Britanijoje lenkų pora nuteista kalėti dėl žiaurios ketverių metų sūnaus mirties

 • Teksto dydis:

Lenkė ir jos draugas, kurie metodiškai badu marino jos ketverių metų sūnų, o paskui mirtinai jį sumušė, penktadienį buvo pasiųsti į kalėjimą mažiausiai 30-čiai metų.

Didžiąją Britaniją pašiurpinusios bylos kaltinamieji Magdelena Luczak (Magdelena Lučak) ir Mariuszas Krezolekas (Mariušas Krezolekas) šešis mėnesius kankino Danielį Pelką, kuris buvo ir nardinamas po vandeniu, ir užrakinamas kambaryje, ir prievarta maitinamas druska, kol galiausiai per žiaurų užpuolimą patyrė mirtiną galvos traumą.

Byla iškėlė tokių klausimų: kodėl Danielio patėvis M.Krezolekas nebuvo deportuotas į Lenkiją, nors Britanijoje jau tris kartus sėdėjo kalėjime ir kodėl veiksmų nesiėmė Danielio mokykla bei socialinės tarnybos Koventryje centrinėje Anglijoje.

Atvejis yra „labai šokiruojantis ir keliantis nerimą“, susijęs su „neįsivaizduojamais žiaurumo ir brutalumo aktais“, sakė teisėja Laura Cox (Lora Koks), nuteisdama porą Birmingamo karūnos teisme.

L.Cox skyrė M.Krezolekui ir M.Luczak kalėjimo iki gyvos galvos bausmes ir sakė, kad atsakovai, kuriuos prisiekusieji kaltais pripažino trečiadienį, turi už grotų praleisti mažiausiai 30 metų, kol galės prašyti svarstymo dėl jų paleidimo pirma laiko.

Vaiko motina ir patėvis, kurie abu yra alkoholikai ir narkomanai, į Didžiąją Britaniją iš Lenkijos atvyko 2006 metais. Dėl vaiko mirties jie kaltino vienas kitą.

Vienas prisiekusysis braukė ašaras, kai buvo skaitomi nuosprendžiai. M.Luczak ir M.Krezolekas žvelgė tiesiai prieš save ir klausėsi savo vertėjų.

„Per devynias itin pribloškiančių įrodymų savaites jokiu metu nė iš vieno jūsų nemačiau nė vieno nuoširdaus gailėjimosi ženklo“, – sakė teisėja.

Danielis buvo vadinamas sveiku mažyliu, kai 2011 metų rugsėjį pradėjo lankyti mokyklėlę pramoniniame Koventrio mieste. Nuotraukose matyti besišypsantis šviesiaplaukis berniukas raudona uniforma.

Tačiau prieš jo mirtį 2012 metų kovą ekspertai „jo išvaizdą lygino su tų, kurie neišgyveno koncentracijos stovyklose, ir tas palyginimas buvo daromas ne lengva ranka“, sakė teisėja.

27 metų motina ir jos 34 metų partneris nuolat mušdavo ir bausdavo vaiką.

Jie dažnai pildavo jam į burną gryną druską, nuo kurios jis imdavo vemti.

Danieliui taip pat būdavo taikomos „šalto vandens bausmės“, kai jis būdavo laikomas po vandeniu, kol prarasdavo sąmonę, sakė teisėja, kuri nurodė, kad tai matė berniuko šešerių metų sesuo.

Pora nuolat užrakindavo mažą berniuką sandėliuke be jokių žaislų, išėmę vidinę rankeną, kad jis negalėtų pabėgti, ir versdavo gamtinius reikalus atlikti lovoje.

„Mažos rankutės ir pirštukų atspaudai vidinėje tų durų pusėje yra skaudus jo bandymų ištrūkti vaizdinys“, – sakė teisėja.

Tačiau, pasak jos, „ypač rimtas sunkinantis“ šios bylos bruožas yra vaiko „chroniškas ir sistemingas marinimas badu“.

Danieliaus sesuo slapta atnešdavo jam maisto, nes jis buvo toks alkanas; mažylis mokykloje buvo priverstas ieškoti maisto kitų vaikų kuprinėse ar šiukšlių dėžėse.

Mokytojai tikėjo jo mamos tvirtinimui, kad berniukui būdingas valgymo sutrikimas, sunku mokytis; mama sakė mokyklai, kad neduotų jam daugiau maisto, jam esą pakanka įduotų nedidelių supakuotų pusryčių.

„Jo badavimas buvo toks chroniškas, kad nustojo augti jo kaulai“, – sakė teisėja.

Danielius mirė po skustagalvio M.Krezoleko „žiauraus smurto“ 2012-ųjų kovą; ką tik vaikui vėl buvo duota druskos ir jis laikytas po vandeniu.

Pora nesugebėjo iškviesti greitosios pagalbos 33 valandas; per tą laiką jiedu naršė internete, ieškodami medikų patarimų, kai berniukas gulėjo be sąmonės savo dėžėje; dar jie rado laiko mylėjimuisi.

Danieliaus išsekusio kūno skrodimu buvo nustatyti 23 sužalojimai.

Teisme buvo nustatyta, kad mokytojai, sveikatos pareigūnai. socialinės tarnybos ir policija nepastebėjo ženklų, kad su Danieliu elgiamasi blogai nuo 2011-ųjų pradžios.

Paaiškėjo, kad M.Krezolekas buvo įkalintas tris kartus už vairavimą be teisių, dar buvo sulaikytas bet neapkaltintas dėl vagystės ir smurto.

Vietinis įstatymų leidėjas Geoffrey Robinsonas (Džefris Robinsonas) pažymėjom, kad socialinės tarnybos Danielį „visiškai apleido nelaimėje“.

„Nuvylusieji Danielį turi pasitelkti savo sąžinę ir nuspręsti, ar jie tinka likti savo postuose“, – sakė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

tomasis

tomasis portretas
Parazitai ir tai dar graziai skamba.isivaizduokite kas dejosi vaikucio galvoje kai ji kankino.tai protu nesuvokiama kaip galima nemyleti tokios yrapios butybes.juk vaikuciai visu musu dziaugsmas,pasididziavimas.juk visada yra smagu matyti kai mazylis pribega dziaugiasi.man tikrai yra skaudu skaityti sia istorija.tokiems tevams as buciau vietoj padares linco teisma.

Baisu

Baisu portretas
Baisiausia kad kalejime tos isgamos gyšvens kaip padorus zmones - tures svaria lova, maista, interneta ir netgi sporto sale. Siulyciau tokia motyna kankinti kol kvepuos, gal tada suprastu kaip nelengva buvo jos veikeliui. Nors vargu ar tie narkomanai kazka supranta...

visiems

visiems portretas
Baisu, žiauru ir skaudu. Tačiau noriu pasakyti , kad ir šie žmonės ne iš kitos planetos nusileido, tai mūsų visuomenės atspindys, ir nesvarbu ar jie Lenkai ar Lietuviai.
VISI KOMENTARAI 14

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių