Britai irgi pasirengę eiti į gatves

Masiniais protestais savo vyriausybei grasina ir Didžiosios Britanijos profesinės sąjungos, nepatenkintos planais karpyti biudžetą.

Didžiosios Britanijos finansų ministras George‘as Osborne‘as  vakar pristatė parlamentui priemonių paketą, kuris padės iki 2015 m. dešimt kartų sumažinti biudžeto deficitą. Šiemet jis siekia 10 proc. bendro vidaus produkto.

Vyriausybė planuoja didžiausią valstybės išlaidų karpymą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Didės pensinis amžius, mažės ministerijų išlaidos, kai kurių – net 40 proc.

Antradienį buvo paskelbta apie išlaidų gynybai mažinimą. Gynybos ministerijos biudžetas mažės 8 proc., iki 2015 m. šalyje turėtų likti 42 tūkst. mažiau karių ir civilių tarnautojų.

Be to, keisis nacionalinės televizijos BBC transliacijų užsienyje finansavimo tvarka. Dabar už jas mokės ne užsienio reikalų ministerija, o Didžiosios Britanijos televizijos žiūrovai.

Drastiškas valstybės išlaidų mažinimas netenkina profesinių sąjungų.

„Dėl biudžeto karpymų daugiau nei milijonas žmonių praras darbą. Kalbėkime tiesiai: tai yra ne ekonominė būtinybė, o politinis sprendimas“, – tvirtino Profesinių sąjungų kongreso vadovas Brendanas Barberis.

Profesinės sąjungos piktinasi, kad vyriausybė nuolaidžiauja bankams, atleisdama juos nuo kai kurių mokesčių. Dėl to valstybės biudžetas esą neteks 19 mlrd. svarų sterlingų.


Šiame straipsnyje: Didžioji Britanijaprotestai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių