Baltarusija paleido Lenkijos laikraščio korespondentą

Lenkijos laikraščio „Gazeta Wyborcza“ korespondentas Baltarusijoje Andžejus Poczobutas savaitgalį buvo netikėtai paleistas į laisvę, paėmus jo rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Prieš savaitę jis buvo sulaikytas Gardine, motyvuojant, kad šmeižia šalies prezidentą.

Pernai liepą vieno didžiausių Lenkijos leidinių korespondentas, kuris yra Baltarusijos pilietis, nuteistas trejus metus kalėti lygtinai už Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos „šmeižtą “ ir „įžeidimą“, o birželio 21 dieną vėl buvo sulaikytas pagal tuos pačius kaltinimus.

„Šiandien pas mane į kamerą atėjęs kalėjimo darbuotojas liepė susirinkti daiktus, po to perskaitė nutarimą, kad kardomoji priemonė man pakeista į rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Man taip pat buvo pateiktas oficialus kaltinimas“, - šeštadienį sakė A.Poczobutas.

Straipsnis dėl valstybės vadovo šmeižimo numato laisvės apribojimo arba atėmimo iki penkerių metų bausmę.A.Poczobutas yra opozicinės Baltarusijos valdžiai Lenkų sąjungos aktyvistas. Dėl spaudimo, kurį, Lenkijos nuomone, Baltarusijos valdžia daro 400 tūkstančių žmonių turinčiai lenkų mažumai, ne kartą kilo konfliktų tarp Minsko ir Varšuvos.

„Man parodė, kaip greitai ir lengvai aš galiu sugrįžti į kalėjimą. Bet iš tikrųjų aš nemanau, kad kuo nors nusikaltau, ir tai, kas įvyko, niekaip nepakeis mano elgesio“, - sakė A.Poczobutas.

Varšuva per pastaruosius kelerius metus kuo aktyviausiai vykdo ES politiką santykiuose su Baltarusija, kurie yra ne patys geriausi po to, kai buvo išvaikytos daugiatūkstantinės protesto demonstracijos prieš A.Lukašenkos išrinkimą ketvirtajam prezidentavimo laikotarpiui 2010 metų gruodį.

„Baltarusijos valdžia tęsia tradicinį žaidimą su ES, kuriame grasinamos pozos keičiamos reveransais... Esmė ta, kad Baltarusijos valdžia neturi jokios strategijos. Valdžia drumsčia vandenį, mėgindama drumzliname vandenyje gaudyti žuvį“, - sakė agentūrai „Reuters“ politologas Aleksandras Klaskowskis.

Europos Sąjunga jau metus pamažu griežtina sankcijas Baltarusijai, reikalaudama, kad Minskas paleistų politinius kalinius.

Tačiau nors neigdama, kad yra politinių kalinių kalėjimuose, valdžia per pastaruosius vienerius metus į laisvę paleido daugiau kaip trisdešimt disidentų, tarp jų du buvusius kandidatus į prezidentus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių