Berankis ir bekojis prancūzas perplaukė sąsiaurį

Prancūzas, kuriam dėl patirto elektros smūgio buvo amputuotos rankos ir kojos, ketvirtadienį perplaukė sąsiaurį tarp Papua Naujosios Gvinėjos ir Indonezijos, nors jam trukdė stiprus vėjas ir vandenyno srovės, taip įveikdamas pirmąjį savo plaukimo tarp penkių žemynų etapą.

43 metų Philippe'as Croizonas, kuris 2010-aisiais perplaukė Lamanšo sąsiaurį, iš Papua Naujosios Gvinėjos žvejų kaimelio Vutungo išplaukė anksti ryte - į savo žygio etapą tarp Okeanijos ir Azijos.

Per beveik aštuonias valandas įveikęs 20 km, jis 13 val. vietos (7 val. Lietuvos) laiku atplaukė į Pasar Skovo kaimą Indonezijos Papua provincijoje, kuri ribojasi su Papua Naująja Gvinėja.

„Buvo labai, labai sunku“, - žurnalistams sakė Ph.Croizonas, bandydamas atgauti kvapą Pasar Skovo paplūdimyje su kokoso palmių eilėmis.

„Užtrukome pusantros valandos ilgiau nei tikėjomės, nes turėjome plaukti prieš sroves“, - sakė jis ir pridūrė, kad bendrai plaukė 7 valandas, 35 minutes ir 35 sekundes.

Pasižiūrėti į Ph.Croizoną susirinko daugiau kaip 100 vietos gyventojų. Ph.Croizonas plaukė drauge su prancūzu ilgų distancijų plaukiku Arnaud Chassery ir vienu Papua Naujosios Gvinėjos gyventoju Zetu Tampa, kuris sakė norėjęs prisidėti iš solidarumo.

Ph.Croizonas pradėjo naują jūrinę kelionę aplink pasaulį, siekdamas pademonstruoti, kad nėra jokio skirtumo tarp neįgalių ir „normalių“ žmonių, ir perduoti taikos ir solidarumo žinią.

Vėliau jis su A.Chassery plauks tarp Azijos ir Afrikos, Afrikos ir Europos, Europos ir Šiaurės Amerikos.


Šiame straipsnyje: Philippe'as Croizonassąsiauris

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių