Atsistatydinęs popiežius Benediktas grįš gyventi į Vatikaną

Praėjus dviem mėnesiams po istorinio atsistatydinimo, popiežius emeritas Benediktas XVI ketvirtadienį grįš į Vatikaną, kur gyvens viename buvusiame vienuolyne pagal precedento neturintį planą įkurdinti buvusį ir esamą pontifiką toje pačioje mažytėje valstybėje.

Numatoma, kad 86 metų Benediktas, kuris per savo paskutinį viešą pasirodymą kovo mėnesį atrodė labai trapios sveikatos ir atsistatydindamas žadėjo gyventi „atsiskyręs nuo pasaulio“, į Vatikaną grįš be didelių iškilmių.

Iš popiežių vasaros rezidencijos Kastel Gandolfo netoli Romos, kur Benediktas gyveno nuo savo atsistatydinimo vasario pabaigoje, pontifikas emeritas bus nuskraidintas sraigtasparniu į Vatikaną apie 14 val. 30 min. Grinvičo (17 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Jo įpėdinis popiežius Pranciškus pasitiks jį grįžusį ir galbūt pasimels kartu su juo. Dabartinis pontifikas ne kartą demonstravo draugystės ženklus Benediktui, aplankydamas jį Kastel Gandolfe, paskambinęs jam per pontifiko emerito gimtadienį ir aukodamas už jį mišias.

Vokietijoje gimęs buvęs popiežius, nusprendęs atsistatydinti dėl savo amžiaus, persikels į Vatikane esančio Bažnyčios Motinos (Mater Ecclesiae) vienuolyno pastatą - ramybės oazę, turinčią savo daržą ir supamą žydinčių gėlynų, kuri buvo specialiai renovuota jo sugrįžimui.

Benediktas planuoja praleisti ten visą likusį gyvenimą, ramiai kontempliuodamas ir vykdydamas akademinius tyrimus.

Unikalus sprendimas apgyvendinti popiežių ir jo pirmtaką šiame mieste valstybėje daugelį nustebino, o kritikai nerimauja, kad Pranciškui gali būti sunkiau vadovauti Šventajam Sostui, šalia esant Benediktui.

Ši precedento neturinti padėtis kelia nerimą ir kai kuriems Vatikano pareigūnams, menantiems laikus, kai vienu metu būdavo du ar netgi trys popiežiai ir kokį susipriešinimą tai sukeldavo.

Dar labiau glumina, kad Benedikto asmeninis sekretorius Georgas Gaensweinas (Georgas Gėnsveinas) taip pat yra popiežiaus Pranciškaus namų prefektas.

Tačiau du mėnesius gyvendamas Kastel Gandolfe, Benediktas stengėsi niekaip nepaveikti naujojo popiežiaus rinkimų arba Pranciškaus valdymo pradžios. Tikimasi, kad jis ir toliau sieks neatkreipti į save dėmesio.

Bažnyčios Motinos vienuolyne Benediktas gyvens su keturiomis namų tvarkytojomis iš vieno pasauliečių religinio ordino, kurios patarnaudavo jam iki šiol, taip pat su G.Gaensweinu.

Be to, vienas kambarys rezervuotas buvusio pontifiko broliui Georgui Ratzingeriui (Georgui Racingeriui) - jeigu jis nuspręstų kada nors apsilankyti.

Tris aukštus apimančioje modernioje naujojoje Benedikto buveinėje yra 12 vienuolių celių viršutiniuose aukštuose, o pirmajame aukšte įrengta virtuvė, svetainė, biblioteka ir koplyčia.

Celių interjeras labai paprastas: vieninteliai papuošimai jose yra mediniai kryžiai ir keli paveikslai, vaizduojantys religinio gyvenimo scenas, nurodė Vatikanas.

Benediktas, kuris yra gamtos mylėtojas, savo pensijos dienas galės leisti ir vienuolyno gėlyne, kur auginamos ir dviejų retų veislių - rožinių „Beatrice d'Este“ ir baltų „Giovanni Paolo II“ - rožės.

Vienuolynas taip pat turi daržą, kuriame auginamos paprikos, pomidorai, cukinijos ir kopūstai, o sode dar auga citrinos ir apelsinai.

Šiame vienuolyne visai netoli Šv.Petro bazilikos gyveno benediktinės, klarisės, priklausančios Šv. Klaros Asyžietės ir Pranciškaus Asyžiečio įkurtam ordinui, ir seserys vizitietės iš Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo ordino.

Minimas buvęs vienuolynas - vienintelis už Vatikano sienų - buvo pastatytas 1992 metais, po to, kai popiežius Jonas Paulius II išreiškė norą sukurti erdvę, kur galėtų gyventi tie, kurie paskiria savo gyvenimą apmąstymams.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą
  Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą

  Pernai rudenį sukako 25 metai, kai Lietuva atnaujino diplomatinius santykius su Lenkija. Jei kas galėtų ir švęsti, anot politologų, tai verslininkai, prekybininkai, mokslo ir meno atstovai. Politiniu lygiu buvo bendradarbiaujama su pertrūkiais. &S...

 • D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus
  D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus

  Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį tviteryje sukritikavo milijonus žmonių, tarp jų ir garsenybes, šeštadienį, dieną po jo prisaikdinimo, išėjusių į gatves visoje Amerikoje protestuoti. ...

  3
 • Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše
  Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše

  Garsioji amerikiečių dainininkė Madonna netikėtai pasirodė šeštadienį Vašingtone vykusioje protesto akcijoje, kurioje dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių, pasisakiusių už moterų teises bei prieš naująjį JAV prez...

  1
 • Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą
  Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas-Valteris Šteinmejeris) pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimas pažymi naują erą, ir Berlynas sieks greitai užsitikrinti &bd...

  1
 • Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?
  Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?

  Didžiosios Britanijos vyriausybė sekmadienį buvo apkaltinta nuslėpusi pernai buvusį nesėkmingą branduolinio atgrasinimo ginkluotės bandymą, kuris buvo atliktas likus vos kelioms savaitėms iki parlamentarų balsavimo už sistemos atnaujinimą. ...

 • Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus
  Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus

  Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) teigia ketinanti aptarti laisvosios prekybos ir NATO karinio aljanso svarbą penktadienį, kai Vašingtone susitiks su naujuoju Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldo Trumpu (Donaldu T...

 • Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus
  Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus

  Izraelio valdžia sekmadienį išdavė leidimus aneksuotose Rytų Jeruzalės teritorijose statyti 566 namus, pranešė miesto mero pavaduotojas. Tokie planai buvo atidėti laukiant JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijos. ...

  2
 • Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas
  Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas

  Pirmadienį į Estiją valstybinio vizito atvyksta Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. ...

 • Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus
  Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus

  Popiežius Pranciškus šeštadienį perspėjo nesižavėti populizmu, sakydamas, kad per rinkimus tai gali atvesti į pergalę panašius į Hitlerį „gelbėtojus“. ...

  2
 • „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą
  „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą

  „San Antonio Spurs“ treneris Greggas Popovichius (Gregas Popovičius) šeštadienį smarkiai sukritikavo naująjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą), skirdamas beveik pusę prieš rungtynes surengtos spaudos konf...

  2
Daugiau straipsnių