Buvusio Libijos lyderio M.Kadhafi aplinka steigia politinį judėjimą

Iš Libijos pabėgę aukštus postus pulkininko Muamaro Kadhafi valdžioje turėję asmenys steigia politinį judėjimą, kuris sieks radikalių permainų šalyje, pranešė britų visuomeniniam transliuotojui BBC vienas buvusio pulkininko patikėtinių.

Jis nurodė, jog dauguma vadinamosios Žaliosios Libijos narių sutarė formuoti naują politinę instituciją, kuri vadinsis “Visos Libijos tautos judėjimas”.

BBC atsiųstame pranešime sakoma, kad naujasis judėjimas sieks užbėgti už akių pilietiniam karui.

Buvęs M.Kadhafi aplinkos žmogus nenurodė savo vardo, nes jam neramu dėl savo artimųjų saugumo, nes jie tebėra Libijoje.

Neabejojama, kad buvęs režimas vis dar yra remiamas Libijoje. Tik neįmanoma nustatyti tikslesnio jo šalininkų skaičiaus.

Sukurti politinį judėjimą nebus lengva, turint omenyje tai, kad pulkininkas M.Kadhafi negyvas, o jo sūnus Seif al Islamą uždarytas Libijos kalėjime.

Praėjusią savaitę kitas pulkininko sūnus, Saadi (Saadis,) besislapstantis Nigeryje, perspėjo, kad Libija yra prie naujos revoliucijos slenksčio.


Šiame straipsnyje: Libija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Baisusis Gaddafio režimas

Baisusis Gaddafio režimas portretas
Prasidėjus neramumams Libijoje, mane nustebino ten dirbančių specialistų iš Europos bei aplinkinių valstybių gausa. Uostai, aerouostai, sausumos sienos perėjimo punktai buvo tiesiog užsikimšę bėgančių nuo “taikios revoliucijos „ žmonių srautais. Tiesa, Lietuvoje ir “demokratinėse” valstybėse buvo nutylima, kad bėga ten dirbę užsieniečiai, kaip nutylima, jog “revoliucija” - su kulkosvaidžiais, zenitinėm patrankom, granatsvaidžiais, “kalašnikovais” – dabar jau ir su NATO bei JAV “Tomahawk’’ų” ir bombų “orkestru”… Beje, būdamas kitose ES šalyse nesu sutikęs nė vieno ekonominio migranto iš Libijos, bet Vakarų spaudoje nuolat vaizduodavo Libiją , kaip itin baisią ir blogą šalį. Tai va, ir pagalvojau , ką gi toje „ baisioje „ Libijoje veikė milijonas užsieniečių? Praleidau porą vakarų prie visagalio Interneto, pakalbėjau su pora ką tik grįžusių iš Gaddafio "pragaro”, ir sužinojau kad: BVP vienam Libijos gyventojui – $14 192 (JAV dolerių). Valstybė kiekvieną pilietį nepriklausomai nuo jo amžiaus, lyties ir pajamų per metus dotuodavo $1000 suma. Bedarbio pašalpa – $730 mėn. Medicinos sesers alga – $1000 mėn. Kiekvienas naujagimis gaudavo vienkartinę Libijos Valstybės dovaną – $7000. Jaunavedžiai gaudavo iš Libijos vyriausybės $64 000 dovaną būstui pirkti. Vienkartinė Valstybės parama pradedančiam nuosavą verslą – $20 000. Dideli mokesčiai ir bet kokios rinkliavos buvo uždrausti M. Gaddafio iniciatyva. Mokslas ir sveikatos apsauga – visiškai nemokami. Mokslas ir stažuotės užsienyje pilnai apmokami Libijos vyriausybės. Daugiavaikės ir neturtingos šeimos apsiperkdavo specialiai jiems įsteigtame parduotuvių tinkle visoje Libijoje, už simbolinį antkainį pagrindinėms prekėms. Ypatingai buvo baudžiami tie prekybininkai, kurie bandydavo sukčiauti ar pardavinėti produktus, pasibaigus realizavimo terminui. Kontroliuodavo speciali policija. Dalis vaistų gyventojams - nemokami. Už vaistų falsifikavimą - mirties bausmė. Būsto nuomos nebuvo. Ją apmokėdavo Libijos vyriausybė. Gyventojams elektra nemokama. Libijos teritorijoje galioja „ sausas įstatymas „. Perkant išsimokėtinai automobilį ar būstą, kreditus sumokėdavo Valstybė. Tarpininkavimas prekyboje nekilnojamu turtu - uždraustas. Galimi tik tiesioginiai pirkėjo – pardavėjo santykiai. Perkant naują automobilį, pusę jo kainos dengė Valstybė. Kariai gaudavo 65% automobilio kainos dotaciją. Benzino kaina – 0.14 JAV dolerio (apie 30 lietuviškų cnt). Po “revoliucijos” pergalės – 5 $. Mokytojo alga – $3000 per mėnesį. Dabar aišku, kodėl ant M. Gaddafio siuto viso pasaulio buržujai, spekuliantai, žmonių engėjai ir visokie kapitalo vergai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių