Dėl kalinių žaginimų atsistatydino ir vidaus reikalų ministras

Gruzijos vidaus reikalų ministras ketvirtadienį atsistatydino dėl šią savaitę paskelbto vaizdo įrašo, kuriame esą matoma, kaip mušami ir žaginami kaliniai, ir kuris šalyje sukėlė pasipiktinimo ir protestų bangą.

Tai jau antra dėl šio skandalo nulėkusi ministro galva. Skandalas prezidento Michailo Saakašvilio vyriausybei smogė didėjant įtampai dėl artėjančių svarbių parlamento rinkimų kito mėnesio pradžioje.

„Jaučiu moralinę ir politinę atsakomybę (už tai), kad mums nepavyko išgyvendinti šios siaubingos (kankinimų) praktikos, - ministerijos interneto svetainėje paskelbė ministras Bačo Achalaja. - Štai kodėl įteikiau prezidentui atsistatydinimo pareiškimą“.

Antradienį paskelbti vaizdo įrašai sukrėtė šalį ir sulaukė tarptautinio pasmerkimo, o protestuotojai visoje šalyje reikalavo B.Achalajos atsistatydinimo. Šis ministras nuo 2005 iki 2008 metų buvo kalėjimų administracijos vadovas ir kritikai jį kaltino žmogaus teisių pažeidimais.

Vidaus reikalų ministras atsistatydino po to, kai trečiadienį dėl tos pačios priežasties pasitraukė kalėjimų reikalų ministrė.

Protestuotojai Tbilisio centre džiaugsmo šūksniais sutiko B.Achalajos atsistatydinimą.

„Mes džiaugiamės, kad jis atsistatydino, bet to nepakanka, jis turi būti areštuotas“, - sakė vienas protestuotojas.

„Mes jau seniai nusivylę šia vyriausybe, bet tai, ką neseniai matėme, peržengia visas ribas“, - antrino jam kitas.

Viename vaizdo įraše, kurį antradienio vakarą parodė opozicijai palanki televizija TV9, matomas verkiantis pusnuogis Tbilisio kalėjimo kalinys, maldaujantis pasigailėjimo, o vėliau matomai išžaginamas gumine lazda. Kitoje vaizdajuostėje matyti, kaip kalėjimo prižiūrėtojai žiauriai spardo kalinį.

TV9 vėlai ketvirtadienį paskelbė naują, bet labai neryškų įrašą, kuriame esą užfiksuota, kaip prižiūrėtojai užpuola kalinį psichikos ligomis sergančių asmenų kalėjime.

Skandalas kilo M.Saakašvilio partijai rengiantis dideliam iššūkiui per spalio 1-osios rinkimus, kurį meta opozicijos blokas, vadovaujamas milijardieriaus Bidzinos Ivanišvilio, pažadėjusio nušalinti vyriausybę.

Ketvirtadienį Tbilisyje antrą dieną iš eilės protestavo keli tūkstančiai žmonių.

Protestuotojai žygiavo prie prezidentūros rūmų ir prokuratūros; kai kurie jų nešė plakatus su užrašais „Nekankinkit“ ir „Netoleruokit, ištirkit“.

Per kitą protestą, prie valstybinės koncertų salės, viena moteris laikė savo brolio, jos teigimu, nužudyto kalėjime, atvaizdą. „Gruzijoje teisingumo nėra, - sakė ta moteris, Manana Abuselidzė. - Aš nesu viena, yra daugiau žuvusių jaunuolių, tokių kaip jis“.

Demonstrantai taip pat mitingavo Juodosios jūros uostamiestyje Batumyje, o Rustavyje įpykę protestuotojai prie kalėjimo kumščiais daužė kalėjimo mikroautobusus ir apstumdė vyriausiąjį prižiūrėtoją.

Bandydamas numalšinti pasipiktinimą, prezidentas M.Saakašvilis ketvirtadienį naujuoju kalėjimų reikalų ministru paskyrė žmogaus teisių ombudsmeną Georgijų Tugušį.

Prokuratūra pranešė, kad buvo areštuota 11 kalėjimo pareigūnų ir kad policija ieško dar vieno.

B.Achalajos pavaduotoja Eka Zguladzė po ministro atsistatydinimo buvo paskirta laikinai eiti jo pareigas, sakoma jos pareiškime ministerijos tinklalapyje.


Šiame straipsnyje: Gruzijakaliniaižaginimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių