Baltijos šalių gėjų paradas Rygoje baigėsi be incidentų

Rygos centre šeštadienį surengtas Baltijos šalių gėjų paradas, kuriame nepaisydami lietaus dalyvavo maždaug 400 žmonių, baigėsi be jokių incidentų, praneša korespondentai.

Į parado Vermanės parke dalyvius kreipėsi lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) atstovai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, JAV ambasadorė Latvijoje Judith Garber, JAV ambasadorius Estijoje Michaelas Poltas, antrasis JAV valstybės sekretorės pavaduotojas Thomas Melia.

LGBT organizacijos valdybos narė Jolanta Cihanoviča padėkojo parado dalyviams už drąsą ir energiją.

Lietuvos ir Estijos atstovai taip pat kreipėsi į dalyvius ir akcentavo, kad šis Baltijos šalių gėjų paradas yra būdas dialogui formuoti ir homofobinei raiškai visuomenėje mažinti.

„JAV aktyviai remia lygias teises visiems visame pasaulyje, ar kalbėtume apie moteris, rasines ar etnines mažumas, lesbietes, gėjus, biseksualus ar transseksualus! Mūsų valstybės sekretorė Hilary Clinton (Hilari Klinton) yra pasakiusi: “Gėjų teisės yra žmogaus teisės - nėra jokių išimčių!„ Štai kodėl esame čia ir toliau remsime jūsų bandymus pasiekti lygybę ir pagarbą“, - sakė T.Melia.

Renginyje taip pat dalyvavo olandų, norvegų ir danų ambasadoriai, kiti diplomatai, taip pat - Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.

Be to, buvo atstovų iš Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Kirgizijos, Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos. Tuo tarpu už parko tvoros stovėjo maždaug 10 protestuotojų, bet jų akcija baigėsi po penkių minučių.

Baltijos šalių gėjų paradų tradicija prasidėjo 2009 metais Rygoje. Vėliau paradai kasmet vykdavo vis kitos Baltijos valstybės sostinėje.

Šeštadienį maždaug 2,5 tūkst. gėjų ir lesbiečių taip pat žygiavo Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

Lenkų gėjai ir lesbietės pamažu darosi vis labiau pastebimi visuomenėje, kurioje homoseksualizmas ilgą laiką buvo tabu. Viena lenkų partija, Palikoto judėjimas, gėjų teises pavertė viešo diskurso klausimu, kai po pernai įvykusių rinkimų į šalies parlamentą atvedė pirmąjį homoseksualumo neslepiantį vyrą ir pirmąjį transseksualą.

Tarp Varšuvos parado dalyvių buvo Agata Trzebuchowska, kuri buvo apsirengusi kaip Mergelė Marija, galvą prisidengusi mėlyna skraiste.

„Situacija gali gerėti Lenkijos politinėje sferoje, bet ji negerėja Bažnyčioje“, - sakė ši 20-metė antropologijos studentė.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
pražygiavo parade tie neseniai buvę ligoniai, tai dabar mums, lietuviams galvas pelenais barstytis?

Lygias teises visiems kitokiem

Lygias teises visiems kitokiem portretas
. Lygias teises visiems kitokiems Kodėl vien tik homoseksualams išimtys: už valstybės ir ES pinigus jiems įrengti klubai, paradai, vaikučių mokymas darželiuose kaip pasirinkti būsimą lytinę orientaciją. . Jei visiems lygios teisės, tai sudarykite grafikus eitynėms apie Seimą ir savivaldybę: pavyzdžiui: pirmadieviais- homoseksualams, antradieniais - lesbijietems, trečiadieniais - biseksualams ketvirtadienį - pedofilams. penktadieniais - zoofilams su savo ožkomis, kalėmis šeštadienį - nekrofilams Sekmadienį – atsilikėliams heterofilams, t.y. save laikantiems tradicinės orientacijos. Dėkojame vyriausiajai vaikų globėjai ir kt., kad pagal Europos pažangiąją praktiką jau paruošti pirmieji 300 vaikų darželių aklėtojų, kurios mokins Lietuvos vaikučius kaip dar darželyje vaikams pasirinkti savo būsimąją seksualinę orientaciją

nė dienos

nė dienos portretas
be pederastų
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių