Britai skurdžiausioje ES šalyje atranda savo rojų

  • Teksto dydis:

Daugybė britų kasmet keliasi į Ispanijos Saulėtą krantą ar Pietų Prancūziją, ieškodami labiau saulėto klimato ir mažiau įtempto gyvenimo būdo.

Tačiau keli tūkstančiai savo rojų susirado mažiausiai tikėtinoje vietoje – Bulgarijoje, skurdžiausioje Europos Sąjungos (ES) valstybėje narėje.

Ši šalis, kurioje gyvena 7 mln. žmonių, traukia vis daugiau Didžiosios Britanijos piliečių, norinčių pakeisti gyvenamąją aplinką išėjus į pensiją ar apskritai pakeisti savo gyvenimą.

Apytikriais skaičiavimais, šiuo metu Bulgarijoje nuolat arba laikinai gyvena mažiausiai 10 tūkst. britų, nors tikrasis skaičius gali būti gerokai didesnis, nes dauguma paprasčiausiai neužsiregistruoja vietos valdžios institucijose.

Tarp įsikūrusiųjų šioje buvusioje komunistinėje šalyje yra ir Tina bei Kevinas Brassingtonai (Tina ir Kevinas Brasingtonai), du universiteto dėstytojai, kurie 2011 metais metė savo dosniai apmokamus darbus Kente ir dabar valdo nedidelį ekologišką ūkį Bulgarijos kaime.

„Gal puodelio arbatos?“ – klausia Tina, atverdama vartus į savo ūkį, esantį mažame Alino kaime už 50 kilometrų į pietus nuo Sofijos.

Savo ūkyje jie augina daržoves ir vaisius, taip pat laiko ožkas, vištas, žąsis ir kiaules.

T. ir K. Brassingtonai sako, kad Bulgarija jiems leido įgyvendinti savo „svajonę tapti ekonomiškai nepriklausomais“.

„Kol apleistą namą ir sodą pavertėme tuo, ką dabar matome, kur auginame savo maistą, praėjo keleri metai“, – pasakoja Kevinas.

„Išmokome būti laimingais turėdami mažiau“, – priduria Tina, kuri kadaise yra dirbusi bankų Londone rinkodaros eksperte.

Kai jie neprekiauja savo produktais ūkininkų turguje, jie gano kaimo ožkas, susitinka su kaimynais kavos ir tobulina savo bulgarų kalbą.

„Tai nėra Ispanija, kur galite gyventi kaip anglas anglakalbėje bendruomenėje. Drąsesni vyksta į Bulgariją“, – sako Kevinas.

Žinia apie Didžiosios Britanijos priimtą sprendimą pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES) iš vėžių išmušė net ir šią gyvenimu besidžiaugiančią porą.

„Didžiuojuos, kad esu britė, tačiau man taip pat nepaprastai patinka čia gyventi. Nemanau, kad šie du dalykai yra tarpusavyje nesuderinami“, – sako Tina.


Šiame straipsnyje: britaiBulgarijaskurdasrojus

NAUJAUSI KOMENTARAI

kazkas

kazkas portretas
siltesnis klimatas, balti zmones, nera babaju, pigiau, naturali gamta. Manau Lietvoj ju tokiu emigrantu nera tik del salto klimato. O gaila.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių