metais.

Vyriausybė pasinaudojo parlamente turima nedidele dauguma, prastumdama įstatymą, pagal kurį nesankcionuotų protestų dalyviams gali būti skirtos iki 300 tūkst. rublių (25,3 tūkst. litų) baudos - didesnės negu už bet kurį kitą administracinį pažeidimą ir prilygstančios vidutiniam metiniam atlyginimui šioje šalyje.

JAV Valstybės departamento atstovė Victoria Nuland (Viktorija Niuland) sakė žurnalistams, kad Vašingtonas „giliai susirūpinęs dėl akivaizdaus Rusijos politinės opozicijos veikėjų persekiojimo planuojamų demonstracijų išvakarėse.“

Maskvos policija nurodė pasiųsianti į sostinės gatves 12 tūkst. pareigūnų ir VRM omonininkų, kad būtų užtikrinta viešoji tvarka.NAUJAUSI KOMENTARAI

duot padloms

duot padloms portretas
naciu subinlaiziams , kaimu degintoju policaju palikuonims , kad subines y kiaturias dalis dalintusi.

visi tie

visi tie portretas
mitingai apmoketi is USA ambasados Maskvoje...

kaunas

kaunas portretas
...pabandykite pas mus tokias demonstracijas surengti.........
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių