Britų karalienė įspūdingai užbaigė jubiliejinį koncertą

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II pirmadienį įspūdingai užbaigė jos valdymo deimantiniam jubiliejui skirtą koncertą, kurio metu pasirodė ryškiausios žvaigždės, o didžiulė minia nuoširdžiai palinkėjo pasveikti susirgusiam jos sutuoktiniui princui Philipui.

Paului McCartney atlikus paskutinį numerį, karalienė pasirodė scenoje uždegti simbolinio švyturio ir taip pradėjo fejerverkus, kuriuos stebėjo šimtai tūkstančių žiūrovų.

Kiek anksčiau monarchės sūnus ir sosto įpėdinis princas Charlesas užlipo į sceną pagerbti „labai ypatingo žmogaus gyvenimo ir tarnybos“, pavadino karalienę „mama“ ir sulaukė džiaugsmingų minios šūksnių.

Nors tvyrojo pakili, neformali atmosfera, princas Charlesas išreiškė apgailestavimą, kad nedalyvauja princas Philipas, kuris anksčiau buvo paguldytas į ligoninę dėl šlapimo pūslės infekcijos.

„Vienintelis liūdnas dalykas dėl šio vakaro yra tai, kad mano tėvas negali būti čia su mumis, nes, deja, sunegalavo“, - sakė jis ir paragino minią parodyti savo paramą. Žiūrovai sukėlė didžiulį triukšmą ir ėmė dainuoti „Philipas, Philipas“.

Koncertas prasidėjo Robbie Williamso pasirodymu. Vėliau į didžiulę sceną, kuri buvo įrengta priešais Bakingamo rūmus, lipo kitos šešių karalienės valdymo dešimtmečių žvaigždės, tarp jų - Eltonas Johnas, Kylie Minogue ir Stevie Wonderis.

P.McCartney užbaigė koncertą trumpa „bitlų“ ir solinių dainų programa. Minia drauge su „Macca“ („Maka“) dainavo „Magical Mystery Tour“, „Let It Be“, pirotechnikos „pastiprintą“ „Live and Let Die“ ir „Ob-La-Di, Ob-La-Da“, prie kurios prisidėjo ir karališkojoje ložėje sėdėję žiūrovai.

Vėliau dainininkas sakė, kad didžiuojasi būdamas „fantastiško spektaklio“ dalis.

„Nežinau, kodėl žmonės galvoja, kad britai yra tokie paniurę, kai karalienė savo namuose rengia tokius pašėlusius vakarėlius“, - pajuokavo jis ir pridūrė: „Jautiesi labai pagerbtas, (turėdamas galimybę) ateiti ir atlikti savo gabaliuką. Mums nepaprastai patinka atlikti savo gabaliukus“.

86 metų monarchė, kuri vilkėjo juodos ir auksinės spalvų apsiaustą su gobtuvu, atvyko įpusėjus trijų valandų koncertui ir nuolat sulaukdavo didžiulės minios, kurioje plazdėjo Jungtinės Karalystės vėliavėlių jūra, sveikinimų.

Karalienė, pasiekusi savo vietą, šypsojosi ir mojavo miniai, bet jos pasirodymas be vyro, kuris greta jos buvo daugiau kaip 60 metų, reiškė ir tam tikrą liūdesio gaidelę.

Philipas, kuriam sekmadienį sukaks 91 metai, ligoninėje turės likti kelioms dienoms - jis turės praleisti antradienio padėkos pamaldas ir iškilmingą karietų procesiją Londono gatvėmis.

„Jis, suprantama, nusivylęs, kad praleis šio vakaro Deimantinio jubiliejaus koncertą ir rytojaus renginius“, - nurodė Bakingamo rūmai.

Komikas Lee Mackas, kuris buvo vienas vedėjų, paskelbė, kad stebėti koncerto - tiesiogiai arba didžiuliuose ekranuose, įrengtuose į Bakingamo rūmus vedančioje gatvėje, - susirinko 250 tūkst. žmonių minia, o Charlesas pripažino didžiulį nacionalinio pasididžiavimo pasireiškimą.

„Man buvo treji, kai mano senelis karalius George VI mirė ir staiga, netikėtai, jūsų ir mano tėvo gyvenimai negrįžtamai pasikeitė, kai jums buvo vos 26-eri“, - nuo scenos sakė sosto įpėdinis.

„Tad tai yra mūsų, kaip šalies, proga padėkoti jums ir mano tėvui už tai, kad visuomet buvote čia dėl mūsų, kad įkvėpėte mus savo pasiaukojama ... tarnyba ir kad dėl jūsų didžiuojamės esą britai“, - pridūrė jis.

Charlesas, jo sūnūs princai Williamas ir Harry, kiti karališkieji asmenys ir ypatingi svečiai, tarp jų - ministras pirmininkas Davidas Cameronas, karališkojoje ložėje judėjo į muzikos taktą, o atvykstant karalienei atsistojo.

Dainininkė Grace Jones viso numerio metu suko lanką, o dainininkai Tomas Jonesas ir Cliffas Richardas atliko daugiau kaip pusės amžiaus hitų popuri.

Vieną įspūdingiausių numerių - nuo Bakingamo rūmų stogo - atliko „ska“ žvaigždės „Madness“; per jų pasirodymą ant rūmų fasado buvo projektuojami didžiuliai judantys vaizdai.

Eltonas Johnas, užsivilkęs ryškiai rožinį švarką, atliko „Crocodile Rock“ ir „I'm Still Standing“, o JAV soulo legenda S.Wonderis karalienės garbei kiek pakeitė dainos „Isn't She Wonderful“ žodžius.

Daugiau kaip 10 tūkst. žmonių, kurie bilietus į koncertą laimėjo burtų keliu, prieš koncertą mėgavosi pikniku Bakingamo rūmų soduose. Linksmi iškylautojai į eilę prie rūmų ėmė stoti kelios valandos prieš renginį.

„Mes būsime istorijos dalis, tad nepaprastai jaudinamės“, - sakė bufetininkė Shani Hanson iš Jorkšyro Šiaurės Anglijoje, kuri buvo prisisegusi Jungtinės Karalystės vėliavos kokardą ir atitinkamai nusilakavusi nagus.

Jų iškylų pintinių turinį prižiūrėjo „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintas virtuvės šefas Hestonas Blumenthalis; į rinkinį buvo įtraukta arbatos dūmuose rūkyta škotiška lašiša, šalta „kaimo daržo“ sriuba su slyviniais pomidorais, mėtomis ir agurkais, sūris ir sausainiai, braškių desertas.


Šiame straipsnyje: Elizabeth II

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimute

Rimute portretas
Ispudingas koncertas, esu sužavėta
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių