Drama Tulūzoje: ekstremistas žuvo iššokęs per buto langą

13.32 val.: žuvo iššokęs per buto langą

Tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotoju pasiskelbęs Mohamedas Merah žuvo ketvirtadienį per kulkų krušą policijos šturmo metu Tulūzoje, po 32 val. trukusios apsiausties iššokęs pro buto langą ir šaudydamas į pareigūnus.

M.Merah, kuris yra pagrindinis įtariamasis dėl septynių žmonių Pietų Prancūzijoje nužudymo, bandė išsiveržti iš apsupto savo buto, į kurį jau buvo patekę specialiųjų policijos pajėgų RAID nariai.

Tačiau Prancūzijos vidaus reikalų ministras Claude'as Gueant’as sakė, kad 23 metų įtariamasis ant žemės buvo rastas jau negyvas.

„Mohamedas Merah iššoko per langą vis dar šaudydamas“, - C.Gueant’as sakė žurnalistams ir pridūrė, kad ekstremistas „itin nuožmiai“ puolė policiją, išsiveržęs iš vonios kambario, kur slėpėsi.

„Jis buvo rastas negyvas ant žemės“, - nurodė ministras.

„Kai į vonios kambarį buvo įkišta tyrimo priemonė (tokia kaip veidrodėlis arba vaizdo kamera), žudikas išbėgo iš vonios kambario, labai smarkiai šaudydamas. Šūvių papliūpos buvo dažnos ir smarkios“, - pasakojo C.Gueant'as.

„Vienas RAID pareigūnas, kuris yra pripratęs prie tokių dalykų, sakė dar nematęs tokio įnirtingo šturmo, - pridūrė ministras. - Aišku, RAID pareigūnai stengėsi apsisaugoti, atsišaudyti, o galiausiai Mohamedas Merah iššoko per langą su ginklu rankoje, tebešaudydamas. Jis buvo rastas negyvas ant žemės“.

Tiksli įtariamojo mirties priežastis dar nežinoma. Kaip nurodoma, įtariamo žudiko butas buvo antrajame aukšte.

Po ilgiau nei 30 valandų trukusios apsiausties prasidėjus policijos šturmui, buvo paleista iš viso apie 300 šūvių, o M.Merah buvo rastas su kuprine, kurios turinys kol kas nežinomas, sakė policijos šaltiniai.

Po to, kai šaltiniai pranešė, kad policija ėmėsi skubių veiksmų apsiausčiai užbaigti, tačiau dėl paslėptų sprogmenų pavojaus eina „žingsnis po žingsnio“, prie buto buvo girdimas intensyvus šaudymas.

Prieš tai, kai policija pranešė, kad pareigūnai eina vidun, nugriaudėjo trys garsūs sprogimai, o paskui pro policijos užtvarą pravažiavo greitosios pagalbos automobilis.

C.Gueant'as į įvykio vietą atvyko prieš pat tuos sprogimus, pranešė reporteriai. Ten buvo ir Prancūzijos vyriausiasis kovos su terorizmu prokuroras Francois Molins’as.

M.Merah bute buvo užsibarikadavęs nuo antradienio vakaro, kai policija susekė jį kaip pagrindinį įtariamąjį dėl septynių žmonių - trijų žydų vaikų, jų mokytojo ir trijų karių - nužudymo.

C.Gueant’as anksčiau nurodė, kad policijos ryšys su M.Merah nutrūko, tačiau įtariamasis sakė pareigūnams norintis „mirti su ginklu rankoje“.

Prezidentas Nicolas Sarkozy pasveikino operacijoje dalyvavusius policininkus ir 12 val. Grinvičo (14 val. Lietuvos) laiku turėjo kreiptis per televiziją, pranešė prezidentūra.

„Prezidentas sveikina visas saugumo pajėgas užbaigus šiuos tragiškus įvykius, - pranešė Eliziejaus rūmai. - Šiuo metu ypač galvojame apie tuos, kuriuos įtariamas žudikas nužudė ir sužeidė“.

Pareigūnai sakė, kad M.Merah buvo ginkluotas Kalašnikovo automatu, pusiau automatiniu pistoletu „Mini-Uzi“ ir keliais pistoletais.

13.38 val.: sužeistas vienas pareigūnas, du patyrė sukrėtimą

Vienas prancūzų policininkas buvo sužeistas į koją, o du kiti patyrė smarkų sukrėtimą per šturmą bute, pranešė vienas policijos šaltinis.

Anksčiau policijos šaltinis sakė, kad trys pareigūnai buvo sužeisti, iš jų vienas „gana sunkiai“ per šturmą pietvakariniame Prancūzijos mieste Tulūzoje.

12.57 val.: įtariamasis nukautas


„al Qaeda“ kovotoju pasiskelbęs įtariamasis buvo nukautas, kai pasipriešino ginklu per policijos šturmą bute, kuriame jis buvo apsiaustas, ketvirtadienį pranešė vienas policijos šaltinis.

Įtariamasis 24 metų M.Merah tvirtino nužudęs septynis žmones - vieną rabiną, tris žydų vaikus ir tris oro desantininkus - siekdamas „parklupdyti Prancūziją“.

Manoma, kad šie išpuoliai buvo pirmosios per ilgiau nei dešimtmetį žudynės Prancūzijoje dėl radikalių islamistinių motyvų.

Pareigūnai nurodė, kad alžyrietiškas šaknis turintis M.Merah išpažino radikalią islamistinę ideologiją ir anksčiau lankėsi Afganistano bei Pakistano pasienyje esančioje kovotojų tvirtovėje Vaziristane, kuri jis esą buvo apmokytas „al Qaeda“.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras sakė, kad policija įtariamąjį norėjo sučiupti gyvą.

Elitinių policijų pajėgų nariai naktį ir rytą kartas nuo karto sprogdindavo garsines granatas, kurios taip pat išmušė apsiausto buto langines.

Pareigūnai sakė, kad tokia taktika turėjo paskatinti N.Merah pasiduoti.

Paskutiniai garsinių granatų sprogimai driokstelėjo apie 10 val. 30 min. vietos (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

12.20 val.: policija pateko į apsiaustą ekstremisto butą


Antrą parą vykstanti policijos apsiausties drama priartėjo prie pabaigos, kai pareigūnai pateko į butą, kuriame buvo užsibarikadavęs tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotoju pasiskelbęs įtariamasis.

Šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad apsiaustis „sparčiai“ artėja prie pabaigos, tačiau negalėjo pasakyti,  ar įtariamasis Mohamedas Merah pareigūnų laikomas gyvu, ar mirusiu.

Pareigūnai „žingsnis po žingsnio“ lėtai juda bute, baiminantis, kad jis gali būti užminuotas, aiškino šaltinis, tačiau pridūrė, kad N.Merah kol kas nebuvo pastebėtas.

„Jis nepasirodė“, - sakė AFP pašnekovas.

11.53 val.: driokstelėjo trys sprogimai

Trys garsūs sprogimai pasigirdo ketvirtadienį prie daugiabučio Prancūzijos mieste Tulūzoje.

Sprogimai driokstelėjo apie 9 val. 30 min. vietos (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku, taip pat buvo pastebėtas pro apsauginį užtvarą važiuojantis greitosios pagalbos automobilis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių