Ar JAV serijinis žudikas pagaliau sulauks teisingumo?

Fotografu žudiku pramintas amerikietis, ant kurio sąžinės gali būti 130 žmonių gyvybė, nuteistas mirti.

Ilgas aukų sąrašas

JAV teisėsauga išplatino daugiau nei 100 nežinomų moterų ir mergaičių nuotraukas baimindamasi, kad jos galėjo tapti baisiausio Amerikos istorijoje serijinio žudiko aukomis.

Šių nuotraukų autorius yra Rodney Alcala, gavęs mirties bausmę už tai, kad žiauriai nužudė 12-metę mergaitę ir keturias moteris. 66 metų nusikaltėlis prisipažino praėjusio amžiaus aštuntame dešimtmetyje nužudęs dar 30 moterų. Policija įtaria, kad maniako aukų sąrašas gali būti dar ilgesnis.

Pareigūnai sieja nuteistąjį su 13 ir 17 metų paauglių žmogžudyste Sietle, 19-metės dingimu tame pačiame rajone, taip pat su keliomis žmogžudystėmis Niujorke ir Los Andžele.

Nuotraukas pasiliko atminimui?

Rakinamoje spintelėje, kur fotografas mėgėjas R.Alcala laikė savo daiktus, policija rado maždaug 1 tūkst. nuotraukų. Jose pavaizduotos merginos ir moterys, pozuojančios parke, paplūdimyje ir kitose vietose. Kai kurios jų apsinuogino prieš objektyvą. Pozuojančiųjų amžius yra įvairus - nuo moksleivių iki subrendusių moterų.

Teisėsaugos pareigūnai įtaria, kad tai gali būti maniako aukos. R.Alcala galėjo pasilikti šias nuotraukas atminimui.

„Mes norime nustatyti nufotografuotų moterų tapatybę. Ar jos tiesiog pozavo serijiniam žudikui, ar tapo sadizmo ir žmogžudystės aukomis?, - sakė prokuroras Mattas Murphy. - Jis (R.Alcala - red. past.) įvykdė neapsakomo žiaurumo aktus. Jis yra piktas monstras, kuris žino, kad jo veiksmai yra neteisingi, bet dėl to nesijaudina.“

Detektyvas Claiffas Shepardas palygino R.Alcalą su garsiu JAV serijiniu žudiku Tedu Bundy, kuris šiurpino šalį praėjusio amžiaus aštuntame dešimtmetyje.

Šlovės akimirka televizijoje

R.Alcala medžiojo aukas siūlydamas jas pafotografuoti. Jis žagindavo mergaites ir moteris, smaugė iki sąmonės netekimo, po to atgaivindavo ir nužudydavo.

Žudikas, baigęs Kalifornijos universitetą ir turėjęs aukštą intelekto koeficientą, kartą sudalyvavo JAV televizijos laidoje „Pasimatymų žaidimas“. Jis pakerėjo publiką ir dalyvius plačia šypsena bei šmaikščiomis replikomis ir tapo nugalėtoju. Tačiau jį pasirinkusi mergina vėliau atsisakė eiti į pasimatymą. Vyriškis pasirodė jai įtartinas.

Praėjus keliems mėnesiams po šios laidos R.Alcala įvykdė pirmą įrodytą žmogžudystę. Jo auka tapo 12-metė Robin Samsoe, kuri dviračiu išvažiavo iš namų į baleto pamokas ir dingo. Vėliau tarp R.Alcalos daiktų buvo rastos jos nuotraukos ir auskaras.

Žudikas buvo sulaikytas 1979 m. viduryje ir nuo to laiko sėdi už grotų.

Teismą pavertė šou

R.Alcala už R.Samsoe nužudymą jau du kartus buvo nuteistas aukščiausia bausme, bet abiem atvejais nuosprendžiai buvo panaikinti dėl procedūrinių pažeidimų.

2006 m. teisėsauga, pasitelkusi šiuolaikines technologijas, sugebėjo įrodyti, kad maniakas be 12-metės mergaitės nužudė dar keturias moteris iš Los Andželo. Už penkias žmogžudystes šią savaitę jam buvo skirta mirties bausmė.

R.Alcala atsisakė advokato ir gynėsi pats. Per visą teismo procesą jis juokėsi ir daug šnekėjo. Teisiamasis surengė vienos savo aukų motinos apklausą, privertė prisiekusiuosius išklausyti dainininko Arlo Guthrie baladę ir peržiūrėti seną „Pasimatymų žaidimo“ laidą, kurioje pats dalyvavo.

Išgirdęs nuosprendį, serijinis žudikas nerodė jokių emocijų. Aplinkiniams atrodė, kad verdiktas jam visai nerūpi.

R.Alcalos teismo procesas dar nesibaigė. Teismo sprendimas bus automatiškai apskųstas aukštesnei instancijai.


Šiame straipsnyje: serijinis žudikasRodney Alcala

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių