Dėl nepavykusio išpuolio Niujorke sulaikytas pakistaniečių kilmės JAV pilietis (atnaujinta)

JAV pareigūnai sulaikė Amerikos pilietį, kuris siejamas su mėginimu praėjusį savaitgalį surengti sprogdinimą Niujorko Taimso aikštėje.

Nespėjo pasprukti

Pakistaniečių kilmės Faisalas Shahzadas gyveno Konektikute ir prieš kurį laiką grįžo iš kelionės į gimtąją šalį. Vyras buvo areštuotas Džono F.Kenedžio tarptautiniame oro uoste Niujorke, kai mėgino įlipti į lėktuvą ir išskristi į Dubajų. Vakar jis turėjo stoti prieš Manhatano federalinį teisėją.

„Aišku, kad šio teroristinio akto tikslas buvo žudyti amerikiečius“, - sakė JAV teisingumo ministras Ericas Holderis. - Vykdydami tyrimą toliau renkame informaciją, ir svarbu, kas Amerikos žmonės išliktų budrūs.“

Tyrėjai taip pat aiškinasi, ar F.Shahzadas ar kokie nors kiti asmenys, galėję prisidėti prie mėginimo įvykdyti sprogdinimą, palaikė kontaktus su žmonėmis arba grupuotėmis užsienyje.

Pakistano Talibanas sekmadienį prisiėmė atsakomybę už mėginimą surengti šį sprogdinimą, pareiškęs, jog tai turėjo būti kerštas už dviejų Irake veikiančių „Al-Qaeda“ kovotojų lyderių nužudymą balandžio mėnesį. Tuo tarpu Niujorko policijos vadovas Raymondas Kelly ir miesto meras Michaelas Bloombergas sakė, jog kol kas nėra jokių įrodymų, patvirtinančių šį pareiškimą.

Pareigūnai toliau analizuoja lauko stebėjimo kamerų įrašus ir visureigio „Nissan Pathfinder“ bei namudinės bombos sudedamąsias dalis.

Padėjo buvęs savininkas

Pasak teisėsaugos šaltinių, sulaikytas vyras įsigijo 1993 m. pagamintą visureigį, kuriame šeštadienį vakare buvo aptiktas sprogstamasis įtaisas. Užminuotą „Nissan Pathfinder“ ketinta susprogdinti tokiu metu, kai Taimso aikštėje, viename judriausių Niujorko rajonų, buvo pilna žmonių.

Gatvės prekeiviai, pardavinėję trikotažinius marškinėlius, pranešė policijai apie dūmus, kurie sklido iš negrabiai pastatyto visureigio „Nissan Pathfinder“ su užvestu varikliu ir įjungta avarinės šviesos signalizacija, palikto prie Brodvėjaus teatro, kuriame rodomas „Liūtas karalius“.

Visureigyje, kurio lentelė su valstybiniu numeriu, kaip paaiškėjo, buvo nuo kitos transporto priemonės, šiuo metu esančios autoservise Konektikute, pareigūnai aptiko propano balionų, pirotechnikos priemonių, benzino kanistrų, trąšų ir laikrodinių mechanizmų.

Registruotas visureigio savininkas policijai nurodė, kad prieš tris savaites be dokumentų įforminimo pardavė automobilį maždaug 30 metų amžiaus vyriškiui, kuris, jo teigimu, galėjo būti kilęs iš Lotynų Amerikos ar Artimųjų Rytų.

Pritrūko sumanumo

Ekspertai pažymi, kad išpuolio organizatoriai labai protingai bandė paslėpti pėdsakus. Jie pasinaudojo kito automobilio registracijos numeriais, taip pat bandė pašalinti gamyklinius numerius, esančius ant rėmo ir pagrindinių detalių.

Nors organizatoriai buvo gudrūs, iš buitinių reikmenų pagamintas savadarbis sprogstamasis įtaisas buvo toks paprastas, kad kai kurie ekspertai netgi abejoja, kad jis galėjo sprogti. Pasak jų, panaršius internete galima rasti instrukciją ir pasigaminti žymiai geresnę bombą.

Panašius sprogstamuosius įtaisus anksčiau naudojo protestantų teroristai Šiaurės Airijoje bei libanietis, 2006 m. Vokietijoje bandęs susprogdinti traukinius.

Kerštas už filmuką?

JAV teisėsauga kol kas nenoriai komentuoja, kokie galėjo būti teroristų motyvai. Šalies žiniasklaida pastebėjo, kad užminuotas automobilis buvo paliktas šalia televizijos bendrovės „Viacom“, kuriančios animacinį serialą „Pietų parkas“, būstinės. Vienoje iš pastarųjų serijų filmuko autoriai pavaizdavo musulmonų pranašą Mahometą dėvintį karnavalinį lokio kostiumą.

Šis akibrokštas sukėlė didelį musulmonų pasipiktinimą. JAV teisingumo departamentas neatmetė galimybės, kad palikdami Niujorke užminuotą automobilį teroristai norėjo atkeršyti už juos įžeidusį filmuką.


Šiame straipsnyje: Terorizmas JAVNiujorkas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių