Australijos parlamento rinkimuose - ir Sekso partija

 • Teksto dydis:

Australijos rinkimų komisija užsakė 40 tūkst. didinamųjų stiklų, kurie rytoj padės rinkėjams susigaudyti metro ilgio balsavimo biuleteniuose.

Sekso partija

Dėl vietos Australijos aukštesniuosiuose parlamento rūmuose šeštadienį varžysis 54 partijos – dvigubai daugiau, nei 2010-aisiais.
Tarp jų yra prieš keletą metų įsteigta Sekso partija, kuriai vadovauja buvusi sekso industrijos darbuotoja Fiona Patten. Savo rinkimų kampanijai išleidusi specialią prezervatyvų seriją, ši politinė jėga žada legalizuoti marihuaną ir vienos lyties asmenų santuokas.

"Šiandien Australijoje šešiolikmečiui lengviau įsigyti marihuanos suktinę, negu cigaretę, – aiškino F.Patten. – Kukliausiais skaičiavimais, kanapių pramonė Australijoje verta maždaug 6 mlrd. dolerių. Įvedę 30 proc. akcizą ir 10 proc. prekių bei paslaugų mokestį, atriektume iš šios pramonės 2,4 mlrd. dolerių mokesčių."

Sekso partija taip pat ketina įteisinti eutanaziją. To paties tikslo siekia ir Savanoriškos eutanazijos partija, vadovaujama Philipo Nitschke, kurį žiniasklaida praminė Daktaru Mirtimi.

Žengė į politiką

Tarp septynių "WikiLeaks" partijos iškeltų kandidatų yra ir šio skandalingo tinklalapio įkūrėjas Julianas Assange’as, gavęs Ekvadoro politinį prieglobstį ir jau metus namų arešto sąlygomis gyvenantis šios šalies ambasadoje Londone.

Šiemet kovą įsteigta partija žada ginti pilietines teises ir laisves, užtikrinti valstybės institucijų skaidrumą ir atskaitingumą piliečiams, kovoti su kišimusi į privatų gyvenimą.

Tūkstančius slaptų JAV karinių ir diplomatinių dokumentų paviešinęs J.Assange’as Švedijoje kaltinamas prievartavimu. Jis teigia, kad kaltinimai yra politiškai motyvuoti, ir baiminasi, jog bus išduotas Jungtinėms Valstijoms, kurios nori ji teisti.

Naujo "Titanico" kūrėjas

Anglies kasybos magnatas Clive’as Palmeris į rinkimus žengia su savo įsteigta Palmerio jungtine partija. Pagrindinis milijardieriaus deklaruojamas tikslas – uždrausti politinių lobistų veiklą.

C.Palmeris neseniai išgarsėjo visame pasaulyje paskelbdamas, kad stato naują "Titanico" versiją. "Titanice II" bus modernių pakeitimų, bet bus stengiamasi jį pastatyti kuo panašesnį į originalą, kuris 1912 m. nuskendo susidūręs su ledkalniu. Pasak C.Palmerio, laivo statybos prasidės kitų metų kovą Kinijoje.

C.Palmeris sako, kad dešimtys tūkstančių žmonių jau užsiregistravo į pirmąją šio laivo kelionę, kuri planuojama 2016 m.

Pergalę švęs opozicija?

Ekspertai prognozuoja, kad didelis kandidatuojančių partijų margumynas apsunkins veiksnios vyriausybės formavimą.

"Atsižvelgiant į didelį skaičių kandidatų ir partijų, kurios kandidatuoja į Senatą, gali būti daugiau laimėtojų iš mažesnių partijų, – sakė Adelaidės universiteto politologas Deanas Jaenschas. – Todėl galima prognozuoti, kad Senatas po rinkimų liks pakibęs ore ir bus labai svarbu, kas užtikrins valdžios pusiausvyrą."

Pagrindinė kova rinkimuose vyks tarp dabartinio premjero Kevino Ruddo Darbo partijos, kurios pagrindu buvo suformuota dabartinė mažumos vyriausybė, ir opozicijos lyderio Tony Abbotto vadovaujamos konservatyviosios koalicijos. Nuomonių apklausos pergalę prognozuoja pastarajam, bet stabiliai koalicijai suformuoti jam reikės mažesnių partijų paramos.

Pelnė populiarumą

55 metų užkietėjęs konservatorius, monarchistas ir vienos lyties asmenų santuokų priešininkas T.Abbottas per plauką netapo premjeru per 2010 m. rinkimus. Jo reitingai ėmė kilti po to, kai ministrė pirmininkė Julia Gillard spaudžiama žaliųjų sulaužė rinkiminį pažadą ir įvedė papildomus mokesčius didžiausiems šalies teršėjams. Dėl to pakilo energijos kainos vartotojams ir verslui.

T.Abbottas taip pat sulaukė palaikymo pažadais sumažinti valstybės skolinimąsi ir sustabdyti nelegalius migrantus, masiškai plaukiančius į Australiją prašytis prieglobsčio.


Šiame straipsnyje: AbbottasAustralijarinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

IGRIKAS

IGRIKAS portretas
IS 54 PARTIJU...BALSUOJAMA TIK UZ 1....VIENA..TIK UZ VIENA !!!!!!!!!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių