Čečėnijos prezidentas įtariamas žmogžudystės užsakymu

Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas įtraimas pernai davęs nurodymą Vienoje pagrobti, o vėliau nužudyti savo buvusį asmens sargybinį Umarą Israilovą.
Tai pranešė Austrijos prokuratūra.

JAV laikraščio „The New York Times“ teigimu, tokia išvada padaryta po metų vykusio tyrimo. Nors pats R.Kadyrovas kategoriškai neigia prisidėjęs prie U.Israilovo mirties, Austrijos teisėsaugininkai tvirtina, kad U.Israilovą liepė pagrobti R.Kadyrovas, tačiau grupė čečėnų, jį bandžiusių pagrobti Vienos gatvėje nesusitvarkė su savo užduotimi - kai U.Israilovas nuo jų paspruko ir leidosi bėgti, vienas iš grobikų iššovė į jį ir U.Israilovą nužudė.

Čečėnijos prezidento atsotovas spaudai Alvi Karimovas trečiadienį laikraščiui „Echo Maskva“ duotame interviu teigė, kad prezidentas R.Kadyrovas niekaip nesusijęs su pabėgėlio iš Čečėnijos pagrobimu ir nužudymu.

Leidinio teigimu, Austrijos teisėsaugos pareigūnų įrodymai pagrįsti nepatvirtintais įrodymais, o dėl šios bylos yra sulaikyti trys įtariamieji: Otas Kaltenbruneris, organizavęs pagrobimą, Muslimas Dadaevas, sekęs U.Israilovą ir už automobilio vairo nusikaltimo dieną buvęs Turpalas Ali Iešerkajevas.

Šis asmuo, kaip teigiama, kartu su dar vienu bendrininku užpuolė iš parduotuvės išeinantį U.Israilovą ir kai, šis pabėgo nuo užpuolikų, puolė jį vytis.

Ketvirtas įtariamasis Leča Bogatyrovas. Leidinio teigimu, po žmogžudystės išvyko iš Austrijos ir, kaip įtaria tardytojai, grįžo į Rusiją. Jis įtariamas tris kartus iššovęs į nubėgantį U.Israilovą.

Austrijos teisėsaugininkų išvadose teigiama, galima daryti išvadą, kad šio žmogaus pagrobimas buvo užsakytas pačiame aukščiausiame lygmenyje, skliausteliuose nurodoma - R.Kadyrovo. Taip antradienį teigė Vienos prokuratūros atstovas Gergardas Jarošas.

Jo teigimu, tarp įrodymų, kuriuos surinko Austrijos teisėsaugininkai, yra ir vaizdo įrašas nufilmuotas O.Kaltenbrunerio mobiliuoju telefonu. Šiame įraše jis užfiksuotas kartu su R.Kadyravu sėdintis ant sofos. Teisėsaugininkai nustatė, kad iki žmogžudystės likus nedaug laiko O.Kaltenbruneris lankėsi Čečėnijoje.

Austrijos teisėsaugininkai taip pat pareiškė, kad R.Kadyrovo padėjėjas Šaja Turpajevas iki U.Israilovo žmogžudystės buvo susitikęs su O.Kaltenbruneriu ir L.Bogatyrovu, o iškart po šūvių O.Kaltenbruneris paskambino į Š.Turlajevo mobilųjį telefoną.

„Automobilyje, kuriuo iš nusikaltimo vietos pabėgo įtariamieji buvo rasta Š.Turpjajevo rusiško paso kopija ir panaudotas elektroninis lėktuvo bilietas išduotas šio asmens vardu“, - teigiama laikraštyje.

Taip pat pranešama, kad Š.Turlajevas kažkada buvo kovotojų pusėje, tačiau paskutiniu metu persimetė į R.Kadyrovo pusę. Rusijoje jis kaltinamas ne viena politine žmogžudyste, kuri esą buvo įvykdyta Čečėnijos prezidento paliepimu.

Pasak G.Jarošo, Vienos prokuratūra yra pasiryžusi pateikti kaltinimus įtariamajam R.Kadyrovui, tačiau kada tai bus padaryta, nepatikslino.

Iškart po žmogžudystės buvo sulaikyti net septyni įtariamieji, tačiau dabar jų beliko tik trys, keturi paleisti į laisvę.

27 metų U.Israilovas buvo R.Kadyrovo asmens sargybinis. 2006 metais jis išvyko iš Rusijos ir pasiprašė prieglobsčio Europos Sąjungoje. Jis pateikė skundą Europos Žmogaus teisių teismui, kuriame teigė, kad R.Kadyrovas organizuoja žmonių grobimus, kankinimus ir žmogžudystes.

Prieš pat nužudymą U.Israilovas buvo sulaukęs grasinimų iš R.Kadyravo aplinkos, todėl Austrijos valdžios buvo paprašęs policijos apsaugos. Tačiau į šį prašymą sulaukė neigiamo atsakymo. Savo ruožtu R.Kadyrovas paskelbė suteiksianatis premiją asmeniui, padėsiančiam sulaikyti šį žmogų.

Austrijos dienraštis „Falter“ rašo, kad du čečėnai, padėję policijai ištirti U.Israilovo mirties aplinkybes, buvo patys buvo nužudyti.

Laikraščio „Novaja Gazeta“ teigimu, Austrijos policijai Artūras Kurmakajevas (tikroji pavardė Denislustanovas) teigė R.Kadyravo rezidencijoje savo akimis matęs sąrašą, kuriame yra 5000 čečėnų pavardės. Jo teigimu, visie šie žmonės kovojo prieš R.Kadyrovą ir taip užsitraukė šalies prezidento nemalonę.

300 žmonių iš šio sąrašo, A.Kurmakajevo teigimu, turi mirti, nes jie yra tikriausi R.Kadyravo priešai, kurių šis negali pakesti. „Šiems žmonėms uždrausta grįžti į Čečėniją. Yra sukurtas naujas departamentas, kad šie žmonės būtų pašalinti ir šį departamentą kontroliuoja pats prezidentas“, - teigė A.Kurmakajevas.


Šiame straipsnyje: Kadyrovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių