Britanijos kompanijos turės skelbti duomenis apie įdarbintus užsieniečius?

  • Teksto dydis:

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd (Amber Rud) paskelbė apie ketinimus įpareigoti kompanijas skelbti duomenis apie tai, kiek užsieniečių joms dirba, rašo „The Telegraph“.

Valdžia ketina tokiu būdu priversti kompanijas samdyti britus, teigia leidinys.

Kalbėdama Konservatorių partijos suvažiavime Birmingeme A. Rudd pareiškė, kad užsieniečiai „neturėtų turėti galimybės užimti darbo vietų, kurias galėtų užimti britai“.

Neatmetama galimybė, kad Britanijoje veikiančioms įmonėms jau greitai teks priverstinai skelbti duomenis apie proporcinį jiems dirbančių užsieniečių skaičių. Sekretorė taip pat pažadėjo griežtinti užsieniečių samdymo britų kompanijose tvarką, skelbia BBC.

Vienas iš Britanijos išstojimo ir ES privalumų yra tas, kad politikai nebegalės kaltinti ES dėl problemų, už kurių sprendimą bus atsakingi jie, pažymi „The Telegraph“. Be to, teigiamu poslinkiu leidinys laiko tai, kad britų politikai nuo abstrakčių pasisakymų apie būtinybę riboti imigraciją perėjo prie konkrečių sprendimų.

Remiantis dabartinėmis taisyklėmis, britų kompanija turi apie laisvas darbo vietas Britanijoje pranešti prieš 28 dienas iki to, kai skelbimas bus išplatintas užsienyje.

Savo ruožtu darbo rinkos ekspertai mano, kad klausimą reikia kelti kitaip: kodėl britų kompanijos samdo imigrantus, o ne vietos gyventojus? „The Telegraph“ mano, kad atsakymas yra susijęs su britų švietimo ir socialinių išmokų sistemomis bei jų trūkumais, dėl kurių „jauniems Britanijos gyventojams nėra stimulo siekti būtinos darbinės kvalifikacijos ir ugdyti tą požiūrį į darbą, kurį tinkamai įvertintų darbdaviai“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Donatas

Donatas portretas
Kas dirbs po 12 val. ir dar naktimis, kad sveikatą susigadinti ir jei dar sąlygos lagerio lygio atsakykim man prašau? Proto turi verslininkai ir politikai nedraudžiantys darbų naktinių ir geiaunančių sveikatą?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių