Carla ir Valerie varžosi dėl pirmosios Prancūzijos ponios pareigų

Gegužę į Eliziejaus rūmus triumfuodama įžengs arba supermanekenė, trečioji vieno kandidato į Prancūzijos prezidentus žmona, arba žurnalistė, kito kandidato draugė.

Tačiau nepriklausomai nuo to, ar pirmąja šalies ponia liks Carla Bruni-Sarkozy ir ar šį titulą iš jos paverš Valerie Trierweiler, prezidentūros rūmuose tikriausiai išliks žvaigždžių spindesio atmosfera ir vos juntamas skandalų dvelksmas.

Apklausos rodo, kad šis vaidmuo turėtų atitekti V.Trierweiler, nes jos partneris, socialistų kandidatas Francois Hollande'as, populiarumu nuolat lenkia dabartinį šalies vadovą Nicolas Sarkozy.

Tačiau niekas neatmeta ir karingojo dešiniųjų prezidento sugrįžimo galimybės.

Abi minimos elegantiškosios moterys, kurių kiekviena tapo neatsiejama rinkimų kampanijų „arsenalo“ dalimi, net jeigu nė vienas kandidatas kol kas pernelyg ir nedemonstravo savo partnerės, negalėtų turėti labiau skirtingos praeities.

44 metų C.Bruni-Sarkozy yra turtinga italų pramonininko duktė, o 47 metų V.Trierweiler gimė neįgalaus tėvo ir bilietų pardavėja vienoje čiuožykloje Luaros slėnyje dirbusios motinos šeimoje.

Abi brunetės padarė itin sėkmingas karjeras; C.Bruni-Sarkozy - kaip supermanekenė ir popdainininkė, o V.Trierweiler - kaip žurnalo „Paris Match“ politikos žurnalistė ir televizijos laidų vedėja.

Ir abiejų jų santykiai su dabartiniais savo gyvenimo vyrais užsimezgė daugelį stebinančiomis aplinkybėmis.

C.Bruni-Sarkozy, kuri, kaip žinia, yra turėjusi daug meilužių, tarp kurių buvo Mickas Jaggeris, Ericas Claptonas ir Donaldas Trumpas, už N.Sarkozy ištekėjo 2008 metų pradžioje, vos keli mėnesiai po to, kai ką tik išrinktas prezidentas išsiskyrė su antrąja žmona Cecilia.

Cecilia stovėjo šalia N.Sarkozy rinkimų dienos vakarą 2007-ųjų gegužę, nors jau žinojo, kad jų santykiai baigti ir, regis, baigti jos pačios sprendimu.

Ironiška paralelė - F.Hollande'as ištikimai palaikė savo buvusią partnerę Segolene Royal, jo keturių vaikų motiną, kai ji per tuos pačius 2007-ųjų prezidento rinkimus varžėsi su N.Sarkozy.

F.Hollande'as santykius su V.Trierweiler, kurią pažįsta jau porą dešimtmečių, palaiko nuo 2005-ųjų, bet tada, padedamas sukalbamos žiniasklaidos, laikė tai paslaptyje.

V.Trierweiler - išsiskyrusi moteris, trijų vaikų motina - naujoje knygoje, kurios ištraukas paskelbė „Paris Match“, sako, kad S.Royal žinojo apie jų ryšį.

„Ji žinojo tiesą apie tikrąjį Francois ir mane siejančių ryšių pobūdį“, - sakė ji „Valerie, Carla, Cecilia, Bernadette ir kitos kampanijos kelyje“ (Valerie, Carla, Cecilia, Bernadette et les autres en campagne) autorei Constance Vergarai.

Pranešimai apie jų varžymąsi sukėlė gandus - kuriuos ji neigia - esą V.Trierweiler pasiekė, kad S.Royal būtų pašalinta iš filmo, kuris buvo parodytas per F.Hollande'o kampanijos atidarymą sausio mėnesį.

Minėtoje knygoje ji sulaukė netikėtos paramos iš C.Bruni-Sarkozy, kuri kritikuoja nenorą leisti „moteriai užsiimti savo profesija dėl to, kad ji yra garsaus politiko žmona“, ir kuri pavadino V.Trierweiler „ultramačo“.

Savo pasipiktinimą C.Bruni-Sarkozy pareiškė po to, kai V.Trierweiler buvo priversta atsisakyti savo vestos savaitinės politinės laidos televizijoje, per kurią ėmė interviu iš kandidatų į prezidentus ir dėl kurios sulaukė kaltinimų interesų konfliktu.

V.Trierweiler, kuri, kaip kalbama, įtikino anksčiau putlų savo partnerį sulieknėti ir dėvėti elegantiškesnius kostiumus, lapkričio mėnesį taip pat sutiko prezidento rinkimų kampanijos metu nerašyti apie politiką žurnalui „Paris Match“.

Ketvirtadienį ji griežtai sukritikavo savo žurnalą - pamačiusi ant jo viršelio savo ir savo draugo nuotrauką su antrašte „Žavingas Francois Hollande'o turtas. Istorija apie tai, kaip užgimė jų meilė“.

V.Trierweiler, kuri remia F.Hollande'ą per kampanijos renginius ir turi biurą jo būstinėje, „Twitter“ piktinosi tuo, jog jos darbdavys neinformavo, kad ji bus jų pagrindinė savaitės tema.

Antroje, dar piktesnėje žinutėje ji sarkastiškai pasveikino žurnalą nuvertinus ją iki trofėjinės kompanionės.

Carla, kuri pernai spalį pagimdė N.Sarkozy dukrą Giulią, taip pat turėjo sustabdyti savo karjerą. Ji liovėsi gastroliavusi kaip dainininkė, bet vis dar kuria dainas ir įrašinėja albumus. Be to, ji atliko nedidelį vaidmenį Woody Alleno filme „Vidurnaktis Paryžiuje“ (Midnight in Paris).

Abi šios poros iš visų jėgų stengiasi pateikti save kaip „normalius“ ir paprastus žmones.

N.Sarkozy populiarumas smuko dar jo kadencijos pradžioje, kai tuomet cigarus rūkydavęs ir akinius „Ray Ban“ nešiodavęs prezidentas buvo laikomas žmogumi, bendraujančiu su turtuoliais bei garsenybėmis ir nepaisančiu paprastų žmonių.

„Mes esame paprasti žmonės“, - praėjusią savaitę tvirtino C.Bruni-Sarkozy. Tačiau šie jos žodžiai prajuokino politinius oponentus.

Carla taip pat tvirtina, kad laimingiausia būna tada, kai sėdi namie vilkėdama treningą ir žiūri „muilo operas“.

V.Trierweiler, savo ruožtu, giriasi, kad su rinkimų kampanijos stresu kovoja skalbdama, o jos partneris visuomet stengdavosi vaizduoti save vidutiniu žmogumi.

V.Trierweiler ir F.Hollande'o komanda šiuo metu prancūzams patinka labiau.

Šią savaitę „Paris Match“ paskelbti vienos apklausos rezultatai rodo, kad 40 proc. apklaustųjų nori juos matyti kaip naują prezidentinę porą ir kad tik 26 proc. respondentų teikia pirmenybę jų varžovams. Žinoma, kandidatų į prezidentus yra ir daugiau, bet tik nedaugelis stebėtojų mano, kad tie kiti turi kokių nors galimybių laimėti.

Daugumai prancūzų nerūpėtų tai, kad Eliziejaus rūmuose šeimininkautų nesusituokusi pora, tačiau Prancūzijos prezidentas galėtų susidurti su problemomis, jeigu su jį lydinčia netekėjusia moterimi lankytųsi kokioje nors konservatyvioje valstybėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių