Didžiąją Britaniją sudrebino politinis skandalas

Didžiosios Britanijos vyriausiasis iždo sekretorius Davidas Lawsas (nuotr.) atsistatydino iš savo posto pripažinęs, kad gavo dešimtis tūkstančių mokesčių mokėtojų svarų už būsto, priklausančio jo partneriui gėjui, nuomą.

D.Lawsas, kuris buvo svarbus pareigūnas britų naujojoje koalicinėje vyriausybėje, šeštadienį sakė, kad nedelsdamas pasitrauks iš posto, kuriame dirbo mažiau nei mėnesį. Jį pakeis kitas liberalas demokratas Danny Alexanderis, kuris iki tol buvo Škotijos reikalų ministras.

D.Lawso prisipažinimas reiškia pirmą rimtą naujosios koalicinės konservatorių ir liberalų demokratų vyriausybės nesėkmę. Konservatorių ministras pirmininkas Davidas Cameronas ne kartą žadėjo padaryti galą sukčiavimams, susijusiems su deputatų išlaidų atlyginimu, kurie labai diskreditavo ankstesnės sudėties parlamentą.

Šimtai ankstesnių parlamentarų mokesčių mokėtojų pinigus naudojo viskam - pradedant prašmatniais antraisiais namais ir baigiant arklių mėšlu bei kurmių gaudykle. Penki įstatymų leidėjai buvo apkaltinti melaginga sąskaityba, o dešimtys kitų arba turėjo atsistatydinti, arba nusprendė nebedalyvauti rinkimuose.

Laikraščio "The Daily Telegraph" duomenimis, D.Lawsas, buvęs bankininkas, 2004-2007 metais gavo iš iždo po 950 svarų per mėnesį, iš viso - 40 tūkst. svarų (161 tūkst. litų).

D.Lawsas, kurio darbas buvo įgyvendinti deficito mažinimo planą, atsiprašė ir sakė, kad tuoj pat grąžins tuos pinigus. Jis pareiškė, kad taip elgėsi, siekdamas neafišuoti savo seksualinės orientacijos ir santykių su partneriu Jamesu Lundie, taip pat - siekdamas apsaugoti partnerio privatumą, o ne gauti pinigų.

Nuo 2006 metų parlamento taisyklės draudžia deputatams gauti iš biudžeto atlygį už patalpų sutuoktinio, kito šeimos nario ar partnerio būste nuomojimąsi.

"Nematau galimybių tęsti savo itin svarbų darbą dėl biudžeto ir išlaidų persvarstymo, kai turiu dorotis su privačiomis ir viešomis implikacijomis dėl nesenų paviešintų faktų", - skaitydamas savo pareiškimą sakė D.Lawsas.

D.Cameronas pavadino D.Lawsą, kuris vos prieš kelias savaites buvo palyginti nežinomas, "geru ir garbingu žmogumi" ir sakė, kad jis per savo trumpą darbo laiką daug nuveikė.

Partneris, kaip pažymėjo savo pareiškime D.Lawsas, taisyklėse suprantamas kaip vienas (viena) iš dviejų vyrų ar moterų, kurie gyvena kartu ir "elgiasi vienas su kitu kaip sutuoktiniai", nors ir nėra susituokę arba oficialiai įregistravę tos pačios lyties asmenų sąjungos.

Nuo 2004 iki 2007 m. lobistas J.Lundie buvo išnuomojęs kambarį jam priklausančiame bute Londono pietuose savo partneriui, tada buvusios opozicinės liberalų demokratų partijos deputatui D.Lawsui.

2007 m. J.Lundie pardavė šį butą ir netoliese nusipirko kitą, bet ir naujame bute toliau nuomojo kambarį savo meilužiui ankstesnėmis sąlygomis iki pat 2009 m. rugsėjo, rašė "The Daily Telegraph".

D.Lawsas pareiškė, kad nelaikė savęs parlamento taisyklių pažeidėju, ir motyvavo savo santykių su J.Lundie ypatumais.

"Nors mes gyvenome drauge, nesielgėme vienas su kitu kaip sutuoktiniai. Pavyzdžiui, mes neturime bendrų bankų sąskaitų ir apskritai gyvename atskirą socialinį gyvenimą", - pareiškė D.Lawsas.

Vyriausiasis iždo sekretorius yra viena svarbiausių pareigybių Britanijos vyriausybėje, o D.Lawsui ji atiteko kaip viena konservatorių nuolaida liberalams demokratams per derybas dėl valdančiosios koalicijos sudarymo.


Šiame straipsnyje: LawsasCameronas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių