Bangladeše sugriuvusio fabriko aukų skaičius perkopė 650

Didžiausios kada nors Bangladešo pramonėje įvykusios katastrofos aukų skaičius pirmadienį perkopė 650, kai dar dešimtys lavonų buvo ištraukti iš po devynių aukštų pastato, kuriame veikė kelios drabužių siuvyklos, griuvėsių, pranešė armija.

Majoras Manzuras Elahi (Manzūras Elahis), esantis armijos vadavietėje, kuri buvo įkurta gelbėjimo operacijoms koordinuoti po praeitą mėnesį įvykusiose nelaimės, sakė, naujienų agentūrai AFP, kad žuvusiųjų paieška įsibėgėjo ir kad „aukų skaičius dabar yra 654“.

„Tikėtina, kad šis skaičius dar didės“, - pažymėjo jis.

Netoli sostinės Dakos esantis pastatas, kuriame veikė penkios drabužių siuvyklos, sugriuvo balandžio 24 dieną, kai jame buvo per 3 000 žmonių. Apie 2 437 žmonių buvo išgelbėti, sakė M.Elahi.

Šimtai sielvarto apimtų artimųjų susirinko prie nelaimės vietos, praėjus 12 dienų nuo pastato griūties. Tuo metu kranai ir buldozeriai ardė betono nuolaužų ir susiraičiusių metalo konstrukcijų kalną.

Pareigūnai sakė, kad daugelis ištrauktų lavonų buvo netekę galūnių arba smarkiai suirę, todėl sudėtinga juos atpažinti. Tik nedaugelis žuvusiųjų buvo atpažinti pagal mobiliuosius telefonus, rastus jų kišenėse arba darbo pažymėjimus.

Vyriausybės inicijuoto tyrimo preliminariose išvadose sakoma, kad pastatas sugriuvo dėl keturių didelių elektros generatorių, įrengtų viršutiniuose aukštuose, sukeltų vibracijų.

Policija suėmė 12 asmenų, tarp jų pastato savininką Sohelį Raną, ir keturių siuvyklų savininkus, kurie kaltinami vertę žmones dirbti balandžio 24-ąją, nors ankstesnę dieną pastate buvo pastebėta įtrūkimų.

Vienos siuvyklos darbininko, žuvusio per šią tragediją, pateikė ieškinį dėl žmogžudystės, kaltindama S.Raną, vienos siuvyklos savininką ir vieną savivaldybės inžinierių. Jeigu šis trys asmenys būtų pripažinti kaltais dėl žmogžudystės, jiems gresia kartuvės.

S.Rana, kuris yra valdančiosios Bangladešo liaudies lygos funkcionierius, buvo suimtas po keturias dienas trukusių gaudynių, kai jis mėgino pabėgti į Indiją.

Gamyklų darbininkai surengė jau ne vieną protestą, reikalaudami griežtų bausmių šios nelaimės kaltininkams, taip pat ragindami užtikrinti griežtesnę darbo saugos kontrolę..

Bangladešas yra antrasis didžiausias pasaulyje drabužių eksportuotojas po Kinijos, aprūpinantis daugelį prekybos tinklų Vakarų šalyse. Ši pramonė lemia 80 proc. šalies eksporto, o joje dirba daugiau nei 40 proc. gamybos sektoriaus darbininkų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių