Didėjant nepasitenkinimui dėl Sirijos, V.Putinas keliaus po Europą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikriausiai patirs spaudimą atsisakyti savo priešinimosi Jungtinių Tautų (JT) veiksmams dėl Sirijos, kai penktadienį susitiks su dviejų didžiausių Europos ekonomikų lyderiais.

V.Putinas dalyvaus derybose su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir naujuoju Prancūzijos prezidentu Francois Hollande per savo pirmąją kelionę į užsienį po grįžimo į Kremlių istorinei trečiai kadencijai tuo metu, kai Rusijoje įsiplieskė precedento neturintys protestai prieš jo valdymą.

Šie trumpi vizitai - pirmiausiai Berlyne, vėliau Paryžiuje - bus surengti didėjant Vakarų šalių spaudimui Sirijos prezidento Basharo al Assado vyriausybei po praeitą savaitę šioje šalyje įvykusių žudynių, padidinusių tarptautinės bendruomenės pasipiktinimą.

Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir kitos Vakarų šalys išsiuntė Sirijos diplomatus, kai šios šalies centriniame regione esančiame Hulos mieste praeitą penktadienį ir šeštadienį buvo nužudyti 108 žmonės, daugiausiai moterys ir vaikai.

F.Hollande'as atsisakė atmesti užsienio karinės intervencijos galimybę, jeigu ją palaikytų Jungtinės Tautos, siekiant nutraukti jau beveik 15 mėnesių vykstančias kovas, kurios, kaip nurodo stebėtojų organizacijos, nusinešė jau apie 13 tūkst. žmonių gyvybių.

Tačiau Maskva nurodė neketinanti keisti savo pozicijos dėl Sirijos, kuri yra jos sąjungininkė dar nuo Sovietų Sąjungos laikų. V.Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad, kad Rusijos pozicija šiuo klausimu yra „subalansuota, nuosekli ir visiškai logiška“.

Susitikimo su V.Putinu išvakarėse A.Merkel stengėsi atverti kelią kompromisui, sakydama, kad Rusija „konstruktyviai“ dirbo per debatus dėl Sirijos krizės JT Saugumo Taryboje, tačiau atsisakė nurodyti, ko tikisi iš derybų su Kremliaus vadovu.

Vokietija neįžvelgia pagrindo spekuliacijoms dėl galimos karinės intervencijos Sirijoje, užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle sakė duodamas interviu laikraščiui „Die Welt“, kuris buvo paskelbtas ketvirtadienį.

Pasak jo, tarptautinė bendruomenė turi panaudotu „visus politinius svertus“, kad būtų nutrauktas kraujo liejimas Sirijoje ir įgyvendintas taikos planas, pasiūlytas JT ir Arabų Lygos pasiuntinio Kofi Annano.

Tuo tarpu F.Hollande'as, kuris susitiks su V.Putinu pirmąkart po to, kai jiedu pradėjo eiti šalies vadovų pareigas praeitą mėnesį, sakė sieksiantis įtikinti V.Putiną padidinti spaudimą Sirijai ir palaikyti naujas sankcijas.

„Kalbėsiuosi apie tai su prezidentu Putinu, kai jis penktadienį atvyks į Paryžių. Jis kartu su Kinija labiausiai vengė sankcijų klausimo“, - pažymėjo F.Hollande'as.

Kaip manoma, šiuo metu vyksta intensyvios pasaulio galybių užkulisinės derybos, kuriose itin didelis dėmesys skiriamas klausimui, kaip Maskva galėtų pakeisti savo poziciją, neprarasdama diplomatinio prestižo.

Kaip praneša JAV dienraštis „The New York Times“, viena iš galimybių išspręsti Sirijos krizę - susitarimas dėl valdžios perdavimo, panašus į anksčiau šiais metais užbaigusį Jemeno prezidento Ali Abdullah Saleho autoritarinį valdymą.


Šiame straipsnyje: Vladimiras PutinasSirija

NAUJAUSI KOMENTARAI

komjaunuolis

komjaunuolis portretas
cia kas teorijas skelbia kas cia per samprotavimai-aktualiau rasykit a tai tikriausiai o jei ne tai kas jusu straipnis bus suniui ant uodegos

ot

ot portretas
nesvarbui ta sirija
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių