Avarija Fukušimos elektrinėje buvo žmogaus sukelta katastrofa

Avarija Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje įvyko dėl žmonių kaltės, dėl jų daugybės klaidų ir aplaidumo, o ne dėl žemės drebėjimo ir cunamio, ketvirtadienį pareiškė parlamento komisijos, sudarytos avarijos priežastims ištirti, atstovai.

„Fukušimos atominės elektrinės avarija buvo vyriausybės, reguliuotojų ir (elektrinę eksploatuojančios) TEPCO susimokymo ir minėtų šalių vadovavimo trūkumo rezultatas“, - sakoma galutinėje specialiosios komisijos ataskaitoje."

Jie iš esmės išdavė šalies teisę būti apsaugotai nuo branduolinių nelaimių. Todėl darome išvadą, kad ši avarija aiškiai buvo padaryta žmogaus. Manome, kad pagrindinės priežastys buvo organizacinės ir kontrolės sistemos, kurios rėmė ydingus pagrindus sprendimams ir veiksmams, o ne klausimai, susiję su kokio nors konkretaus individo kompetencija", - sakoma ataskaitoje.

Dokumente atsakomybė dėl įvykio daugiausia siejama ne su žemės drebėjimu ir rytinę šalies pakrantę užgriuvusiu cunamiu, bet su „žmonių veiksniu“.

„Akivaizdu, kad nelaimės priežastis buvo žmonių veiksnys. Vyriausybė, kompetentingos institucijos ir bendrovė “Tokyo Electric Power„ neatliko savo pareigos apsaugoti žmonių gyvybę ir visuomenę“, - sakoma specialiosios komisijos išvadose.

Tai buvo trečias toks tyrimas Japonijoje po Fukušimos avarijos - didžiausios pasaulio branduolinės krizės per kelis dešimtmečius.Ankstesnėje, TEPCO parengtoje ataskaitoje visa kaltė buvo verčiama žemės drebėjimui ir cunamiui, buvo teigiama, kad tokio stichijos masto niekas nesitikėjo ir kad jo pagrįstai nebuvo galima numatyti.

Tačiau nepriklausoma mokslininkų ir žurnalistų grupė, kuri savo išvadas paskelbė vasario mėnesį, teigė, kad TEPCO galėjo ir turėjo padaryti daugiau.

Ta grupė taip pat nurodė, kad jeigu būtų buvusi kompanijos valia, jos darbuotojai iš Fukušimos elektrinės būtų buvę evakuoti ir katastrofa būtų galėjusi tapti dar labiau nevaldoma.Vis dėlto šį ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje raginama toliau tirti 9 balų stiprumo žemės drebėjimo - ne cunamio - poveikį Fukušimos reaktoriams.

„Dėl tiesioginės avarijos priežasties komisija priėjo prie išvados, jog mes negalime užtikrintai pasakyti, kad kokiems nors įrenginiams, kurie buvo svarbūs saugumui, žemės drebėjimas nepakenkė, - nurodoma ataskaitoje. - Negalime atmesti tikimybės, kad ypač 1-ajame reaktoriuje įvyko nedidelio masto aušalo netekimo avarija“.

Avarija Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje įvyko 2011 metų kovo 11 dieną ir turėjo rimtų padarinių. Anksčiau buvo manoma, kad priežastis buvo žemės drebėjimas ir po jo kilęs galingas cunamis.

Katastrofos priežastys buvo likviduojamos ištisus metus.  Požeminių smūgių ir cunamio aukomis 2011 metų kovo 11-ąją tapo maždaug 15 800 žmonių. Daugiau kaip 3 000 dingo be žinios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Kubiliau, ar tu dar esi žmogus? Ar dar turi gimtinę? _Avarija Fukušimos branduolinėje jėgainėje įvyko dėl žmogaus kaltės, teigiama Japonijos parlamento komisijos išvadose. Nelaimę tyrę parlamento atstovai teigia, kad katastrofa „galėjo būti numatyta ir jos buvo galima išvengti“, cituoja BBC. Kaip teigia tyrimo komisijos vadovas, „nors nelaimė prasidėjo dėl gamtos stichijos, tačiau vėlesni incidentai Fukušimos branduolinėje jėgainėje turi būti laikomi kaip sukelti žmonių.“_ Jei A. Kubilius yra ne japonų mums primestas robotas, tai ir jis gali suklysti, organizuodamas tokią sudėtingą socialinę ir technologinę sistemą, kokia yra japoniška branduolinė jėgainė. Ar turime mes teisę leisti tokias jo klaidas mūsų mažoje Tėvynėje? Koks yra visos šios rizikos tikslas? Ar jis pasiteisina?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių