Duomenų apie Bostone nukentėjusius lietuvius kol kas nėra (sąrašas)

Bostone pirmadienį per maratono bėgimą nugriaudėjus dviem sprogimams, mažiausiai trys žmonės žuvo, o dar per šimtas buvo sužeisti.

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad pagal iš Lietuvos generalinio konsulato Niujorke gautą informaciją, per išpuolį Bostono maratone nukentėjusių Lietuvos piliečių nėra.

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis sakė, jog maratone dalyvavo šeši lietuviai, jie patys susisiekė pranešti, kad per sprogimus nenukentėjo.

„Žinojome, kad šeši lietuviai bėga maratone. Bet jie patys paskambino mums ir papasakojo, kad viskas tvarkoje ir visi dalyvavę lietuviai jau buvo užbaigę distanciją. Perskambinome lietuvių bendruomenių vadovams, garbės konsului paskambinau. Aišku, visi šoke“, - delfi.lt sakė ambasadorius.

Lietuvių, dalyvavusių maratone sąrašas:

Mindaugas Gudelis, 34 metų iš Lleidos

Mykolas Katkus, 34 metų iš Vilniaus

Arūnas Kumpis, 47 metų iš Vilniaus

Ramūnas Macius, 37 metų iš Vilniaus Raj.

Mindaugas Savickas, 36 metų iš Vilniaus Raj.

Šarūnas Šiugžda, 40 metų iš Kauno

Ligita Visockyte, 32 metų iš Londono

Išpuolis, įvykdytas netoli finišo linijos per šį populiarų Amerikos sporto renginį, sukėlė didžiulę sumaištį ir paniką gatvėse.

Saugumo parengtis buvo padidinta nuo Niujorko iki Los Andželo, o amerikiečiai, iki šiol gyvai menantys 2011 metų rugsėjo 11-osios atakas, iškart iškėlė prielaidą, jog jų šaliai tikriausiai vėl smogė teroristai.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) per nacionalinę televiziją sakė, kad kol kas neaišku, kas įvykdė šiuose sprogdinimus, tačiau pažymėjo, kad kaltininkai neišvengs atsakomybės. Tačiau jis neištarė žodžio „teroras“.

„Vis dar nežinome, kas tai padarė arba kodėl. Žmonėms nereikėtų daryti skubotų išvadų, kol neturime visų faktų, - sakė B.Obama. - Tačiau nesuklyskite: mes prisikasime iki dugno ir nustatysime, kas tai padarė; nustatysime, kodėl jie tai padarė.“

Vienas aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo, vėliau sakė, kad „bet koks įvykis su daugeliu sprogstamųjų užtaisų - kaip, regis, nutiko - aiškiai yra teroro aktas“.

Sprogimo vietoje aidėjo sužeistųjų dejonės ir išsigandusių žmonių skausmai, kai daugybė persigandusių bėgikų ir žiūrovų bėgo iš krauju aptaškyto ir nuolaužomis nusėto nelaimės epicentro.

Kaip praneša žiniasklaida, vienas iš žuvusiųjų buvo aštuonmetis, o kai kuriems žmonėms buvo nutrauktos galūnės. Viena moteris sakė televizijai CNN, kad tas sprogimas buvo garsiausias, kokį jai yra tekę girdėti, sudrebinęs žemę.

Galingi sprogimai driokstelėjo netoli maratono trasos finišo linijos - praėjus nemažai laiko po to, kai ją kirto nugalėtojai. Po išpuolio Bostono centre finišo dar nepasiekę bėgikai buvo nukreipti kitu maršrutu. Tame renginyje užsiregistravo dalyvauti 27 tūkst. žmonių.

JAV televizijos vaizdo reportažuose buvo matoma akimirka, kai smogė pirmasis sprogimas. Užtaisas buvo susprogdintas kairėje trasos pusėje už žiūrovų,plazdant eilei spalvingų nacionalinių vėliavų, rodančių, kad maratone dalyvauja bėgikai iš viso pasaulio.

Saugumo pareigūnai, dėvintys geltonas liemenes, užsidengė ausis rankomis, kai driokstelėjo pirmas sprogimas. Bent vienas bėgikas buvo parblokštas ant žemės; pasklido balti dūmai. Plevėsuojančios vėliavos staigiai suplazdėjo nuo sprogimo smūginės bangos.

Buvo skelbiami pranešimai apie šiurpius sužalojimus.

„Matėme žmonių nutrauktomis kojomis, - viešbučio “Charlesmark„ savininkas Markas Hagopianas sakė naujienų agentūrai AFP iš restorano rūsio, kur jis pasislėpė. - Netoli manęs buvusiam žmogui buvo per kelius nutrauktos kojos - jis buvo dar gyvas.“

„Buvo baisu; viskas įvyko labai greitai, - pasakojo M. Hagopianas. - Sprogimas buvo milžiniškas... Pajutom vėją savo veidais... Policija šaukė: “Eikit iš čia, pasitraukit - ten gali būti daugiau bombų.'"

Bostono policijos vadovas Edas Davisas (Edas Deivisas) per vėlai pranešė per spaudos konferenciją pranešė, kad žuvo trys žmonės. Pareigūnai sulaukė daugybės klausimų apie šių sprogdinimų tyrimo eigą.

Federalinio tyrimų biuro (FTB) specialusis agentas Rickas DesLauriers (Rikas DesLorjė) sakė: „Tai kriminalinis tyrimas, tačiau turintis potencialą (tapti) tyrimu dėl terorizmo.“

Per 100 žmonių buvo sužeisti, sakė Masačusetso gubernatorius Devalis Patrickas (Devalis Patrikas), nenurodydamas tikslių skaičių. Dienraštis „The Boston Globe“ nurodė, kad sužeistųjų buvo bent 125.

Televizija „NBC News“, remdamasi pareigūnų informacija, paskelbė, kad policija rado „daug sprogstamųjų užtaisų“ Bostone, todėl tikėtina, kad ši ataka buvo koordinuota.

Šis dvigubas sprogdinimas įvyko praėjus daugiau nei dešimtmečiui po to, kai beveik 3 tūkst. žmonių žuvo, teroristų užgrobtiems oro laineriams įsirėžus į Pasaulio prekybos centro dangoraižius Niujorke, Pentagono pastatą Vašingtone, o dar vienam nukritus Pensilvanijoje 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją.

Tuojau po sprogimų žmones apėmė didelė panika, o Bostono valdžia paragino žmones nesirinkti į dideles minias.

Senatorė Dianne Feinstein (Dajan Feinstein), vadovaujanti Senato žvalgybos komitetui, sakė mananti, kad šie sprogdinimai iš tikrųjų buvo ataka, tačiau neaišku, ar jos organizatoriai yra vietiniai, ar užsieniečiai.

Paklausta, ar šis incidentas yra teroro aktas, ji sakė žurnalistams: „Atrodo, kad taip.“

 

Saugumo parengtis buvo padidinta Niujorke ir Vašingtone, nukentėjusiuose per rugsėjo 11-osios atakas, taip pat Los Andžele ir San Fransiske.

Niujorko policija sakė sugriežtinusi saugumo priemones viešbučiuose ir „kitose žymiose miesto vietose“.

Sprogimai Bostone atsiliepė ir JAV rinkose: indeksai „Dow Jones“ ir „S&P 500“ nusmuko prekybos pabaigoje.

Bostono maratonas yra vienas iš didžiausių Jungtinėse Valstijose rengiamų kasmetinių sporto renginių. Bėgime gali dalyvauti tik kvalifikacinius normatyvus išlaikę atletai, o šias lenktynes stebi dešimtys tūkstančių žiūrovų.

Bėgime dalyvauja pasaulinės klasės atletai, daugelis kurių jau veikiausiai buvo kirtę finišo liniją, likus porai valandų iki sprogimų. Vaizdo įraše, kuriame buvo užfiksuota atakos akimirka, maratono laikrodis rodė 4:09:44.

Po kelių valandų vėliava virš didingo JAV Kapitolijaus kupolo Vašingtone buvo nuleista, pagerbiant šio išpuolio aukas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

I

I portretas
2 zuvo apie 100 sužeistų. Tarp žuvusių 8 metu vaikas. Gatves nebuvo pilnos dūmų. Dumai buvo tik iš kart po sprogimų ir tik jų vietoje, bet greitai issisklaide. Žmones beveik iš karto buvo vežami į ligonine, kuri buvo saugoma ginkluotos apsaugos. Sprogimu vieta ir aplinkines gatves buvo labai greitai evakuotos. Mano dukra buvo išleista iš darbo 20 min po sprogimų.

talibano kerstas

talibano kerstas portretas
Per NATO antskrydį prieš Talibano slėptuvę atokiame Rytų Afganistano regione žuvo 10 civilių gyventojų, daugiausia – moterų ir vaikų,

LR

LR portretas
gal vieną kartą gana lakstyti po pasaulį ir jį visur bombarduoti, a?
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių