Dėl žudynių JAV išsiuntė Sirijos diplomatą, Rusija reikalauja tyrimo

Jungtinės Valstijos antradienį nurodė išsiųsti aukštą Sirijos diplomatą iš Vašingtono, taip išreikšdamos nepasitenkinimą dėl savaitalį vykusių žudynių Huloje, per kurias žuvo mažiausiai 108 žmonės, įskaitant mažiausiai 30 vaikų.

„Sirijos vyriausybę laikome atsakinga už nekaltų gyventojų žudynes“, - sakė Valstybės departamento atstovė Victoria Nuland, pasak kurios, Sirijos reikalų patikėtinis Zuheiras Jabbouras šalį turės palikti per artimiausias 72 valandas.

Anot V.Nuland, šis diplomato išsiuntimas yra suderintas su kitomis šalimis, tokiomis kaip Australija, Kanada, Ispanija, Didžioji Britanija, Italija, Prancūzija ir Vokietija, kurios taip pat išsiuntė Sirijos ambasadorius arba aukšto rango pasiuntinius.

Bulgarija antradienį pranešė išsiunčianti laikinąjį Sirijos ambasadorių ir dar du diplomatus, taip protestuodama prieš žiaurias žudynes Sirijos centriniame Hulos mieste.

Ministerija taip pat pranešė laikinai uždaranti Bulgarijos atstovybę Damaske - vieną iš paskutinių, likusių Sirijos sostinėje - ir atšaukianti savo ambasadorių bei diplomatinius darbuotojus iš konflikto draskomos šalies.

Nyderlandų užsienio reikalų ministras antradienį pranešė, kad paskelbė Sirijos ambasadorių „persona non-grata“.

„Nusprendžiau pasklebti Sirijos ambasadorių nepageidaujamu asmeniu“, - sakoma Uri Rosenthalio pranešime, kuriame taip pat sakoma, kad Nyderlandai „negali bendradarbiauti su šalimi, kuriai vadovauja toks prezidentas“ kaip Sirijos lyderis Basharas al Assadas.

"Mes raginame visas šalis panašia akcija pasmerkti Assado režimo veiksmus”, - sakoma V.Nuland pareiškime.

„Šios žudynės yra lig šiol akivaizdžiausias kaltinimas Sirijos vyriausybės skandalingam savo įsipareigojimų JT Saugumo Tarybai pažeidimui… kartu su nenykstančia grėsme taikai ir saugumui“, - sakė V.Nuland.

Jos pareiškime sakoma, kad prezidento Basharo al Assado režimas pažeidė JT Saugumo Tarybos 2042 ir 2043 rezoliucijas, kurių pagrindu į Siriją buvo išsiųsti stebėtojai kontroliuoti kaip laikomasi balandžio 12 dienos paliaubų, kurios pažeidinėjamos kasdien.

V.Nuland nurodė, kad JT stebėtojai patvirtino, jog gegužės 25 dieną Hulos kaime „po žiauraus tankų ir artilerijos puolimo“ žuvo daugiau kaip 90 žmonių, tarp jų mažiausiai 30 vaikų iki 10 metų amžiaus.

Ji pridūrė, kad tokius „ginklus turi tik (B.Assado) režimas.“

„Taip pat esama pranešimų, kad ištisas šeimas jų namuose išžudė režimo pajėgos“, - sakė V.Nuland.

JT stebėtojų būrio vadovas generolas majoras Robertas Moodas sekmadienį sakė JT Saugumo Tarybai, kad per minimą puolimą žuvo 108 žmonės, dar 300 buvo sužeista.

Rusija reikalauja atlikti „nešališką“ tyrimą dėl žudynių Sirijoje

Rusija antradienį paragino Jungtines Tautas „objektyviai ir nešališkai“ ištirti praėjusios savaitės žudynes Sirijos Hulos mieste.

„Šiame etape reikėtų atlikti objektyvų ir nešališką to kas įvyko visų aplinkybių tyrimą, kurį prižiūrėtų JT stebėtojų misija Sirijoje“, - sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime, kuris buvo paskelbtas po ministro Sergejaus Lavrovo ir tarptautinio pasiuntinio Kofi Annano pokalbio telefonu.

Reikšdamas „didelį susirūpinimą dėl tragedijos Hulos mieste“ S.Lavrovas pabrėžė, kad „visos (konflikto) šalys Sirijoje turi nedelsdamos atsisakyti smurto“, kad tai niekada nebepasikartotų ateityje.

Pasak Rusijos URM, pokalbyje „ypač buvo nurodyta, kad visi išoriniai veikėjai turi skatinti sirus pradėti visavertį politinį dialogą“.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių