Brazilijoje 1,5 mln. žmonių susirinko pamatyti „neturtėlių popiežiaus“

 • Teksto dydis:

Milžiniška 1,5 mln. katalikų maldininkų minia ketvirtadienį pasitiko popiežių Pranciškų garsiajame Rio de Žaneiro paplūdimyje Kopakobanoje - po to, kai pontifikas aplankė vieną iš liūdnai pagarsėjusių šio miesto lūšnynų, skleisdamas savo žinią, jog Bažnyčia turi atsigręžti į neturtinguosius.

Pirmajam popiežiui iš Lotynų Amerikos savo ketvirtąją viešnagės dieną teko pamatyti itin kontrastiškus Stebuklinguoju miestu (Cidade maravilhosa) dar vadinamo atogrąžų didmiesčio vaizdus: vargą šiauriniuose lūšnynuose ir prabangą prašmatniuose pajūrio kurortuose.

Daugybė jaunųjų katalikų, atvykusių į Pasaulio jaunimo dienas, prisidėjo prie šokėjų, judančių pagal sambos muzikos ritmus Kopakabanoje, nepabūgę šalto lietaus ir vėjo, kad pasveikintų Argentinoje gimusį pontifiką, kuris pasisako už "neturtingą Bažnyčią neturtėliams".

"Nuolat girdėdavau, kad kariokai (Rio de Žaneiro gyventojai) nemėgsta šalčio ir lietaus. Jūsų tikėjimas stipresnis už šaltį ir lietų", - pareiškė popiežius, kurį sveikino religiniai chorai, sambos dainininkai ir šokėjai.

Pranciškus dar kartą atkreipė dėmesį į savo viešnagės, truksiančios savaitę, pagrindinę temą, ragindamas jaunuosius katalikus atsikratyti materializmo pančių ir savo gyvenimo centru padaryti Jėzaus Kristaus pavyzdį.

"Brangūs jaunieji draugai, jūs esat ypač jautrūs neteisybei, bet dažnai nusiviliate faktais, kurie byloja apie korupciją žmonių, kurie savo pačių interesus iškelia virš bendro labo", - sakė jis.

Didžiulio masto ceremonija paplūdimyje buvo surengta po pontifiko apsilankymo viename iš Rio de Žaneiro lūšnynų, garsėjančių dideliu smurtu, kur jis įsiterpė į Brazilijoje vykstančius įtemptus politikų ir visuomenės debatus dėl korupcijos bei socialinio neteisingumo, pastarąjį mėnesį prasiveržusius masiniais protestais.

"Jums ir visiems (kitiems) kartoju: niekada nepraraskite drąsos, nepraraskite pasitikėjimo, neleiskite išblėsti savo vilčiai. Situacijos gali pasikeisti, žmonės gali keistis. Pirmieji siekite nešti gėrį; ne pripraskite prie blogio, o įveikite jį", - sakė pontifikas.

Braziliją praėjusį mėnesį krėtė didžiausi per visą dabartinės kartos laiką protestai – daugiau kaip milijonas žmonių išėjo į šalies miestų gatves pasmerkti korupcijos, prastų komunalinių paslaugų ir lėšų, skiriamų 2014 metų pasaulio futbolo čempionatui surengti.

Per pontifiko susitikimą maldininkais paplūdimyje, apie 500 žmonių surengė protestą prieš korupciją prie Rio de Žaneiro valstijos gubernatoriaus prabangios rezidencijos.

Apie tūkstantį gyventojų turintis Varžinjos lūšnynas yra viena iš keliolikos favelų, kuriose policija išvaikė narkotikų platintojų gaujas ir atkūrė viešąją tvarką prieš ateinančiais metais vyksiantį Pasaulio futbolo čempionatą ir 2016-ųjų vasaros olimpiadą.

Šis lūšnynas dar vadinamas Gazos Ruožu, nes čia dažni smurto protrūkiai, ginkluoti narkotikų prekyba besiverčiančių gaujų susirėmimai.

Argentinietis popiežius, kuris stengiasi atkreipti dėmesį į neturtingųjų padėtį, turėdamas omenyje policijos operacijas lūšnynams sukontroliuoti, sakė, jog "tramdymo" nepakanka tam, kad būtų įveiktas skurdas.

"Joks tramdymas negalės trukti ilgai, darnos ir laimės nebus galima pasiekti visuomenėje, kuri ignoruoja, nustumia į paribį ar pašalina dalį savęs", - sakė jis.

"Tokia visuomenė paprasčiausiai nuskurdina save, ji praranda kažkokį esminį dalyką. Visuomet prisiminkime štai ką: tik kai galime dalytis, tampame išties turtingi; viskas, kuo dalijamasi, pasidaugina", - pridūrė jis.

Ėmusis griežtų apsaugos priemonių, pontifikas ėjo palaikių pastatų supamomis gatvėmis, stabtelėdamas pasikalbėti su pamalonintais gyventojais, bučiuodamas kūdikius ir leisdamas užkabinti jam ant kaklo gėlių girliandą.

Jis aplankė vienos to lūšnyno gyventojos Marios Lucios dos Santos da Penhos (Marijos Lušos dus Santos da Penjos) kuklų būstą, o moteris vėliau pasakojo pasakiusi popiežiui, jog "tai buvo geriausia dovana mano gyvenime".

Pranciškus taip pat palaimino altorių 62 vietų Šv.Jeronimo Emilianio bažnyčioje - mažyčiame mūriniame pastate, kuris konkuruoja dėl tikinčiųjų su šioje faveloje įsikūrusiomis keturiomis evangelikų bažnyčiomis.

Popiežius į Rio de Žaneirą atskrido pirmadienį, savaitės trukmės vizito, kuris sutampa su tarptautiniu katalikų jaunimo susibūrimu – Pasaulio jaunimo dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių