Ant Everesto savaitgalį žuvusių alpinistų padaugėjo iki keturių

Alpinistai pranešė pastebėję dar vieną lavoną ant Everesto (Džomolungmos) šlaitų, todėl žuvusių per vieną iš skaudžiausių dienų ant aukščiausio pasaulyje kalno padaugėjo iki keturių.

Nepalo kalnų turizmo pareigūnas Gyanendra Shrestha antradienį sakė, kad Kinijos alpinisto Ha Wenyi kūnas buvo pastebėtas netoli vietos, kurioje praeitą savaitgalį žuvo trys kiti alpinistai.

Praeitą penktadienį ir šeštadienį ant Everesto šlaitų buvo susidariusi „spūstis“, kai apie 150 alpinistų skubėjo pasinaudoti trumpu palankių orų laikotarpiu ir įkopti į viršūnę.

Ha Wenyi ir trys kitos aukos - gydytojas iš Vokietijos Eberhardas Schaafas, Nepale gimusi kanadietė Shriya Shah ir alpinistė iš Pietų Korėjos Song Won-bin - žuvo šeštadienį, leisdamiesi nuo 8 848 metrų aukščio viršūnės.

Manoma, kad jų žūtį nulėmė išsekimas ir kalnų liga, nurodė G.Shrestha.

Pasak jo, vienas nepalietis šerpas vedlys, apie kurio dingimą anksčiau buvo pranešta anksčiau, yra saugus ir grįžo į bazinę stovyklą.

G.Shrestha nurodė, kad šis vedlys atsiskyrė nuo savo grupės ir neturėjo ryšių įrangos.

Naujausios žūtys padidino susirūpinimą dėl per didelio žmonių skaičiaus, vienu metu būnančių „mirties zonoje“ netoli aukščiausios pasaulyje viršūnės. Daugelis kopusių į viršūnę praeitą savaitgalį turėjo laukti bazinėje stovykloje kelias dienas, kol pagerės orai.

„Šeštadienį ant kalno susidarė spūstis. Alpinistai tebejudėjo viršūnės link net 14 val. 30 min. (vietos laiku), o tai gana pavojinga“, - aiškino G.Shrestha.

Alpinistams patariama nemėginti kopti į viršūnę vėliau nei 11 valandą.

Pietinės kopimo trasos ruožas aukščiau paskutinės stovyklos žinomas kaip „mirties zona“, nes šioje vietoje šlaitai labai statūs, kopimo sąlygos pavojingos, o oras labai išretėjęs.

„Susidarius spūsčiai, alpinistai turėjo ilgiau laukti galimybės kilti trasa aukštyn ir per ilgai išbūdavo didesniame aukštyje. Manoma, kad daugelis jų nešėsi ribotas deguonies atsargas, nes vylėsi, jog nereikės išbūti ilgiau“, - sakė G.Shrestha.

Kopimo į Everestą sezonas tęsiasi nuo kovo pabaigos iki pirmosios birželio savaitės, o Nepalo vyriausybė neriboja, kiek alpinistų gali vienu metu būti ant šio kalno.

Penktadienis ir šeštadienis buvo pirmosios šių metų sezono dienos, kai orų sąlygos buvo palankios kopimui į viršūnę, tačiau jau šeštadienio popietę pradėjo stiprėti vėjas, o didesniame aukštyje jis buvo labai smarkus, pasakojo G.Shrestha.

Visų laikų juodžiausia diena kopimo į Everestą istorijoje buvo 1996 metų gegužės 10-oji, kai žuvo aštuoni žmonės. Kaip nurodoma, tąsyk alpinistai, kurie vėlai pradėjo kopti į viršūnę, popietę buvo užklupti pūgos.

Kai kurie alpinistai ir aplinkosaugos specialistai reiškė susirūpinimą, kad kopimo į Everestą sąlygos kasmet vis blogėja - galbūt dėl klimato kaitos.


Šiame straipsnyje: Everestasalpinistas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių