B.Obama ragina amerikiečius „išspirti“ M.Romney ekonomikos planą

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį paragino amerikiečius „išspirti“ respublikonų kandidato Mitto Romney ekonomikos veiksmų planą, dar kartą smogdamas savo varžovui prieš šią savaitę vyksiantį Demokratų nacionalinį suvažiavimą.

Apsuptas profsąjungų narių B.Obama kalbėjo Ohajuje, itin svarbioje svyruojančioje valstijoje, kurioje respublikonų kandidatai tradiciškai privalo laimėti, kad užimtų Baltuosius rūmus. Prezidentas šią kalbą sakė Jungtinėse Valstijose minint kasmetinę Darbo dieną, kuriose metu pagerbiami Amerikos darbininkų pasiekimai.

Šalies vadovas savo kalbą Toledo mieste paįvairino palyginimais, susijusiais su amerikietiškuoju futbolu, pašiepdamas M.Romney pastangas vaizduoti save kaip naują trenerį, galintį vesti šalį į pergalingą sezoną.

„Bėda ta, kad kiekvienas jau matė jo ekonomikos žaidimo strategiją - mes žinome, kas joje surašyta“, - pareiškė B.Obama, kaltindamas M.Romney ir jo kampanijos partnerį Paulą Ryaną planuojant didinti mokesčius viduriniajai klasei ir taupyti pagyvenusių žmonių sveikatos priežiūros sąskaita.

„Dėl Romney ir Ryano žaidimo plano jums, Ohajau, galiu duoti tik vieną patarimą - išspirkite jį lauk; jis neveiks, jis nelaimės rungtynių. Tas treneris jums nereikalingas - tai (būtų) pralaimėjimų sezonas“, - sakė B.Obama.

M.Romney, kuris lankėsi Ohajuje šeštadienį, pirmąją JAV koledžų futbolo sezono dieną, vaizdavo B.Obamą kaip pralaiminčios komandos trenerį ir siūlėsi jį pakeisti.

„Laikas surasti naują trenerį... Amerikai laikas vėl pamatyti pergalių sezoną, ir mes ketiname jų atnešti“, - M.Romney sakė Sinsinatyje.

Tolede įsikūrusios JAV automobilių gamybos milžinių „General Motors“ ir „Chrysler“ gamyklos, kurių darbuotojams buvo naudingas milijardų dolerių vertės automobilių pramonės finansinio gelbėjimo planas, kurį 2009 metais palaikė prezidentas ir kuriam priešinosi M.Romney.

M.Romney nusprendė nerengti jokių kampanijos renginių Darbo dieną, po intensyvaus Respublikonų nacionalinio suvažiavimo Floridoje. Kandidatas savaitgalį praleido su savo šeima ir plaukiojo jachta prie savo vasarnamio Naujajame Hampšyre.

Tačiau jis paskelbė pranešimą, kuriame nurodė, kad Darbo diena yra proga paminėti stiprią Amerikos darbo etiką.

M.Romney stovyklos viltys, kad praeitą savaitę vykęs partijos suvažiavimas padės šiam kandidatui išsiveržti į priekį įtemptose lenktynėse dėl Baltųjų rūmų, buvo aptemdytos viešosios nuomonės tyrimų agentūros „Gallup“ apklausos rezultatų, rodančių, jog didesnių pokyčių neįvyko.

40 proc. suaugusių respondentų sakė, kad respublikonų suvažiavimas padidino tikimybę, kad jie lapkritį balsuos už M.Romney, tačiau 38 proc. nurodė, kad renginys Floridoje šią tikimybę sumažino.

B.Obama lenkė respublikoną, norintį užkirsti jam kelią į antrąją kadenciją, 47 proc. prieš 46 proc., rodo „Gallup“ vėliausi kasdienės populiarumo pokyčių stebėsenos duomenys.

Nors apklausų rezultatai demokratams buvo gana palankūs, B.Obamos stovykla stengėsi „gesinti gaisrą“ savo kampanijoje, kai keli aukšti partijos pareigūnai sekmadienį nesugebėjo atsakyti, ar amerikiečiai gyvena geriau po ketverių B.Obamos vadovavimo metų.

„Žmonės, leiskit man kai ką aiškiai pasakyti, pasakyti žiniasklaidai - Amerika šiandien gyvena geriau negu tuomet, kai jie (respublikonai) mums ją paliko“, - viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pareiškė per rinkimų kampanijos renginį Mičigane.

„Leiskit man apibendrinti tokiu būdu, vaikinai... - Osama Bin Ladenas negyvas, o “General Motors„ gyva“, - pridūrė jis, turėdamas omenyje tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ lyderį, kuris buvo nukautas pernai gegužę per JAV specialiųjų pajėgų reidą Pakistane.

B.Obama šiuo metu dalyvauja keturių dienų kelionėje „Kelias į Šarlotę“ (Road to Charlotte), lankydamas valstijas, kurių balsas bus lemiamas per lapkritį vyksiančius rinkimus. Prezidento perrinkimo perspektyvas temdo skausmingai lėtas ekonomikos atsigavimas ir 8,3 proc. nedarbas.

Prieš atvykdamas į Ohąją, jis aplankė Ajovą ir Koloradą, o vėliau pirmadienį atskrido į Naująjį Orleaną, kur pagyrė gelbėtojų komandas bei apžiūrėjo teritorijas „nepaprastai nuniokotas“ praeitą savaitę siautusio uragano „Isaac“.

B.Obama antradienį keliaus į kitą svyruojančią valstiją - Virdžiniją, o trečiadienį išskris į Šarlotę, kur ketvirtadienį pasakys savo kalbą partijos suvažiavime.


Šiame straipsnyje: Barackas ObamaMittas Romney

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių