Cholera: Haityje mirė per tūkstantį žmonių, liga plinta Dominikoje (atnaujinta)

Dominikos Respublikoje aptiktas pirmasis choleros ligonis, kuris apsikrėtė nuvažiavęs į Haitį aplankyti giminaičių, rašo BBC.

32 metų Haičio statybų darbininkas, sergantis cholera, šiuo metu yra izoliuotas ir gydomas Dominikos Respublikos rytuose.

Anot Dominikos sveikatos ministro Bautistos Rojaso, dėl choleros epidemijos Haičio ir Dominikos sienos kontrolė sugriežtinta, keleivių sveikata nuolat tikrinama.

Haityje nuo choleros mirusių žmonių skaičius antradienį viršijo tūkstantį, o gyventojai vis labiau pyksta ant Jungtinių Tautų (JT) taikdarių, kaltinamų tapus šios ligos protrūkio šaltiniu.

Šiauriniame Kap Haitjeno mieste tiršti juodi dūmai kilo nuo padegtų padangų. Pirmadienį šiame mieste tūkstančiai protestuotojų sukėlė riaušes, padegė policijos nuovadą ir grasino sudeginti JT karių stovyklą.

Per šiuos neramumus žuvo du haitiečiai. Vienas buvo nušautas taikdarių per incidentą, dėl kurio padidėjo nerimas dėl galimo smurto prieš nepopuliarias JT Stabilizavimo misijos Haityje (MINUSTAH) pajėgas.

Per kitą smurto proveržį pirmadienį šeši JT taikdariai buvo sužeisti centriniame Henšo mieste netoli nepaliečių taikdarių bazės. Pastarieji kaltinami užnešę į Haitį choleros bakterijų.

"Stebime padėtį kituose miestuose, kur šį rytą mėginta rengti demonstracijas", - vienas policijos pareigūnas, pageidavęs neviešinti savo vardo, antradienį sakė naujienų agentūrai AFP.

Pasaka jo, Haičio vidaus reikalų ministras Paulis Antoine'as Bien-Aime ir policijos vadovas Mario Andresolis vadovaus delegacijai, kuri artimiausiomis išvyks į šalies šiaurę, siekiant atkurti ramybę.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, antradienį choleros aukų padaugėjo iki 1 034, o apie 16 800 buvo hospitalizuoti nuo epidemijos pradžios spalio pabaigoje. Šios ligos protrūkis Haityje yra pirmasis nuo praeito amžiaus 7-o dešimtmečio.

Haičio pareigūnai mėgina kovoti su epidemija šalyje, kurią sausį nuniokojo stiprus žemės drebėjimas, nusinešęs apie 250 tūkst. žmonių gyvybių, o dar 1,3 mln. palikęs be pastogės.

Pareigūnai baiminasi, kad cholera gali žaibiškai išplisti, jeigu užkratas patektų į stovyklas aplink sostinę, kur tūkstančiai nukentėjusiųjų nuo žemės drebėjimo gyvena ankštai ir antisanitarinėmis sąlygomis.


Šiame straipsnyje: Haitischolera

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių