Dalai Lama: reikia kalbėtis su žmonėmis

„Mano tikėjimas Kinijos žmonėmis niekada nesusvyravo. Žmonės bus visuomet, o vyriausybės kartais keičiasi“, – sekmadienį pareiškė Tibeto dvasinis lyderis.

Kalbėtis - ir su paprastais kinais

Spaudos konferencijoje, surengtoje savaitę trukusio tremtyje veikiančių Tibeto lyderių susitikimo metu, Dalai Lama keliskart pabrėžė, jog reikia ieškoti glaudesnio ryšio su paprastais Kinijos žmonėmis, pranešė Lietuvos nacionalinis transliuotojas.

Kaip konkrečiai tai būtų daroma, kol kas neaišku, tačiau Tibeto dvasinis lyderis akcentavo, kad dauguma kinų negali būti laikomi atsakingais už tai, ką jis pavadino baimės ir represijų politika.

„Kiekviename dialoge yra dvi plotmės – dialogas su vyriausybe ir dialogas su žmonėmis“, – maždaug 600 delegatų, susirinkusių Indijos šiaurėje esančiame Dharamshalos mieste, kalbėjo Dalai Lama.

Kiti susirinkimo delegatai vienbalsiai patvirtino, kad Dalai Lamą tebelaiko savo politiniu ir dvasiniu lyderiu. „Pirmas ir pats svarbiausias dalykas tas, kad mes pajėgėme nunešti žinią Kinijos vyriausybei“, – aiškino Tseringas Norzungas, vienas delegatų, susirinkusių iš viso pasaulio.

Dalai Lama, kreipdamasis į susirinkusiuosius, teigė esąs pamalonintas, jog per susitikimo savaitę buvo išsakyta daug įvairių požiūrių, tačiau paklaustas apie savo poziciją tapo mįslingas. „Palaukite mėnesį“, – nurodė jis.

Dalai Lama pridūrė, jog dabartinė kinų valdžia Tibetui nedaro jokių nuolaidų ir dėl to daugelis tibetiečių jaučiasi nusivylę.

Susirinkime - radikalūs pasiūlymai

Daugumos požiūris per delegatų susitikimą buvo, jog reikia tęsti dabartines pastangas derėtis su Kinija dėl didesnės autonomijos, bet pirmą kartą formaliai išklausyta ir kita, radikalesnė galimybė.

„Šį kartą pasikeitė tai, kad kaip alternatyvą priėmėme nepriklausomybę. Kinijai suteiksime trumpą laikotarpį, per kurį ji galės tinkamai atsakyti“, – sakė garsus Tibeto aktyvistas Tenzinas Tsundue`as.

Vis dėlto tokia pozicija neatrodo priimtina pačiam Dalai Lamai. Jis perspėjo delegatus, kad jei šie nebus atsargūs dėl savo planų artimiausiems dvidešimčiai metų, tibetiečių bendruomenei iškils didelis pavojus ir kils galimybė sužlugdyti idėjas.

Judėjimas už laisvę priėjo kryžkelę

Anot BBC, viena iš priežasčių, kodėl sušaukti delegatai, galėjo būti Dalai Lamos noras sustiprinti jų vienybės, bendrumo jausmą, ir atrodo, kad jam tai padaryti pavyko, tačiau daugelis tremtyje veikiančių lyderių sutinka, kad jų judėjimas priėjo kažką panašaus į kryžkelę.

Keturioliktasis Dalai Lama, plačiai žinomas ir gerbiamas kaip Nobelio taikos premijos laureatas, eina 74-uosius metus ir nebus amžinas lyderis, pastebi BBC korespondentas Chrisas Morrisas.

„Tai mano moralinė atsakomybė – iki mirties veikti dėl Tibeto“, – sakė Dalai Lama, tačiau jis stengiasi parengti žmones tam, kas galėtų būti kompleksinės permainos, teigia BBC.

Dalai Lama prieš lapkritį vykusį aštuntąjį derybų su Kinijos valdžia raundą viešai pareiškė manąs, jog jo politika patyrė nesėkmę.

Dalai Lama nurodė, kad mėginimas pasiekti Tibeto autonomiją nepavyko, ir paragino savo šalininkus būti pasiruošusius bet kokiems posūkiams santykiuose su Kinija.
Pastarasis delegatų susitikimas buvo vadinamas vienu iš žingsnių bandant rasti išeitį iš susidariusios padėties.


Šiame straipsnyje: Dalai LamaTibetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių