Didžiojoje Britanijoje nusišovė savaitę nuo policijos slapstęsis bėglys

Didžiojoje Britanijoje šeštadienį dramatiškai baigėsi viena didžiausių persekiojimo operacijų šalyje - policijai apsupus ilgai persekiotą ginkluotą bėglį Raoulį Moatą, šis nusišovė.

Savaitę persekioję kruviną išpuolį įvykdžiusį R.Moatą, ginkluoti policininkai apsupo jį provincijos miestelyje.

37-erių metų bėglį policija vis mažindama paieškų ratą penktadienio vakarą užklupo prie upės, o po to šešias lietingas valandas vedė derybas, kol šis nusišovė.

Policijos pareigūnai patvirtino, kad greitąja iš įvykio vietos išvežtas R.Moatas "mirė ligoninėje".

Vyriškis buvo ieškomas už kruviną išpuolį Niukaslio rajone, kur išėjęs iš kalėjimo nušovė savo buvusios merginos partnerį, o ją ir dar vieną policijos pareigūną sužeidė.

Bėglio paieškoje dalyvavo visos karalystės policijos pajėgos, snaiperiai, jo buvo ieškoma iš Šiaurės Airijos atsiųstais visureigiais, taip pat ir Karališkųjų oro pajėgų lėktuvu su specialia stebėjimo įranga.

R.Moatas buvo pagaliau surastas Anglijos šiaurės rytinėje dalyje, į šiaurę nuo Niukaslio esančiame Rotberyje.

Inspektoriams adresuotuose laiškuose jis rašė esąs "žudikas ir maniakas", paskelbęs "karą" policijai ir pažadėjęs "kol gyvas" neatsisakyti žudymo.

Pasak policijos pareigūnų, trijų vaikų tėvas R.Moatas buvo rastas Rotberyje penktadienį 19 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku.

"Policija apsupo Raoulį Thomą Moatą upės pakrantėje ir jis buvo ginkluotas", - sakoma policijos pranešime.

"Atvykę derybininkai mėgino vesti derybas ir intensyviai kelias valandas kalbėjosi" , - teigiama jame.

"Tačiau, pagal turimą informaciją, apie 1 val. 15 min. vietos (3 val. 15 min Lietuvos) laiku Moatas nusišovė. Jis buvo nuvežtas į ligoninę, kur maždaug 2 val. 20 min. buvo konstatuotas jo mirties faktas", - teigiama pranešime.

"Policijos pareigūnai nepaleido nė vieno šūvio. Nė vienas pareigūnas ar visuomenės narys per operaciją nenukentėjo", - informavo pareigūnai.

Greitosios pagalbos automobilis nuvežė bėglį į Niukaslio pagrindinę ligoninę. Į ją R.Moatas buvo įneštas neštuvais, antklodė dengė jo galvą.

Penktadienį policijos pareigūnai užbaigė R.Moato paiešką, prieš tai Rotberio apylinkėse radę su bėgliu siejamą automobilis, o netrukus ir patį bėglį.

Detektyvai suėmė du asmenis, kurie įtariami padėję R.Moatui slapstytis, rado tris jo mobiliuosius telefonus ir paskelbė nuotraukas, kuriose matyti palapinė ir miegmaišis, kuriais, kaip manoma, naudojosi nuo policijos slapstęsis R.Moatas.

Pareigūnai taip pat teigė "radę vertingos informacijos".

Ginkluota policija jau kelias dienas intensyviai šukavo Rotberio apylinkes, o likus kelioms valandoms iki bėglio suėmimo operacijos, apsupo miestelio dalį, kurioje buvo nustatyta bėglio būvimo vieta. Gyventojams buvo nurodyta likti savo namuose.

Kruvinas įvykis ir po jo sekusios šaulio paieškos susilaukė didžiulio Britanijos televizijos kanalų ir bulvarinės spaudos dėmesio.

Per BBC kanalą buvo parodytas naktį filmuotas reportažas iš upės pakrantės, kur pliaupiant lietui ir lojant tarnybiniams šunims buvo neseniai pasibaigusi policijos operacija.

Šeštadienio laikraščiai taip pat rašo apie naktinę apgultį.

"Jį turim!" - skelbia dienraščių "The Sun" ir "Daily Express" pirmieji puslapiai.

R.Moatas buvo neseniai atlikęs 18 savaičių laisvės atėmimo bausmę už smurtą.

Tai jau antras panašus išpuolis per gana trumpą laiką Anglijoje. Atokiose Kamberlando apylinkėse birželio 2 dieną taksi vairuotojas Derrickas Birdas (Derikas Berdas) nušovė 12 žmonių, o po to atsuko ginklą į save.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių