Egiptas ir Saudo Arabija smerkia islamui priešišką filmą

Proislamiškoms politinėms jėgoms prijaučiantis Egipto prezidentas Mohamedas Mursi ketvirtadienį pasmerkė „išpuolius“ filme „Musulmonų nekaltybė“. Panašiai ir Saudo Arabija ketvirtadienį pasmerkė filmą, kurį musulmonai laiko šventvagišku islamui, ir smurtą per protestus prieš Ameriką kai kuriose Artimųjų Rytų šalyse.

„Saudo Arabija pareiškė savo užuojautą Jungtinėms Amerikos Valstijoms dėl smurto Libijoje aukų, puolant Amerikos konsulatą Bengazyje“, - citavo vieną aukšto rango pareigūną valstybinė naujienų agentūra SPA.

Saudo Arabijos karalystė pasmerkė ir „neatsakingą“ grupę, kuri sukūrė pranašą Mohammadą įžeidžiantį filmą, taip pat smerkia „smurto reakciją keliose šalyse prieš Amerikos objektus“.

Egiptas taip pat pasmerkė ne tik „išpuolius“ prieš musulmonų pranašą Muhammadą viename Amerikoje sukurtame filme, kuris išprovokavo didelius protestus Egipte, tačiau taip pat pažymėjo atmetantis smurtą, kai JAV ambasadą Kaire apmėto akmenimis susirinkusi minia.

Policijos pareigūnai ašarinėmis dujomis vaikė akmenimis ir buteliais apsiginklavusius protestuotojus, su kuriais pavieniai susidūrimai vyko ir naktį.

Tuo tarpu Jemeno policija nušovė vieną protestuotoją ir dar penkis sužeidė, kai įpykusi minia mėgino įsiveržti į JAV ambasadą Sanoje.

„Mes, egiptiečiai, atmetame bet kokį puolimą ar įžeidimus mūsų pranašui. Aš smerkiu ir priešinuosi visiems, kurie... įžeidžia mūsų pranašą“, - M.Mursi sakė per oficialų vizitą Briuselyje, o jo komentarus transliavo Egipto valstybinė televizija.

Tačiau „mūsų pareiga ginti mūsų svečius ir lankytojus iš užsienio... Raginu kiekvieną į tai atsižvelgti - nepažeidinėti Egipto įstatymų..., nepuldinėti ambasadų“, pridūrė jis kalbėdamas apie antradienio išpuolį prieš JAV atstovybę Kaire, kur protestuotojai nuplėšė Amerikos vėliavą ir ją pakeitė juoda islamiška.

M.Mursi pasmerkė tą patį vakarą surengtą JAV konsulato Bengazyje, Libijoje, puolimą, kuris pareikalavo keturių JAV pareigūnų, įskaitant ambasadorių, gyvybių.

„Smerkiame tai, kas įvyko Bengazyje, -sakė M.Mursi.- Visi mes žinome, kad nekaltų žmonių žudymas prieštarauja islamui. Laisvė reikšti savo nuomonę ir demonstruoti... yra garantuota, tačiau tik neniokojant privataus ar valstybinio turto, diplomatinių misijų ar ambasadų“, - pridūrė jis.

M.Mursi sakė kalbėjęs su JAV prezidentu Baracku Obama ir jam pasakęs, kad būtina imtis „teisinių priemonių, kurios atgrasintų tuos, kurie nori pakenkti Amerikos ir Egipto tautų santykiams“.

Kaip pranešė AFP korespondentas, ketvirtadienį prie JAV ambasados Kaire buvo dislokuoti šarvuočiai.
Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad per ketvirtadienio susirėmimus buvo sužeista 70 žmonių.

Antiislamiškas filmas „Musulmonų nekaltybė“ (Innocence of Muslims) trečiadienį išprovokavo protestus prie JAV diplomatinių misijų Maroke, Sudane ir Tunise. Tuniso policija buvo priversta panaudoti ašarines dujas prieš kelių šimtų protestuotojų minią.

Po smurto protrūkio B.Obama paragino Libijos ir Egipto vadovus peržiūrėti bendradarbiavimą saugumo srityje, pranešė Baltieji rūmai.

JAV prezidentas paragino Egiptą laikytis įsipareigojimo saugoti JAV diplomatus ir paprašė Libijos bendradarbiauti su JAV pareigūnais, siekiant nubausti kruvino išpuolio prieš JAV konsulatą Bengazyje kaltininkus.

„Prezidentas Obama pabrėžė, kad Egiptui yra svarbu laikytis savo įsipareigojimo bendradarbiauti su Jungtinėmis Valstijomis užtikrinant JAV diplomatinių misijų ir jų personalo saugumą“, - sakoma pranešime.

Iš pradžių buvo manoma, kad abu išpuolius išprovokavo Jungtinėse Valstijose sukurtas mėgėjiškas filmas, tačiau vėliau JAV pareigūnai pareiškė, kad išpuolis Bengazyje galėjo būti iš anksto suplanuotas ir jį galėjo įvykdyti į minią įsimaišę džihado kovotojai.


Šiame straipsnyje: EgiptasMusulmonų nekaltybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių