Dėl kūdikio žūties galutinai pripažinta laukinio šuns kaltė

Koronerė antradienį pripažino, kad per incidentą, įvykusį Australijos dykumoje prieš 21 metus, šuo dingas tikrai pačiupo iš palapinės ir nusinešė mažylę Azarią Chamberlain, užbaigdama bylą, kuri buvo atsidūrusi pasaulio dėmesio centre ir netgi paskatino sukurti filmą.

Azaria dingo 1980 metais iš palapinės netoli raudono akmens monolito Uluru, dar žinomo kaip Ayerso uola, atokioje Australijos centrinėje dalyje. Šis incidentas Australijoje įžiebė dešimtmečius trukusius debatus, ar mergytės motina Lindy, kuri buvo nuteista už žmogžudystę, tikrai atsakinga dėl savo kūdikio mirties.

„Nustačiau, kad dingas sučiupo Azarią ir ištempė ją iš palapinės“, - pareiškė Darvino magistrato teismo koronerė Elizabeth Morris, pridūrusi, kad šios versijos įrodymai yra pakankamai „adekvatūs, aiškūs, įtikinami ir tikslūs“.

„Aišku, kad esama įrodymų, jog tam tikromis aplinkybėmis dingas pajėgus užpulti, pagrobti ir nužudyti mažus vaikus“, - pridūrė pareigūnė.

Lindy, kuri dar kartą ištekėjusi įgijo pavardę Chamberlain-Creighton, visada tvirtino, kad kūdikį pagrobė dingas, tačiau didelė Australijos visuomenės dalis abejojo jos pateikiama įvykių versija.

Koronerės išvada reiškia, kad Lindy ir jos buvęs vyras Michaelas Chamberlainas, kurie abu dalyvavo teisme, galiausiai užsitikrino pripažinimą, jog jų vaiką sudraskė laukinis šuo.

„Prašau, priimkite mano nuoširdžią užuojautą dėl jūsų ypatingos ir mylimos dukrelės... Azarios mirties, - sakė E.Morris. - Man nepaprastai gaila dėl jūsų netekties. Laikas neišgydo skausmo ir liūdesio dėl vaiko mirties.“

Prie teismo rūmų Lindy sakė, jog jai palengvėjo, kad ši byla pagaliau buvo baigta.

„Aišku, kad mums palengvėjo ir malonu, jog priėjome šios sagos pabaigą, - sakė ji. - Australija nebegalės sakyti, jog dingai nėra pavojingi ir puola tik išprovokuoti. Gyvename gražioje šalyje, bet ji pavojinga.“

Azarios tėvams nedelsiant buvo išduotas pataisytas vaiko mirties liudijimas, užbaigiant dešimtmečius trukusį skyrių Australijos teisės istorijoje.

Šiai mergytei tebuvo devynios savaitės, kai ji dingo 1980 metų rugsėjo 17 dieną per turistinį žygį prie įspūdingo raudono monolito Australijos širdyje.

Koronerė pripažino, kad tuojau po to, kai tos dienos popietę Lindy Chamberlain paguldė Azarią palapinėje, į ją įsibrovė vienas arba keli dingai, pačiupo kūdikį ir jį išsitempė.

E.Morris nurodė, kad motina reagavo į vaiko verksmą, o grįžusi į prie palapinės netoliese pamatė nubėgantį dingą. Ji pranešė apie nelaimę, tačiau mergytės kūnas nebuvo rastas, nors buvo surengtos intensyvios paieškos.

Po šio incidento koroneris iš pradžių nustatė, jog devynių savaičių amžiaus mergaitę nusinešė dingas, tačiau vėliau ši išvada buvo pakeista, o motinai pateikti kaltinimai dėl vaikžudystės.

1982 metais Lindy buvo nuteista kalėti iki gyvos galvos, tačiau po ketverių metų paleista, radus Azarios rūbelių skiautę, patvirtinusią motinos teiginį, jog vaiką sudraskė laukinis šuo.

Ši byla 1988 metais įkvėpė sukurti didelio populiarumo sulaukusį filmą „Šauksmas tamsoje“ (A Cry in the Dark), o jame L.Chamberlain suvaidinusi aktorė Meryl Streep buvo nominuota JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimui.

Apie šį incidentą ir su juo susijusią bylą taip pat buvo parašyta knygų, sukurtas televizijos miniserialas ir netgi opera. Bylą atidžiai stebėjo užsienio žiniasklaidą, todėl ji buvo atsidūrusi pasaulio dėmesio centre.

Teismo nuosprendžiai L.Chamberlain ir jos tuomečiam vyrui Michaelui, kuris buvo pripažintas vaikžudystės bendrininku ir nuteistas lygtinai, buvo panaikintas 1988 metais - po to, kai prie vienos dingų irštvos atsitiktinai buvo rasta Azarios rūbelių skiautė.

Tačiau 1995 metais atlikus kitą tyrimą koroneris nesugebėjo paskelbti oficialios išvados dėl Azarios Chamberlain likimo.

Tyrimas buvo pradėtas iš naujo, kai Chamberlainų advokatai pateikė naujų duomenų apie dingų užpuolimus, įskaitant 2001 metais įvykusį incidentą, kai laukinis šuo sudraskė vieną devynmetį, taip pat panašią dvejų metų mergytės žūtį 2005 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių